Wiadomości

Loading


07.12.2017 | IBM wprowadza najbardziej zaawansowany serwer dla sztucznej inteligencji

Firma IBM ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej generacji serwerów Power Systems, zbudowanych w oparciu o procesor POWER9. Stworzony z myślą o przetwarzaniu zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, system POWER9 skraca czas uczenia głębokiego czterokrotnie, pozwalając w ten sposób firmom na szybsze tworzenie aplikacji z zakresu sztucznej inteligencji.

Oparte o procesor POWER9 serwery Power Systems AC922 jako pierwsze zostały wyposażone we wbudowane technologie PCI-Express 4.0, NVIDIA NVlink 2.0 oraz OpenCAPI, które razem zapewniają 9,5-krotnie szybsze przetwarzanie niż wykorzystujące PCI-E 3.0 systemy x86.

Zaprojektowano je przede wszystkim w celu zwiększenia wydajności takich rozwiązań jak Chainer, TensorFlow i Caffe, a także baz danych, m.in. Kinetica.

W efekcie specjaliści data science będą mogli szybciej tworzyć aplikacje pozwalające na wnioskowanie z metody uczenia głębokiego w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych, pracach nad wykrywaniem nadużyć finansowych w czasie rzeczywistym czy analizach ryzyka kredytowego.

Rozwiązanie to już niedługo będzie rdzeniem najpotężniejszych superkomputerów na świecie, m.in. Summit i Sierra zainstalowanych w Departamencie Energii Stanów Zjednoczonych, jak również infrastruktury firm, takich jak Google.

Google jest pod wrażeniem postępu, jaki osiągnął IBM w pracach nad technologią POWER – mówi Bart Sano, wiceprezes Google Platforms. – POWER9 OpenCAPI Bus i duże zasoby pamięci otworzą drogę do dalszego rozwoju innowacyjnych rozwiązań w centrach danych Google – dodaje.

Szybko rozwijająca się metoda uczenia głębokiego, jako obszar uczenia maszynowego, polega na wyciąganiu wniosków poprzez przetwarzanie milionów procesów i danych, wykrywanie tych najważniejszych i hierarchizowanie ich.

Aby sprostać tym rosnącym wymaganiom branży, cztery lata temu IBM postanowił zaprojektować układ POWER9 całkowicie od podstaw, aby stworzyć nową architekturę do przetwarzania swobodnego przepływu danych, strumieni danych z sensorów i algorytmów intensywnej analizy danych oraz głębokiego uczenia się w systemie Linux.

IBM jest jedyną firmą, która może dostarczyć przedsiębiorcom kompletną infrastrukturę oraz oprogramowanie wykorzystujące najnowsze rozwiązania open-source.

Dzięki PowerAI, IBM zoptymalizował i uprościł wdrażanie platform programistycznych i bibliotek uczenia głębokiego na architekturze Power, dzięki czemu specjaliści z obszaru data science mogą rozpocząć pracę w ciągu kilku minut.

W laboratoriach IBM Research rozwijany jest szeroki zakres rozwiązań dla architektury Power. Dzięki pakietowi narzędzi PowerAI Distributed Deep Learning, naukowcy z IBM już skrócili czas uczenia głębokiego z dni do godzin.

Era sztucznej inteligencji wymaga coraz większej mocy obliczeniowej i prędkości przetwarzania. Wymaga ona również otwartego ekosystemu innowacyjnych firm dostarczających technologie i rozwiązania.

IBM pełni rolę katalizatora rozwoju innowacyjności, wspierając otwartą, szybko rosnącą społeczność ponad 300 członków Fundacji OpenPOWER i Konsorcjum OpenCAPI. Należą do nich SuperMicro, Inspur, Xilinx, Nutanix, NVIDIA, Inventec, Wistron, Mellanox Technologies, Amphenol, Rackspace, Molex, Alpha-Data, Toshiba, Rambus, MicroSemi, Google, Tektronics and Western Digital. Wiele z nich planuje rozwijanie produktów i rozwiązań dla POWER9.

źródło: IBM

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć07.12.2017 | Kaspersky Lab ostrzega: ataki DDoS i luki w zabezpieczeniach systemów płatności mogą zagrozić sprzedawcom w okresie świątecznym

Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego ekonomii bezpieczeństwa IT ponad 77% firm ucierpiało w wyniku jakiegoś rodzaju ataku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost liczby incydentów, w których głównymi wektorami były ataki DDoS i systemy płatności (POS) - szczególnie w okresie wyprzedaży świątecznych, gdy w sklepach jest więcej kupujących niż zwykle, a wzrost sprzedaży sprawia, że przychody sklepów stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców.

Z badania wynika, że w ubiegłym roku gwałtownie (o 16%) wzrosła liczba zarówno ataków DdoS, jak i działań przestępczych, w których wykorzystano luki w zabezpieczeniach terminali POS.

+ więcej...
07.12.2017 | Zyxel odpowiada na wyzwania standardu 11ac Wave 2

NWA1123-AC HD, NWA5123-AC HD i WAC6303D-S to trzy nowe bezprzewodowe punkty dostępowe marki Zyxel, które pozwalają na wykorzystanie w pełni potencjału sieci bezprzewodowej Wave 2.

Urządzenia Zyxel Communication są odpowiedzią na wyzwania stawiane przed współczesnymi sieciami Wi-Fi 802.11ac Wave 2 związanymi z migracją ze standardu 802.11n do 802.11ac Wave 1.

Chociaż standard Wave 2 zapewniał wyższą prędkość i lepszą wydajność dla większej liczby użytkowników (MU-MIMO), to jednak wyzwaniem było osiągnięcie optymalnej funkcjonalności MU-MIMO, nie ograniczając przy tym szybkości transmisji danych.

Nowy standard wymaga wydajnych funkcji tłumienia szumów, w przeciwnym razie całkowita wydajność sieci w grupie urządzeń może zostać obniżona przez klientów innych niż MU-MIMO.

+ więcej...
07.12.2017 | Zima z dodatkowym pakietem Internetu od Virgin Mobile

Zima zawitała już na dobre.

Niezależnie czy spędzisz ją na stoku czy będziesz celebrować długie wieczory, zawsze przyda Ci się telefon z dostępem do szybkiego neta.

Zapewni Ci go #ZIMOWE_GIGA, nowa oferta promocyjna od Virgin Mobile.

Choć zima przyszła szybko, to klienci Virgin Mobile nie powinni się tym martwić.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij