Wiadomości

Loading


12.01.2018 | NEXERA uruchamia pilotażowy dostęp do bardzo szybkiego Internetu w szkołach w województwie świętokrzyskim

NEXERA rozpoczęła pilotaż światłowodowego połączenia internetowego w dwóch szkołach podstawowych w woj. świętokrzyskim: w Janiku i Godowie. Celem pilotażu jest weryfikacja technicznych parametrów wykonanej instalacji oraz testy wykorzystania dostępu do bardzo szybkiego Internetu przez użytkowników: uczniów i nauczycieli. Jego wyniki posłużą do dalszego technicznego i komercyjnego rozwoju dostępowej sieci światłowodowej (NGA) w woj. świętokrzyskim, w którym NEXERA realizuje projekty budowy NGA w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

NEXERA jest jednym z największych beneficjentów drugiego konkursu POPC, którego celem jest zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu i likwidacja tzw. białych plam NGA, czyli miejsc na mapie Polski, które nie mają dostępu do łączy o wysokiej prędkości. Firma realizuje projekt na 13 obszarach w 4 województwach.

W województwie świętokrzyskim dostęp do sieci światłowodowej NEXERA uzyska761 szkół i ponad 105 000 gospodarstw domowych. W pierwszej kolejności do sieci podłączone będą placówki oświatowe. Zgodnie z założeniami rządowego programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) obejmującego wszystkie szkoły w Polsce, od września 2018 roku rozpocznie się uruchamianie nieodpłatnego korzystania przez szkoły z dostępu do Internetu o prędkości 100:100 Mb/s. 11stycznia oficjalnie uruchomiono pilotaż bardzo szybkiego łącza do Internetu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. Jest to pierwszy tego typu test w szkołach objętych zakresem projektów NEXERA realizowanych w ramach drugiego konkursu POPC. W trakcie pilotażu sieć zostanie udostępniona nauczycielom i uczniom.

–Z pomocą uczniów szkoły przeprowadziliśmy dziś eksperyment porównujący dotychczasowe łącze radiowe i nowe łącze światłowodowe. Zaproszeni goście mieli okazję przekonać się jak bardzo poprawi się jakość i prędkość połączenia internetowego w placówkach oświatowych w województwie świętokrzyskim dzięki sieci NEXERA – powiedział Paweł Biarda, Członek Zarządu Nexera Holding Sp. z o.o. – Pilotaż w dwóch pierwszych szkołach pozwoli nam testować parametry sieci i urządzeń NEXERA, a uczniom i pracownikom szkoły już dziś bardziej efektywnie korzystać z zasobów Internetu. Będziemy też prezentowali możliwości bardzo szybkiego Internetu dyrektorom i nauczycielom innych placówek oświatowych z całego województwa.

– W obecnym czasie innowacyjność pozwala na dorównanie najlepszym i wskazuje trendy rozwoju na wielu płaszczyznach. Dlatego tak bardzo ważna jest cyfryzacja. Te możliwości daje m.in. internet szerokopasmowy, który pozwala na szybkie przekazywanie informacji w plikach o dużej pojemności. Jestem wdzięczny i dumny, że Kunów jest pierwszą gminą, w której w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku NEXERA, w ramach swoich projektów POPC, zapewniła internet na miarę XXI wieku. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie, dające wyjątkowe możliwości rozwoju i wiedzy – powiedział Lech Łodej, burmistrz Miasta i Gminy Kunów, który nadzoruje wspomniane placówki oświatowe.

Zgodnie z harmonogramem projektu, do sierpnia 2018 roku do sieci NEXERA podłączonych zostanie ponad 2 600 placówek oświatowych, a do 2020 roku – ponad 450 000 gospodarstw domowych w województwach: świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

NOKIA jest Generalnym Wykonawcą odpowiedzialnym za projekt i budowę sieci. Wasko S.A. jest odpowiedzialna za realizację prac budowlanych w rejonie obejmującym szkoły w Janiku i Godowie.

źródło: NEXERA

Kliknij aby powiększyć12.01.2018 | ASUS prezentuje na targach CES 2018 doskonałe rozwiązania w zakresie łączności

Firma ASUS prezentuje całą gamę swoich najnowszych produktów z dziedziny łączności, pokazując w jaki sposób ekosystem ASUS dostarczając użytkownikom doskonałe rozwiązania łączności sprawia, że są oni zawsze połączeni, niezależnie od tego, czy znajdują się w domu, w biurze czy w drodze.

Na targach zadebiutowały najnowsze urządzenia sieciowe ASUS, w tym Lyra Voice, Lyra Trio oraz RT-AX88U.

Lyra Voice i Lyra Trio to innowacyjne dodatki do sieci typu mesh, które rozszerzają możliwości łączności we wszystkich częściach domu użytkownika – oferując zintegrowaną funkcję sterowania głosem Amazon Alexa za pośrednictwem Lyra Voice.

Natomiast RT-AX88U to następnej generacji ruter z połączeniami 802.11ax zapewniający ultraszybką łączność przez Wi-Fi oraz bardzo wysoką wydajność w zakresie obsługi wielu urządzeń.

+ więcej...
11.01.2018 | Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa).

Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy.

Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki.

Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

+ więcej...
11.01.2018 | GRUPA NETIA Z NAJNOWSZYM CERTYFIKATEM NORMY ISO 9001

Spółki z Grupy Netia przeszły pomyślnie certyfikację normy ISO 9001: 2015.

To najnowsza wersja standardu, który kładzie dużo większy nacisk na wysoką jakość oraz dostosowanie się firmy świadczącej usługi do potrzeb i wymagań Klientów.

Jednostka Certyfikacyjna SGS Polska pozytywnie zaopiniowała wnioski spółek z Grupy Netia (Netia, Telefonia Dialog, TK Telekom) o certyfikację ISO 9001 w najnowszej wersji - 2015.

Certyfikat został przyznany na okres 3 lat, a są nim objęte: świadczenia usług telekomunikacyjnych, usług bezpieczeństwa teleinformatycznego, kolokacji, cloud computingu, obsługa klienta oraz specjalistyczne usługi dla rynku kolejowego.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij