Wiadomości

Loading


13.03.2018 | Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Gazela Biznesu 2017 przyznane przez dziennik Puls Biznesu

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o., dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Gazela Biznesu 2017" przyznanego przez dziennik Puls Biznesu.

"Gazele Biznesu" to jedno z najstarszych zestawień najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik Puls Biznesu, nieprzerwanie od 2000 r. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Tytuł "Gazeli Biznesu" to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Czytelne kryteria wyróżnienia sprawiają, że jest ono wiarygodne - udział w nim jest bezpłatny, a o jego przyznaniu nie decyduje żadne jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa z trzech ostatnich lat.

Na zdjęciu: Andrzej Pilarz, prezes Kaspersky Lab Polska, z wyróżnieniem "Gazela Biznesu 2017"

Fot.: Puls Biznesu

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć13.03.2018 | Kaspersky Lab wykrywa poważne błędy, które mogą zmienić popularne inteligentne kamery w narzędzia inwigilacji

Badacze z Kaspersky Lab wykryli liczne luki w zabezpieczeniach popularnych inteligentnych kamer, które są często wykorzystywane jako elektroniczne nianie lub do celów wewnętrznego monitorowania bezpieczeństwa domu i biura.

Z badania wynika, że wykryte błędy pozwalają atakującym m.in. uzyskać zdalny dostęp do materiałów filmowych i dźwięku z kamer, zdalnie wyłączyć te urządzenia i uruchomić na nich szkodliwy kod.

Współczesne inteligentne kamery mają wiele zastosowań, takich jak zaawansowane systemy monitoringu, które rejestrują intruzów, gdy nikogo nie ma w domu lub w biurze.

Rodzi to różne pytania: Czy kamery te są projektowane w taki sposób, aby były wystarczająco bezpieczne? Co się stanie, gdy kamera zamiast obserwować dom, zostanie wykorzystana przez cyberprzestępcę do inwigilowania właściciela?

+ więcej...
13.03.2018 | Sofacy/Fancy Bear kieruje uwagę w stronę organizacji zajmujących się obronnością i dyplomacją, rywalizując o cele swoich ataków z zaawansowanymi ugrupowaniami cyberszpiegowskimi

Badacze z Kaspersky Lab zaobserwowali, że rosyjskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze Sofacy, znane również jako APT28 lub Fancy Bear, atakuje obecnie cele na Dalekim Wschodzie, wykazując duże zainteresowanie organizacjami wojskowymi, obronnymi oraz dyplomatycznymi - poza tradycyjnymi celami związanymi z NATO.

Badacze odkryli, że działania Sofacy niekiedy pokrywają się z operacjami innych ugrupowań cyberprzestępczych, które atakują te same ofiary, w tym z rosyjskojęzycznym ugrupowaniem Turla i chińskojęzycznym Danti.

Co najciekawsze, narzędzia grupy Sofacy zostały znalezione na serwerze, który wcześniej został zhakowany przez angielskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze Lamberts.

Serwer należy do wojskowego i lotniczego konglomeratu w Chinach.

+ więcej...
13.03.2018 | FRITZ!Box 6890 LTE do szybkiego Internetu LTE lub DSL oraz wydajna bezprzewodowa sieć WLAN - niezrównana wygoda w sieci

Router FRITZ!Box 6890 LTE oferuje szybkie połączenie z Internetem za pomocą technologii mobilnych lub DSL, obsługując łącza o przepustowości do 300 Mbit/s.

Przesyła dane za pomocą pięciu częstotliwości LTE i dwóch częstotliwości UMTS oraz obsługuje roaming, by umożliwić surfowanie za pośrednictwem wszystkich mobilnych sieci telekomunikacyjnych.

FRITZ!Box 6890 LTE jest świetnie wyposażony w celu obsługi domowej sieci: szybka bezprzewodowa sieć WLAN na obu częstotliwościach wykorzystująca nową technologię Multi-User MIMO (4x4 dual band Wireless AC+N o przepustowości 1733 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 800 Mbit/s na 2,4 GHz), cztery gigabitowe porty LAN, jeden port USB do podłączenia nośników danych i jedna stacja bazowa DECT dla telefonów i aplikacji inteligentnego domu Smart Home.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij