Wiadomości

Loading


13.04.2018 | Zaawansowane zagrożenia IT w I kwartale 2018 r.: Azja i Bliski Wschód siedliskiem nowych cyberataków

W ciągu trzech pierwszych miesięcy bieżącego roku badacze z Kaspersky Lab wykryli wzmożoną aktywność zaawansowanych cyberataków (APT) zlokalizowanych w Azji - ponad 30% raportów z pierwszego kwartału dotyczyło kampanii cyberprzestępczych z tego regionu. Na bliskim Wschodzie zaobserwowano także szereg nowych technik wykorzystywanych w szkodliwych działaniach.

W pierwszym kwartale 2018 r. badacze z Kaspersky Lab wykrywali i analizowali działania zaawansowanych grup cyberprzestępczych posługujących się wieloma językami, m.in. rosyjskim, chińskim, angielskim oraz koreańskim. Mimo że niektóre dobrze znane cybergangi nie wykazały istotnej aktywności, w Azji pojawił się szereg nowych graczy i operacji APT. Wzrost ten można częściowo tłumaczyć atakami szkodliwego oprogramowania Olympic Destroyer, wycelowanego w Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu.

Najważniejsze informacje z raportu Kaspersky Lab poświęconego ewolucji ataków APT w I kwartale 2018 r.

  • Ciągły wzrost chińskojęzycznej działalności cyberprzestępczej, łącznie z atakami ShaggyPanther wycelowanymi głównie w jednostki rządowe na Tajwanie i w Malezji oraz aktywnością grupy CardinalLizard, która w tym roku intensywniej interesuje się Malezją obok swoich dotychczasowych działań w takich krajach jak Filipiny, Rosja i Mongolia.
  • Aktywność APT w Południowej Azji. Jednostki wojskowe w Pakistanie były atakowane przez nowo odkrytą cybergrupę Sidewinder.
  • Operacja APT IronHusky zaprzestała atakowania rosyjskich organizacji wojskowych i skierowała swoje działania na cele w Mongolii. Pod koniec stycznia 2018 r. ten chińskojęzyczny cybergang aktywował kampanię wycelowaną w mongolskie organizacje rządowe.
  • Półwysep Koreański pozostaje popularnym celem. Operacja APT Kimsuky, ukierunkowana na ataki na południowokoreańskie organizacje naukowe i działania polityczne, rozbudowała swój arsenał o całkowicie nowe systemy zaprojektowane z myślą o cyberszpiegostwie i prowadziła intensywną kampanię phishingową. Ponadto podgrupa niesławnego gangu Lazarus - Bluenoroff - zajęła się nowymi celami, łącznie z firmami związanymi z kryptowalutą oraz terminalami obsługującymi płatności kartowe (PoS).

Badacze z Kaspersky Lab wykryli także wzrost szkodliwej aktywności na Bliskim Wschodzie. Na przykład cybergang StrongPity uruchomił szereg nowych ataków typu man-in-the-middle (MITM) na sieci dostawców usług internetowych (ISP). Inna doświadczona grupa - Desert Falcons - wznowiła aktywność mającą na celu atakowanie urządzeń z systemem Android przy użyciu szkodliwego oprogramowania, które było już wykorzystywane w 2014 r.

Kaspersky Lab zidentyfikował również kilka cybergangów rutynowo atakujących w swoich kampaniach routery i inny sprzęt sieciowy, unowocześniając techniki stosowane dawniej przez takie grupy jak Regin czy CloudAtlas. Według ekspertów z Kaspersky Lab routery pozostaną atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców, ponieważ pozwalają agresorom na szybkie zagnieżdżenie się w sieci ofiary.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy roku zaobserwowaliśmy szereg nowych cybergrup o różnym poziomie zaawansowania, które w większości przypadków stosowały dość powszechne i łatwo dostępne szkodliwe narzędzia. Jednocześnie nie odnotowaliśmy istotnej aktywności w przypadku kilku dobrze znanych gangów. Uważamy, że ma to związek z konstruowaniem nowej strategii i narzędzi na rzecz przyszłych ataków - powiedział Vicente Diaz, główny badacz ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć13.04.2018 | Aplikacja pozwoli zwizualizować każdy produkt w rozszerzonej rzeczywistości. To może być rewolucja w e-zakupach

Nadchodzi rewolucja w zakupach e-commerce. Już wkrótce tradycyjne katalogi i ulotki, a nawet ekspozycje towarów mogą zostać wyparte przez rozszerzoną rzeczywistość.

Może je zastąpić aplikacja zainstalowana na smartfonie, dzięki której jeszcze przed zakupem będziemy mogli obejrzeć, jak dana rzecz wpasuje się w naszą przestrzeń, np. kanapa w pokoju dziennym.

Połączenie idei showroomingu z technologią AR pozwala na organizację ekspozycji szerokiej oferty bez konieczności dowożenia na miejsce realnych przedmiotów.

+ więcej...
13.04.2018 | Orange Love z HBO i HBO GO w prezencie

Na wiosnę Orange przygotował atrakcyjną propozycję dla kinomanów i miłośników seriali telewizyjnych.

Kupując Orange Love, klienci otrzymają pakiet trzech kanałów HBO oraz HBO GO w prezencie na 12 miesięcy.

HBO to kultowe seriale nieprzerywane reklamami między innymi „Gra o tron”, „Westworld” czy „Wataha”.

Do wyboru jest 800 filmów, 200 seriali oraz 200 dokumentów.

+ więcej...
12.04.2018 | Magenta Biznes – więcej możliwości dla firmy

18 kwietnia br. T‑Mobile wprowadza całkowitą metamorfozę swoich rozwiązań dla małego i średniego biznesu.

Wraz z ofertą Magenta Biznes przedsiębiorcy będą mogli korzystać z nielimitowanego Internetu dla firmy i wszystkich pracowników, jak również z nielimitowanych rozmów i SMS-ów.

Nowa propozycja T‑Mobile to elastyczne zamawianie urządzeń oraz kart SIM, nie tylko przy zawieraniu umowy, ale również w trakcie całego kontraktu.

A co najważniejsze, możliwość płacenia tylko 1 złotego netto miesięcznie, jeżeli nie korzysta się z dodatkowej karty SIM.

+ więcej...
Super internet i telewizja od Neti

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 6 Mb/s
xDSL - łącze 256 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 4,5 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij