Wiadomości

Loading


11.10.2018 | Bezpieczeństwo przede wszystkim – nowy rok szkolny i kolejna edycja warsztatów powered by Zakładowa Jednostka Ratownicza RESCUE TEAM T‑Mobile Polska S.A.

T‑Mobile RESCUE TEAM to, złożona z pracowników firmy formacja ratownicza. Od 18 lat dba o bezpieczeństwo pracowników T‑Mobile, oraz szkoli wolontariacko dzieci i młodzież szkolną z pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W związku z kolejnym rokiem szkolnym rusza właśnie kolejna tura zapisów na warsztaty.

RESCUE TEAM T‑Mobile wykonuje zadania z  zakresu ratownictwa ogólnego i sanitarnego. Przeszkoleni specjalnie pracownicy prowadzą akcje ratunkowe samodzielnie lub we współdziałaniu z profesjonalnymi służbami ratowniczymi: strażą pożarną, ratownictwem medycznym, specjalistycznymi służbami, policją, itp. Poza działalnością statusową, członkowie zespołu angażują się w inne projekty, związane z edukacją w obszarze bezpieczeństwa także w ramach wolontariatu pracowniczego, poza godzinami pracy. Tylko w 2017 roku ZJR RESCUE TEAM przeszkoliła niemal 500 dzieci, młodzieży i dorosłych w 25 szkoleniach. W 2018 do tej pory udało się przeszkolić kolejnych 200 w 14 szkoleniach.

„Jak ważne są takie szkolenia pokazuje dobitnie zupełnie świeży przykład. W czerwcu tego roku zrealizowaliśmy jeden z naszych warsztatów w Aleksandrowie, w powiecie Piotrkowskim. Uczestniczyło w nim około  siedemdziesięcioro dzieci. Wśród nich był również Dawid, dwunastolatek, który wyróżniał się wtedy szczególnym zaangażowaniem. Trzy miesiące po szkoleniu w domu Dawida wybuchł pożar a bohaterską postawę chłopca, który ocalił swoich najbliższych, oklaskiwała cała Polska”
– mówi Włodzimierz Nowak, Członek Zarządu T‑Mobile Polska szef Zakładowej Jednostki Ratowniczej T‑Mobile Polska.

„Bardzo się cieszę, że startujemy z kolejną rundą zapisów na szklenia dla szkół w całej Polsce i już teraz wszystkich zachęcamy do udziału w nich.”

Edukacja w obszarze bezpieczeństwa, rozumianego holistycznie, to cel  RESCUE TEAM T‑Mobile. Wymiernym efektem tej działalności są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ale to także zajęcia dotyczące działań, które należy podjąć w przypadku pożaru, czy wypadku drogowego, które kierowane są również do służb specjalistycznych. Łącznie, do końca 2018 roku skorzysta z nich jeszcze ponad 50 strażaków oraz 90 dzieci i 20 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie.

Sprawdź T‑Mobile - INTERNET DOMOWY 60

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyć11.10.2018 | Zaprogramuj Przyszłość: 16 tysięcy uczniów z małych miejscowości nauczyło się podstaw programowania

1200 nauczycieli ze szkół w niewielkich miejscowościach i na wsiach skorzystało ze szkoleń z programowania realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania w ramach projektu Zaprogramuj Przyszłość.

Dzięki lekcjom, które później przeprowadzili w swoich szkołach, 16 tysięcy uczniów zdobyło pierwsze umiejętności kodowania.

Szkoły otrzymały także sprzęt do nauki programowania.

Programowanie jest językiem przyszłości, kompetencje cyfrowe są obecnie pożądane na rynku pracy, a w przyszłości będą coraz istotniejsze. 

+ więcej...
10.10.2018 | Internet gigabitowych prędkości umożliwi rozwój nowych obszarów rozrywki cyfrowej - infuture hatalska foresight institute i UPC Polska prezentują raport Giga Entertainment

Niezawodny internet gigabitowych prędkości, umożliwiający oferowanie usług wymagających szybkiego połączenia z siecią, a także rozwój nowych technologii takich jak VR, AR i AI staną się napędem dla rozwoju rozrywki cyfrowej.

Dzięki nim doświadczenia użytkowników zostaną przeniesione na jeszcze wyższy poziom, m.in. dzięki pogłębieniu personalizacji i partycypacji.

Według raportu “Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC” opracowanego na zlecenie UPC Polska przez infuture hatalska foresight institute, cyfrowa rozrywka obejmie kolejne obszary naszego życia takie jak opieka zdrowotna, edukacja czy turystyka.

Raport podsumowuje aktualne trendy i stanowi analizę wyników badania polskich internautów. 

+ więcej...
10.10.2018 | Polsat Games startuje 15 października

W ramówce kanału dla graczy znajdą się m.in. transmisje z rozgrywek esportowych, programy publicystyczne z udziałem twórców gier, show z gwiazdami internetu oraz recenzje najnowszych tytułów i sprzętu.

15 października br. oferta operatora największej polskiej platformy satelitarnej w Polsce, Cyfrowego Polsatu, powiększy się o kolejny kanał tematyczny – Polsat Games.

Stworzona z myślą o graczach stacja będzie dostępna w Cyfrowym Polsacie od pakietu Mini HD, na pozycji 16.

Nowy kanał będzie dostępny także w internecie. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2,5  Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 640 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij