Wiadomości

Loading


07.12.2017 | Kaspersky Lab ostrzega: ataki DDoS i luki w zabezpieczeniach systemów płatności mogą zagrozić sprzedawcom w okresie świątecznym

Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego ekonomii bezpieczeństwa IT ponad 77% firm ucierpiało w wyniku jakiegoś rodzaju ataku w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost liczby incydentów, w których głównymi wektorami były ataki DDoS i systemy płatności (POS) - szczególnie w okresie wyprzedaży świątecznych, gdy w sklepach jest więcej kupujących niż zwykle, a wzrost sprzedaży sprawia, że przychody sklepów stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców.

Z badania wynika, że w ubiegłym roku gwałtownie (o 16%) wzrosła liczba zarówno ataków DdoS, jak i działań przestępczych, w których wykorzystano luki w zabezpieczeniach terminali POS. Liczba ta sugeruje, że niezależnie od tego, jakie kampanie cyberprzestępcy planują w tym sezonie, prędzej czy później prawdopodobnie przeprowadzą atak DDoS lub wykorzystają luki w zabezpieczeniach systemów obsługujących płatności kartowe u sprzedawców detalicznych.

W szczególności, w 2017 r. miała miejsce seria głośnych incydentów naruszenia bezpieczeństwa systemów płatniczych znanych marek: od Chipotle po Hyatt Hotels, a ostatnio Forever 21. Ponadto w trzecim kwartale 2017 r. Kaspersky Lab odnotował również znaczący wzrost liczby i zasięgu geograficznego ataków DDoS w ramach sieci zainfekowanych urządzeń (tzw. botnetów), których cele były zlokalizowane w 98 krajach (w porównaniu z 82 krajami w II kwartale) - tak wynika z najnowszego raportu opartego na danych analitycznych dotyczących ataków DDoS.

Sytuacja ta będzie miała ogromne znaczenie dla firm zajmujących się sprzedażą detalicznegą oraz elektroniczną w okresie intensywnej sprzedaży w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Podczas gdy kupujący szykują się do polowania na okazje, sprzedawcy spodziewają się wyższych dochodów. Tym samym będą stanowić lukratywny cel, jeśli cyberprzestępcom uda się przepuścić na nich skuteczne ataki DDoS w celu uzyskania okupu lub w ramach nieczystej konkurencji, wykorzystać systemy POS jako punkt wejścia dla ataków ukierunkowanych lub ukraść dane uwierzytelniające klientów oraz pieniądze.

Zważywszy na tegoroczny wzrost liczby tego typu ataków zalecamy firmom - w szczególności sprzedawcom detalicznym - aby zachowały czujność w sezonie świątecznym, kiedy istnieje perspektywa większych zarobków dla cyberprzestępców poprzez wykorzystanie systemów płatniczych czy ataków DDoS. Cyberprzestępcy mogą zażądać okupu lub po prostu uniemożliwić organizacji handel, powodując tym samym utratę przychodów oraz klientów, a często także reputacji. Jednak oprócz oczywistych zagrożeń okres przedświąteczny to również dobra okazja, aby firmy pomyślały o własnej ochronie, kształtując swoją kulturę cyberbezpieczeństwa i inwestując w odpowiednie technologie - powiedział Alessio Aceti, szef działu odpowiedzialnego za rozwiązania korporacyjne, Kaspersky Lab.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć07.12.2017 | Zyxel odpowiada na wyzwania standardu 11ac Wave 2

NWA1123-AC HD, NWA5123-AC HD i WAC6303D-S to trzy nowe bezprzewodowe punkty dostępowe marki Zyxel, które pozwalają na wykorzystanie w pełni potencjału sieci bezprzewodowej Wave 2.

Urządzenia Zyxel Communication są odpowiedzią na wyzwania stawiane przed współczesnymi sieciami Wi-Fi 802.11ac Wave 2 związanymi z migracją ze standardu 802.11n do 802.11ac Wave 1.

Chociaż standard Wave 2 zapewniał wyższą prędkość i lepszą wydajność dla większej liczby użytkowników (MU-MIMO), to jednak wyzwaniem było osiągnięcie optymalnej funkcjonalności MU-MIMO, nie ograniczając przy tym szybkości transmisji danych.

Nowy standard wymaga wydajnych funkcji tłumienia szumów, w przeciwnym razie całkowita wydajność sieci w grupie urządzeń może zostać obniżona przez klientów innych niż MU-MIMO.

+ więcej...
07.12.2017 | Zima z dodatkowym pakietem Internetu od Virgin Mobile

Zima zawitała już na dobre.

Niezależnie czy spędzisz ją na stoku czy będziesz celebrować długie wieczory, zawsze przyda Ci się telefon z dostępem do szybkiego neta.

Zapewni Ci go #ZIMOWE_GIGA, nowa oferta promocyjna od Virgin Mobile.

Choć zima przyszła szybko, to klienci Virgin Mobile nie powinni się tym martwić.

+ więcej...
07.12.2017 | Co czwarty programista będzie kobietą?

Branża IT należy do jednych z najlepiej rozwijających się oraz otwartych na różnorodność.

Choć nadal 90 proc. programistów to mężczyźni, sytuacja zmienia się dynamicznie.

Kobiety coraz śmielej wkraczają do IT, zachęcone lukratywną branżą, wynagrodzeniami i benefitami.

Już teraz odsetek pań szkolących się do pracy w tym sektorze wynosi blisko 28 proc. i stale wzrasta.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij