Wiadomości

Loading


14.09.2018 | Ruszył nabór wniosków w II edycji programu Fajne Granty T‑Mobile

Wspólnie z Fundacją CoderDojo rozpoczęliśmy nabór wniosków w II edycji programu Fajne Granty T‑Mobile. Inicjatywa, która skierowana jest do organizacji pozarządowych oraz aktywistów, służy popularyzacji wykorzystywania nowych technologii w edukacji. W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać pomysły na wykorzystanie techniki druku 3D.

Fajne Granty T‑Mobile 2018 to program skierowany do pasjonatów, którzy pragną popularyzować wykorzystywanie nowych technologii w edukacji. Udział w konkursie mogą wziąć szkoły i przedszkola, również niepubliczne, organizacje pozarządowe, biblioteki i ośrodki kultury. Warunkiem udziału w programie jest zgłoszenie projektu, zakładającego wykorzystanie projektowania i druku 3D w edukacji. Komisja Grantowa, składająca się z ekspertów i aktywistów, działających w obszarze nowych technologii, wyłoni spośród nadesłanych zgłoszeń dwunastu finalistów, którzy otrzymają drukarki 3D wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów. Ponadto grupa projektowa, której realizacja zostanie najwyżej oceniona, otrzyma dodatkowe wyróżnienie – zaproszenie na warsztaty z projektowania metodą - design thinking, które zrealizowane będą w siedzibie głównej T‑Mobile Polska. Wnioski należy przesyłać do dnia 8 października.

Fajne Granty T‑Mobile to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w sposób w jaki rozumiemy społeczną odpowiedzialność firm, działających w obszarze nowych technologii. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest wprowadzanie ludzi do cyfrowego świata, ale również poszukiwanie nowych, być może nieodkrytych jeszcze obszarów zastosowań nowych technologii. Tak też postrzegamy przyszłość druku w technologii 3D. Już dzisiaj znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach, ale to zaledwie fragment przestrzeni, którą technika ta może wypełnić w przyszłości. Dlatego też tak istotnym jest, aby możliwości jakie stwarzają nowe technologia pokazywać przede wszystkim najmłodszym, bo to oni będą tworzyli przyszłość, swoją i naszą
mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile Polska.

Nadzór merytoryczny nad programem Fajne Granty T‑Mobile sprawuje Fundacja CoderDojo, której celem jest upowszechnianie dostępu do nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Fundacja organizuje, między innymi, spotkania dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi ninja, pod nadzorem mentorów uczą się kodować, zajmują się grafiką komputerową, czy projektują w 3D. Obecnie darmowe, działające na otwartych zasadach, kluby kodowania działają w 22 miejscach, w całej Polsce. 15 września, w ramach naszej współpracy z Fundacją Coder Dojo, rozpoczyna się cykl zajęć z kodowania. W każdą sobotę* od godziny 10 do 13, w siedzibie T‑Mobile Polska przy ul. Marynarskiej 12 (w CSK), siedmiolatki i ich starsi koledzy, mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których odkryją tajniki cyfrowego świata. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać, są bezpłatne i dostępne dla każdego. Uczestnik musi mieć tylko własny komputer.

Sprawdź T‑Mobile - oferta na telefony i abonament

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć14.09.2018 | Polacy coraz chętniej kupują online za granicą. Popularność zyskują chińskie sklepy, na czele z AliExpress

Polscy internauci mają coraz większe zaufanie do transgranicznych zakupów w sieci.

Co czwarty kupujący online zrobił zakupy w zagranicznym e-sklepie – wynika z badania Gemius.

Popularność zyskują szczególnie chińskie platformy sprzedażowe. Ich udział w ogólnej liczbie transakcji na platformie Planet Plus w I półroczu br. sięgnął 46,9 proc.

Liderem pozostaje AliExpress, przeganiając Allegro. Polskie sklepy internetowe w dalszym ciągu zatrzymują jednak większość, bo aż 79 proc. obrotów.

+ więcej...
14.09.2018 | Potwornie dobry MIX Box z Hotelem Transylwania 3 w Plusie!

Dostępna jest nowa promocja oferty mix w sieci Plus.

MIX Box z filmowym gadżetem to zawsze wyjątkowa okazja dla osób szukających supersmartfonów w supercenach.

Tym razem promowanymi smartfonami są Samsung Galaxy J3 (2017) w doładowaniu 30 zł oraz Samsung Galaxy J6 Dual SIM w doładowaniu 50 zł - oba dostępne już za 1 zł.

Dodatkowo klient otrzyma w prezencie „nerkę” na biodra z postaciami z filmu „Hotel Transylwania 3”. 

+ więcej...
13.09.2018 | Wakacje 2018 – Selectivv podsumowuje wyniki inicjatywy „Bezpieczny Polak”

Lato 2018 i sezon urlopowy powoli dobiega końca.

Przez dwa miesiące wakacji Polacy korzystali z kurortów zarówno w kraju, jak i za granicą.

Okres wakacyjny sprzyjał zagranicznym podróżom w różne zakątki świata.

Tegoroczne wakacje były jednak dość niebezpieczne dla polskich turystów ze względu na nawiedzające Europę oraz dalsze rejony globu klęski żywioły i gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze :
Telewizja kablowa: - łącze 65 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 200 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij