Wiadomości

Loading


13.09.2018 | Wakacje 2018 – Selectivv podsumowuje wyniki inicjatywy „Bezpieczny Polak”

Lato 2018 i sezon urlopowy powoli dobiega końca. Przez dwa miesiące wakacji Polacy korzystali z kurortów zarówno w kraju, jak i za granicą. Okres wakacyjny sprzyjał zagranicznym podróżom w różne zakątki świata. Tegoroczne wakacje były jednak dość niebezpieczne dla polskich turystów ze względu na nawiedzające Europę oraz dalsze rejony globu klęski żywioły i gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W każdy zakątek świata, firma Selectivv starała się dotrzeć z komunikatem o niebezpieczeństwie w ramach projektu „Bezpieczny Polak”. Od momentu inauguracji inicjatywy, w czerwcu tego roku, do dzisiaj, firmie Selectivv udało się dotrzeć z komunikatem alarmowym do prawie 8000 Polaków znajdujących się w strefie zagrożenia na całym świecie.

Inicjatywa „Bezpieczny Polak”, autorstwa Selectivv, ma na celu współpracę polskich firm technologicznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Beneficjentami tego projektu są  wszyscy Polacy przebywający za granicą, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie takim jak: katastrofa, klęska żywiołowa czy atak terrorystyczny. W projekt zaangażowana jest również firma SentiOne, specjalizująca się w monitoringu Internetu, w roli partnera technologicznego oraz polski Think Tank - Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, w roli partnera merytorycznego.

Projekt „Bezpieczny Polak” to technologia szybkiego reagowania, udostępniana na smartfonach w czasie sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia obywateli RP znajdujących się poza granicami kraju.  W przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa np. ataku terrorystycznego lub pożaru  w ramach platformy Selectivv zostaje uruchomiony specjalny tryb, który u osób przebywających w danej lokalizacji, w danym państwie, w miejscu reklam na mobilnych stronach internetowych czy reklam w aplikacjach na smartfonie wyświetla komunikat alarmowy. Po kliknięciu w niego użytkownik zostaje przeniesiony na stronę z najważniejszymi informacjami na temat zdarzenia oraz ma możliwość wykonania telefonu do odpowiednich służb ratunkowych lub znalezienia drogi do najbliższej jednostki dyplomatycznej.

W związku z falą pożarów oraz powodzi w czasie kończącego się właśnie sezonu urlopowego, Selectivv uruchomił komunikaty alarmowe w ramach projektu „Bezpieczny Polak” w kilkunastu zakątkach świata.  Dzięki temu działaniu udało mu się dotrzeć do prawie 8000 Polaków. Na początku lipca system zadziałał m.in. w Japonii podczas ulewnych deszczy i powodzi, na Morzu Karaibskim –  na obszarze wysp: Martynika, Dominikana, Barbados, Gwadelupa, gdzie obywatele RP zostali poinformowani o huraganie Beryl, a 23 i 24 lipca komunikaty alarmowe o fali rozległych pożarów zostały wyemitowane na terenie Grecji oraz Szwecji. „Bezpieczny Polak” dotarł również w tak dalekie miejsca jak Vanuatu czy Indonezja, gdzie informował obywateli RP o wzmożonej aktywności wulkanicznej w tych rejonach.

"Bezpieczny Polak" jest inicjatywą założoną i prowadzoną pro bono. Aby stale się rozwijała i mogła docierać do jak największej liczby osób nie tylko drogą online, ale również telefonicznie, smsowo, jako push w aplikacji, w formie alertu mediowego czy postu social media, Selectivv stale poszukuje partnerów z obszaru różnych  dziedzin takich jak: media, telekomunikacja, bankowość mobilna, ubezpieczenia, e-commerce, software, aby usprawniać i przyspieszyć działanie systemu na rzecz poprawy bezpieczeństwa Polaków za granicą.  Celem projektu jest wzajemna wymiana narzędzi, technologii i know-how, która usprawni działanie systemu szybkiego reagowania oraz pozwoli na ukazanie efektu synergii w branży technologicznej.

źródło: MSL

Kliknij aby powiększyć13.09.2018 | Prawie co trzeci incydent naruszenia bezpieczeństwa danych korporacyjnych prowadzi do zwolnienia z pracy

Szkody w wyniku incydentów naruszenia ochrony danych mogą dotyczyć nie tylko finansów, reputacji firmy czy prywatności jej klientów.

Poważnie ucierpieć mogą na tym również kariery pracujących w niej osób.

Według nowego raportu opracowanego przez Kaspersky Lab oraz B2B International niemal jeden na trzy (31%) incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych w zeszłym roku był przyczyną zwolnienia z pracy.

W przypadku 29% małych i średnich firm oraz 27% przedsiębiorstw, których dotyczył ten problem, pracę stracili pracownicy wyższego szczebla spoza działu IT.

+ więcej...
13.09.2018 | Łączność przewodowa czy Wi-Fi? Zarządzaj punktem dostępowym jak chcesz!

Zyxel Communications prezentuje najnowszy punkt dostępowy, który zapewnia większy komfort obsługi i umożliwia klientom biznesowym wybór pomiędzy trybem zarządzania z chmury, a pracą w trybie niezależnym.

NWA1302-AC został zaprojektowany z myślą o hotelach, akademikach, biurach, zapewniając niezawodną i super szybką transmisję przewodową oraz bezprzewodową dla każdego użytkownika na obszarze całego obiektu.

Urządzenie można zainstalować w kilka minut bez konieczności stosowania dodatkowych przełączników.

NWA1302-AC posiada wbudowany punkt dostępowy oraz przełącznik gigabitowy PoE najnowszej technologii. 

+ więcej...
13.09.2018 | Orange Polska i Huawei testują 5G. Po raz pierwszy w warunkach miejskich

Orange Polska i Huawei uruchomili w Gliwicach stację obsługującą technologię 5G.

To pierwsze testy w Polsce, prowadzone poza laboratoriami.

W ten sposób Orange rozpoczyna kolejny etap przygotowań do budowy sieci 5G, zapowiadanych w ogłoszonej wiosną tego roku strategii.

Testy prowadzone poza laboratorium pozwoliły ocenić wpływ gęstej zabudowy miejskiej, wysokich budynków, czy warunków atmosferycznych na częstotliwości 3,4-3,6 GHz wykorzystywane w testach. Inżynierowie skorzystali z anteny Huawei obsługującej technologię „massive MIMO”, złożonej z kilkudziesięciu elementów odpowiadających za nadawanie i odbieranie sygnału, zamiast jak teraz, w przypadku 4G – maksymalnie czterech.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 200 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,8 Mb/s
xDSL - łącze 32 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 5 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij