Wiadomości

Loading


16.04.2018 | SIECI KORPORACYJNE NA BAZIE NETIA MPLS JESZCZE LEPIEJ ZABEZPIECZONE

Netia wprowadziła szereg nowych rozwiązań w ramach oferowanych klientom korporacyjnym usług transmisji danych na bazie usług z rezerwacją pasma i priorytetyzacją ruchu (QoS) w sieciach współdzielonych – MPLS. Dzięki nowym rozwiązaniom: IP VPN MPLS i GET VPN klienci uzyskają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa swoich usług.

Najbardziej rozbudowaną usługą wśród zaawansowanych usług transmisji danych oferowanych przez Netię, jest IP VPN MPLS. IP VPN MPLS to najpopularniejszy standard do wspierania budowy prywatnych sieci z wykorzystaniem protokołu IP. Podstawą technologii MPLS jest dodanie unikalnej etykiety do pakietu IP dla każdego użytkownika i przesłanie go zgodnie z etykietą do punktu przeznaczenia. Kluczowe z punktu widzenia Klienta jest to, że dzięki temu rozwiązaniu jego ruch w sieci jest w pełni odseparowany od ruchu innych Klientów oraz otwartego Internetu.

- IP VPN MPLS pozwala na optymalizację wykorzystania pasma poprzez integrację wszystkich usług transmisji danych, w tym usług głosowych, np. Integralnet czy wideo oraz dostępu do Internetu na jednym, uniwersalnym łączu – powiedział Tomasz Tlak, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

- Rozwiązania zastosowane w usłudze IP VPN MPLS, umożliwiają także dostarczenie oraz zarządzanie routerami klienckimi Customer Edge przez Netię. Dzięki temu Klient oszczędza na własnej infrastrukturze oraz czasie, który poświęcałby na zarządzanie urządzeniami WAN. Co więcej, w obrębie danej instancji IP VPN MPLS istnieje możliwość komunikacji każdy z każdym pomiędzy wszystkimi dołączonymi lokalizacjami bez potrzeby definiowania połączeń – podkreślił Tomasz Tlak.

Oferowane przez Netię rozwiązanie MPLS zapewnia bezpieczeństwo, a poprzez zastosowanie wielu rodzajów łączy zapasowych, gwarantuje wysokie SLA wraz z dostępem do serwera statystyk.

GET VPN, czyli sejf wszystkich sieciowych sejfów

Z kolei GET VPN to nowa architektura systemu zabezpieczeń oparta o mechanizmy szyfrowania zawartości, która ułatwia zabezpieczanie dużych sieci L2 oraz MPLS, wymagających częściowej (partial) lub całkowitej (full-mesh) siatki połączeń pomiędzy urządzeniami brzegowymi sieci WAN poszczególnych oddziałów danego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to podnosi bezpieczeństwo transmisji danych w usługach Netii bez potrzeby angażowania dodatkowych środków i prac po stronie Klienta przy zachowaniu wysokiej jakości usług oferowanych przez mechanizmy QoS.

GET VPN składa się z trzech komponentów:

- GDOI (Group Domain of Interpretation), czyli protokołu zarządzania oraz dystrybucji kluczy, odpowiedzialny za ustanawianie wspólnej polityki bezpieczeństwa pomiędzy routerami będącymi członkami tej samej "zaufanej" grupy,

- centralnego serwera kluczy (routera odpowiedzialnego za rozsyłanie kluczy bezpieczeństwa oraz cykliczne ich odnawianie oraz dystrybucję polityk bezpieczeństwa do grona routerów będących członkami tej samej zaufanej grupy),

- członków grup zdefiniowanych w ramach określonych GDOI.

Wśród innych funkcji GET VPN warto też wymienić:

- IP Header Preservation (zachowanie oryginalnego nagłówka IP na zewnątrz pakietu IPSec),

- Redundancję Centralnego Serwera kluczy (możliwość implementacji do 8 serwerów kluczy w ramach jednej domeny a baza danych głównego routera, zawierająca klucze oraz polityki bezpieczeństwa, synchronizowana jest z pozostałymi, zapasowymi serwerami kluczy),

- wsparcie dla właściwości typu "anti-replay" (zabezpiecza sieć przed atakami typu "man-in-the-middle"),

- Wsparcie dla szyfrowania (możliwość stosowania algorytmów szyfrowania, takich jak: DES - Data Encryption Standard, TripleDES oraz AES - Advanced Encryption Standard).

Sprawdź Netia - 300 Mb/s 69,90zł/mies. przez całą umowę

źródło: Netia

Kliknij aby powiększyć13.04.2018 | Internet bez limitu GB w telefonie i więcej korzyści dla duetów i rodzin w Orange

Nowa oferta dla rodzin i duetów w Orange to jeszcze więcej możliwości i oszczędności.

Dokupując dla swoich bliskich abonamenty komórkowe – Standardowy, Optymalny lub Wzbogacony, każdy z nich będzie tańszy o 20 złotych miesięcznie.

Ponadto, w wyższych planach komórkowych pojawił się internet bez limitu GB – po wykorzystaniu pakietu danych z abonamentu, klienci mogą korzystać z Internetu bez limitu danych, z prędkością 1 Mb/s.

A jeśli potrzebny jest internet w pełnej prędkości, w każdym momencie można dokupić pakiet 1 GB za 3 złote.

+ więcej...
13.04.2018 | Zaawansowane zagrożenia IT w I kwartale 2018 r.: Azja i Bliski Wschód siedliskiem nowych cyberataków

W ciągu trzech pierwszych miesięcy bieżącego roku badacze z Kaspersky Lab wykryli wzmożoną aktywność zaawansowanych cyberataków (APT) zlokalizowanych w Azji - ponad 30% raportów z pierwszego kwartału dotyczyło kampanii cyberprzestępczych z tego regionu.

Na bliskim Wschodzie zaobserwowano także szereg nowych technik wykorzystywanych w szkodliwych działaniach.

W pierwszym kwartale 2018 r. badacze z Kaspersky Lab wykrywali i analizowali działania zaawansowanych grup cyberprzestępczych posługujących się wieloma językami, m.in. rosyjskim, chińskim, angielskim oraz koreańskim.

Mimo że niektóre dobrze znane cybergangi nie wykazały istotnej aktywności, w Azji pojawił się szereg nowych graczy i operacji APT. 

+ więcej...
13.04.2018 | Aplikacja pozwoli zwizualizować każdy produkt w rozszerzonej rzeczywistości. To może być rewolucja w e-zakupach

Nadchodzi rewolucja w zakupach e-commerce. Już wkrótce tradycyjne katalogi i ulotki, a nawet ekspozycje towarów mogą zostać wyparte przez rozszerzoną rzeczywistość.

Może je zastąpić aplikacja zainstalowana na smartfonie, dzięki której jeszcze przed zakupem będziemy mogli obejrzeć, jak dana rzecz wpasuje się w naszą przestrzeń, np. kanapa w pokoju dziennym.

Połączenie idei showroomingu z technologią AR pozwala na organizację ekspozycji szerokiej oferty bez konieczności dowożenia na miejsce realnych przedmiotów.

+ więcej...
Super internet i telewizja od Neti

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 99 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 30 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 3 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij