Wiadomości

Loading


13.06.2018 | Dzięki T‑Mobile Kazimierz Dolny będzie pierwszym polskim Smart City

Rozwój technologii i bliska perspektywa standardu 5G otworzyły przed operatorami zupełnie nowe możliwości. T‑Mobile stawia na przyszłościowe rozwiązania i będzie korzystał z nich również realizując pierwszy w Polsce kompleksowy projekt Smart City. Podpisane dzisiaj, przez Prezesa T‑Mobile Polska Andresa Maierhofera i Burmistrza Kazimierza Dolnego Andrzeja Pisulę porozumienie, jest pierwszym krokiem to zbudowania najbardziej zaawansowanego technologicznie miasta w Polsce.

Mamy wiedzę i kompetencje, aby być partnerem samorządów i oferować im kompleksowe rozwiązania z zakresu Smart City. Do realizacji pierwszego takiego projektu zaprosiliśmy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce.
- powiedział Andreas Maierhofer, Prezes T‑Mobile Polska.

Już w przyszłym roku zaoferujemy miastu, jego mieszkańcom i odwiedzającymi go turystom 12 usług z zakresu Smart City, na które złoży się blisko 700 instalacji
-dodaje Maierhofer.

Kazimierz Dolny to 4000 mieszkańców i ponad 1 milion turystów odwiedzających nasze miasto każdego roku. Dzięki współpracy z T‑Mobile uzyskamy narzędzia, które pozwolą na lepsze zarzadzanie miastem, podniosą jakość życia mieszkańców, przyniosą ułatwienia dla turystów a także pozwolą na oszczędności w budżecie.
– powiedział Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula.

Jest dla mnie powodem do dumy, że nasze miasto nie tracąc swojego spójnego historycznego wylądu, wykona skok w przyszłość, stając się jednym z liderów innowacji w Polsce.
– dodaje.

Kazimierz Dolny jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Polsce , które przyciąga turystów przede wszystkim fantastyczną architekturą i wspaniałymi widokami. Projekt realizowany jest z miastem i dla miasta, dlatego na każdym etapie będzie on konsultowany z konserwatorem zabytków.

Realizacja będzie najbardziej zawansowanym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Celem współpracy między Kazimierzem Dolnym a T‑Mobile jest poprawa jakości i dostępności usług telekomunikacyjnych w mieście, a także zastosowanie rozwiązań służących bezpośrednio mieszkańcom, wspierających administrację lokalną w zarządzaniu miastem i komunikacji z mieszkańcami,  a także pozwalających na poradzenie sobie z wyzwaniami wynikającymi ze wzmożonego ruchu turystycznego.

Projekt Smart City w Kazimierzu Dolnym to pokaz możliwości technologicznych i organizacyjnych T‑Mobile. Chcemy w ten sposób wysłać jasny sygnał do włodarzy miast w całej Polsce, że mają w nas partnera, z którym mogą budować przyszłość swoich społeczności.
– powiedział Andreas Maiehofer

Inwestycja w Kazimierzu Dolnym realizowana będzie jeszcze w 2018 roku, tak aby jak najszybciej przygotować większość planowanych rozwiązań. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pełen zakres usług będzie testowany i komercjalizowany od początku 2019 roku.

W ramach zawartego porozumienia rozwijane będą projekty z zakresu:

- inteligentnego oświetlenia ulicznego, parkingów, przystanków autobusowych, totemów i ławek miejskich – ponad 500 instalacji

- monitoringu miejskiego - ponad 40 kamer

- miejskich rowerów i pojazdów elektrycznych – ponad 60 rowerów i pojazdów

- ładowania pojazdów elektrycznych – 3 stacje

- sieci Wi-Fi hot spot. – ponad 40 punktów

- monitoringu  jakości powietrza – 2 stacje monitoringu

Dodatkowo projekt zakłada zintegrowanie z systemem Smart City aplikacji miejskiej, która ułatwi korzystanie z atrakcji turystycznych i zastosowanych rozwiązań, jak również przygotowanie panelu administracyjnego dla władz lokalnych, integrującego informacje statystyczne z działania poszczególnych rozwiązań. T‑Mobile wykona również szereg analiz z zakresu Big Data, które mogą pomóc podejmować decyzję w zakresie zadań inwestycyjnych czy promocyjnych miasta.

Sprawdź T-MOBILE BEZ LIMITU ZA 80 ZŁ MIESIĘCZNIE

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyć12.06.2018 | Kaspersky Lab zdobywa czołową pozycję w raporcie Gartnera Critical Capabilities for Endpoint Protection Platforms

Na tle nieustającego wzrostu liczby zagrożeń dla punktów końcowych oraz wymagań użytkowników wobec cyberochrony Kaspersky Lab został doceniony przez firmę Gartner za swój zestaw platform do ochrony punktów końcowych (EPP).

Rozwiązania Kaspersky Lab do ochrony punktów końcowych pozwoliły firmie zakwalifikować się do trójki czołowych producentów technologii EPP w raporcie Gartnera Critical Capabilities for Endpoint Protection Platforms.

W raporcie ocenione zostały możliwości producentów w zakresie spełniania potrzeb trzech różnych typów organizacji: poszukujących elastycznych rozwiązań, które można dostosować do indywidualnych wymagań (typ A); zainteresowanych zarówno możliwościami w zakresie zapobiegania, jak i wykrywania (typ B); oraz wdrażających rozwiązania zorientowane na zapobieganie (typ C).

+ więcej...
12.06.2018 | Seria produktów ZyWall USG wzmocniona o rozwiązania Bitdefender dostępna już w Polsce

Zyxel Communications nawiązał współpracę z Bitdefender, międzynarodową firmą oferującą usługi zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem.

Najlepsze rozwiązania Bitdefender znajdą zastosowanie w pełnej gamie produktów zabezpieczających ZyWALL USG.

Nowa oferta urządzeń jest już dostępna w Polsce.

Technologia Bitdefender będą oferowane w gamie produktów zabezpieczających ZyWALL USG na zasadzie subskrypcji, zapewniając użytkownikom maksymalną ochronę sieci bez utraty jej wydajności. 

+ więcej...
12.06.2018 | NETIA NA MUNDIAL: TVP SPORT HD I STREFA KIBICA W NETIA PLAYERZE

Od wtorku, 12 czerwca Netia wprowadza do podstawowej oferty, bez dodatkowych opłat, kanał TVP Sport HD.

Oprócz tego, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, na Netia Playerach dostępna będzie specjalna zakładka – Strefa Kibica. Wszyscy użytkownicy usług TV w Netii będą mogli oglądać tegoroczny mundial w wysokiej jakości nie tylko na głównych antenach TVP (TVP1 HD i TVP2 HD), ale również (bez dodatkowych opłat) na kanale TVP Sport HD, który do tej pory wchodził w skład pakietu „Sport i Emocje”.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 100 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 8 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 100 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij