Wiadomości

Loading


12.02.2018 | Hakerzy coraz częściej zamieniają firmy w kopalnie kryptowalut. W niektórych krajach dotyczy to już 50% przedsiębiorstw

Fake newsy i złośliwe ataki mające na celu tworzenie koparek kryptowalut – to dwa rodzaje cyberzagrożeń, pod których znakiem może stać rok 2018. Zobacz, jak poważne są to zagrożenia.

Walka z fake newsami jak walka z wiatrakami?

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire PL Wojciech Głażewski, country manager w firmie Check Point Software Technologies: „Fake newsy to często wykorzystywana broń do niszczenia reputacji poszczególnych osób lub wpływania na sytuację w środowiskach, krajach. Z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa bardzo istotną rzeczą jest to, że informacja nieprawdziwa może być podana przez organizację podszywającą się pod organizację rządową czy cieszącą się zaufaniem społecznym. Wtedy staje się niebezpieczna”. Nic dziwnego, że atakowanie fake newsami z roku na rok staje się coraz powszechniejsze. Jak się przed nimi bronić? Przede wszystkim nie brać niczego na wiarę i weryfikować prawdziwość informacji. Firmy oraz inne organizacje powinny też pamiętać, żeby odpowiednio zabezpieczyć się przed hakerami, którzy mogą się pod nie podszywać, aby rozpowszechniać fałszywe treści.

Gdy komputer staje się… koparką

Innym bardzo aktualnym cyberzagrożeniem są ataki malware, które tworzą z zainfekowanych komputerów koparki kryptowalut. Jak zauważa ekspert: „Koparka kryptowalut to nic innego jak komputer wykorzystujący swoją moc obliczeniową do wykonywania operacji matematycznych, w wyniku których otrzymujemy pewne obliczenia, ciągi matematyczne – bardzo mocno upraszczając – przekształcane w kryptowalutę”. Ostatnimi czasy fala ataków, dzięki którym hakerzy tworzą z komputerów zarówno użytkowników indywidualnych, jak i firm koparki kryptowalut, mocno wzrasta. „Nasze badania dowodzą, że w drugiej połowie 2017 r. od 25% do (w niektórych krajach) 50% firm było zainfekowanych malware’em wykorzystującym ich zasoby do kopania kryptowalut” – informuje rozmówca.

źródło: infoWire PL

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć12.02.2018 | Domowy Program Oszczędnościowy smartDOM dla każdego i z każdym abonamentem!

Nowy smartDOM, z którego będzie można skorzystać już od 14 lutego br., jest jeszcze prostszy.

Od teraz będzie dostępny dla każdego klienta i z każdym abonamentem.

Zestaw trzech podstawowych usług – telewizję, telefon i Internet – można mieć już za 60 zł miesięcznie.

Decydując się na wszystkie 9 usług i produktów wchodzących w skład smartDOM, można zaoszczędzić nawet 1400 złotych rocznie.

+ więcej...
12.02.2018 | Znajdujące się w użytku produkty Ericsson Radio System są gotowe do uruchomienia usługi 5G NR

Firma Ericsson ogłosiła dzisiaj, że wszystkie zainstalowane już przez nią urządzenia należące do gamy produktów Ericsson Radio System będą przygotowane do obsługi standardu 5G New Radio (NR).

Uzyskanie takiej zdolności będzie możliwe dzięki zdalnej aktualizacji ich oprogramowania.

Informacja dotyczy ponad 150 różnych odmian urządzeń serii Ericsson Radio System, które działają w ponad 190 sieciach na całym świecie, i oznacza, że starsze wersje produktów gamy Ericsson Radio System dostarczane od roku 2015 mogą obsługiwać standard 5G NR.

Gotowość do współpracy z sieciami 5G NR dotyczy również dostarczonych przez firmę Ericsson systemów typu „micro radio” oraz produktów Radio Dot System. 

+ więcej...
12.02.2018 | No More Ransom: belgijska policja federalna publikuje we współpracy z Kaspersky Lab darmowe klucze deszyfrujące dla ofiar oprogramowania ransomware Cryakl

W wyniku ścisłej współpracy z Kaspersky Lab belgijska policja federalna publikuje dzisiaj darmowe klucze deszyfrujące dane zablokowane przez oprogramowanie ransomware Cryakl.

Klucze uzyskano podczas trwającego dochodzenia, a udostępniając je w ramach inicjatywy No More Ransom, belgijska policja federalna staje się nowym partnerem stowarzyszonym tego projektu.

W ciągu ostatnich kilku lat oprogramowanie ransomware przyćmiło większość innych cyberzagrożeń.

Globalne kampanie wykorzystujące tego rodzaju programy uderzają bez wyjątku w organizacje z różnych branż, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym oraz w konsumentów. 

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij