Wiadomości

Loading


18.12.2017 | Kaspersky Lab łączy siły z ENISA, wzbogacając zalecenia dotyczące bezpieczeństwa Internetu Rzeczy o wskazówki eksperckie

W listopadzie 2017 roku Europejska Agencja Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) opublikowała "Podstawowe zalecenia bezpieczeństwa dotyczące Internetu Rzeczy (IoT) w kontekście krytycznych infrastruktur informatycznych". Głównym celem tego opracowania było przedstawienie porad w zakresie bezpieczeństwa Internetu Rzeczy europejskim organizacjom z uwzględnieniem takich czynników jak złożoność krytycznych zasobów, aktualne cyberzagrożenia oraz rozwiązania do ochrony systemów takich jak IoT. Kaspersky Lab, jako członek grupy ekspertów bezpieczeństwa IoT w ramach ENISA (IoTSEC), uczestniczył w tworzeniu raportu, dostarczając zalecenia eksperckie.

Według badania Kaspersky Lab, incydenty z udziałem niekomputerowych urządzeń połączonych z internetem znajdują się w pierwszej trójce incydentów o najpoważniejszym wpływie na finanse, zarówno jeśli chodzi o małe i średnie firmy jak i korporacje. W ramach odpowiedzi na coraz większe rozpowszechnienie zagrożeń IoT oraz konsolidacji wiedzy eksperckiej w zakresie cyberbezpieczeństwa organizacja ENISA zebrała panelistów pochodzących z niektórych spośród czołowych podmiotów na rynku, w tym ekspertów z firmy Kaspersky Lab, w celu opracowania profesjonalnych porad. W ramach raportu "Podstawowe zalecenia bezpieczeństwa dotyczące Internetu Rzeczy (IoT)" agencja przedstawiła wytyczne dla instytucji z Unii Europejskiej, producentów sprzętu IoT oraz twórców oprogramowania.

Kaspersky Lab posiada ogromne doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. Uważamy, że nasz wkład w zalecenia bezpieczeństwa ENISA dotyczące Internetu Rzeczy pomoże organizacjom opracować efektywniejsze strategie bezpieczeństwa, a decydentom politycznym – ustanowić właściwe regulacje pozwalające stawić czoła współczesnym cyberzagrożeniom - skomentował Andriej Dołkwałow, szef działu przyszłych technologii, główny architekt strategii, Kaspersky Lab.

Eksperci z Kaspersky Lab należący do grupy IoTSEC przedstawili swoje zalecenia na dwóch frontach - dla decydentów politycznych Unii Europejskiej oraz twórców sprzętu i oprogramowania w zakresie Internetu Rzeczy. W odniesieniu do kluczowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w przypadku decydentów politycznych Unii Europejskiej, eksperci z Kaspersky Lab zalecają następujące działania:

  • Zorientowanie na zalecenia, wytyczne i wymagania certyfikacyjne dotyczące określonego sektora zamiast podejścia holistycznego.
  • Standaryzacja na poziomie Unii Europejskiej oraz zapewnienie ogólnounijnej terminologii i taksonomii IoT dla międzynarodowych standardów cyberbezpieczeństwa.
  • Aktywna współpraca z branżą i zaangażowanie sektora prywatnego w tworzenie polityki przez wykorzystanie istniejących stowarzyszeń branżowych i ugrupowań takich jak AIOTI.
  • Utworzenie warstwowego systemu obrony przed zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa jako niezwykle istotnego dla urządzeń IoT.

Osobom, które bezpośrednio pracują z systemami IoT, eksperci z Kaspersky Lab zalecają podjęcie następujących działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa:

  • Dopilnowanie, aby wszyscy pracownicy posiadali aktualną wiedzę oraz umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa i podlegali stałym testom.
  • Zapewnienie interoperacyjności danych z niezawodnym i automatycznym systemem łatania. producenci sprzętu IoT oraz twórcy oprogramowania muszą przyjąć polityki w zakresie zarządzania ryzykiem dotyczącym cyberłańcucha dostaw oraz komunikować wymogi w zakresie cyberbezpieczeństwa swoim dostawcom i partnerom.
  • Przeprowadzanie przeglądu kodu podczas procesu implementacji w celu zmniejszenia liczby błędów w ostatecznej wersji produktu, przy jednoczesnej identyfikacji wszelkich prób wprowadzenia szkodliwego oprogramowania lub obejścia uwierzytelnienia.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



18.12.2017 | Już ponad 90 kanałów w IPLI, nowe stacje i treści w pakietach IPLI na święta

W poniedziałek, 18 grudnia br. do oferty kanałów linearnych IPLI dołączą nowe stacje – Comedy Central HD, Comedy Central Family, Epic Drama, Paramount Channel HD i CNNI.

Łącznie oferta kanałów TV serwisu liczyć będzie ponad 90 pozycji.

To jednak nie wszystko, co przygotowała IPLA, aby zapewnić swoim widzom najlepszą rozrywkę, gdzie chcą i kiedy chcą.

W ramach niespodzianki świąteczno-noworocznej w pakietach IPLI pojawiły się w promocji „otwarte okno” także dodatkowe kanały oraz materiały VOD, które zazwyczaj nie są częścią danych pakietów – między innymi bardzo popularne bajki dla dzieci, np. „Psi Patrol” czy „Blaze i mega maszyny”, oraz seriale dokumentalne. 

+ więcej...
18.12.2017 | NETIA ETHERNET (KLASY OPERATORSKIEJ) W NOWYM, PROSTSZYM WYDANIU

Netia udoskonaliła i uprościła gamę usług typu Carrier Ethernet.

W efekcie od grudnia usługa Netia Ethernet jest dostępna w dwóch spełniających oczekiwania Klientów wersjach: Basic i Advanced.

O jakości i niezawodności tej usługi świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat MEF 2.0.

Netia Ethernet, to najszybsza i najbardziej transparentna, z punktu widzenia sieci korporacyjnych, usługa transmisji danych w warstwie drugiej modelu OSI (L2)

+ więcej...
18.12.2017 | Pomorska Unia Światłowodowa – szybki internet dla pomorskich gmin

Orange Polska, Województwo Pomorskie oraz Związek Gmin Pomorskich powołali dziś w Gdańsku Pomorską Unię Światłowodową.

Pierwszego dnia przystąpiły do niej 43 gminy z regionu.

Celem Unii Światłowodowej jest zapewnienie szerokopasmowego internetu i likwidacja „białych plam” w województwie pomorskim oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego.

W 109 pomorskich gminach Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji związanych z szerokopasmowym internetem współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 7 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 20 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 160 kb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij