Wiadomości

Loading


10.11.2017 | Kaspersky Lab wprowadza nowe szkolenie online w zakresie cyberbezpieczeństwa dla specjalistów IT

46% firm przyznaje, że nie wie wystarczająco dużo na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, których jest celem, dlatego - co zrozumiałe - obawia się cyberataku. Aby pomóc zespołom IT zmierzyć się z tymi wyzwaniami, Kaspersky Lab uruchomił "Cybersecurity for IT Teams Online" - nowe interaktywne szkolenie pomagające zespołom IT rozwijać podstawowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa informacji. Umiejętności nabyte przez zespoły podczas szkolenia pomogą personelowi wsparcia IT w przedsiębiorstwie podnieść jakość swojej cyberobrony.

Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego ekonomii bezpieczeństwa IT co druga firma martwi się brakiem świadomości cyberbezpieczeństwa wśród pracowników - które może prowadzić do rozmaitych incydentów. Jednym z czynników mających związek z tymi niepokojącymi danymi statystycznymi jest brak podstawowych umiejętności specjalistów ds. wsparcia IT w zakresie wykorzystywania narzędzi bezpieczeństwa informacyjnego. W końcu to oni jako pierwsi otrzymują zgłoszenia od pracowników odnośnie problemów potencjalnie związanych z cyberzagrożeniami, czy to w postaci podejrzanego e-maila, czy tzw. "niebieskiego ekranu śmierci" na komputerze. Aby pomóc firmom wzmocnić pierwszą linię obrony IT, Kaspersky Lab wprowadził swoje pierwsze szkolenie online skierowane w szczególności do administratorów IT oraz personelu działów pomocy technicznej.

Cybersecurity for IT Teams Online to szkolenie modułowe z unikatowym programem interaktywnym, które pomaga specjalistom IT zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie rozpoznawania potencjalnych scenariuszy ataków, jak również opanować zasady gromadzenia pierwotnych danych dotyczących incydentów w celu wysłania ich do usługi bezpieczeństwa informacji. Szkolenie ostało przygotowane z uwzględnieniem standardu zapisu danych do e-learningu SCORM 1.2, zintegrowane z korporacyjnymi systemami zarządzania nauczaniem (LMS) z dostępem do przeglądarki internetowej, i składa się z czterech modułów tematycznych:

  • szkodliwe oprogramowanie,
  • potencjalnie niechciane programy i pliki (tzw. PuP),
  • podstawy prowadzenia cyfrowych śledztw,
  • wiedza z zakresu phishingu i oprogramowania open source.

Każdy z modułów zawiera niewielki blok teoretyczny oraz ćwiczenia praktyczne. Szkolenie pomoże specjalistom IT nauczyć się wykorzystywać systemy bezpieczeństwa IT, takie jak narzędzia służące do przeprowadzania szczegółowej analizy w systemach, narzędzia do przechowywania obrazów dysków twardych oraz uzyskiwania zrzutów pamięci (np. FTK Imager), struktury przeprowadzania rekonesansu w otwartych źródłach (np. Recon-ng) oraz wiele innych. Rekomendowane przez Kaspersky Lab podejście obejmuje szkolenie trwające jeden rok, w którym uczestnicy pracują z programem 45-60 minut tygodniowo.

Wzbogacając swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informacji, specjaliści ds. IT pomogą swoim firmom wzmocnić pierwszą linię obrony, zmniejszyć liczbę cyberincydentów, nauczyć się rozpoznawania pośrednich oznak cyberzagrożeń, zwalczać phishing oraz wykrywać i blokować podejrzaną aktywność w sieci korporacyjnej.

Wraz z ciągłym wzrostem złożoności cyberzagrożeń przeobrażeniu ulega rola specjalistów IT oraz zespołów wsparcia IT. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zespoły te potrzebują umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi bezpieczeństwa informacji. Dlatego opracowaliśmy proste, interesujące szkolenie online oferujące rozwiązania dla realnych sytuacji, któremu należy poświęcić nie więcej niż godzinę tygodniowo - powiedział Wiaczesław Borilin, menedżer ds. programów edukacyjnych, Kaspersky Lab. Naszym celem jest nie tylko wyposażenie specjalistów IT w nową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji, ale również zapewnienie im pomocy w celu zwiększenia skuteczności zwalczania cyberataków w ramach pierwszej linii obrony swojej firmy.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



10.11.2017 | Eltel Networks - Tadeusz Madaj - pożegnanie

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 8. listopada 2017 roku, po wyczerpującej chorobie, odszedł od nas Tadeusz Madaj, nasz wspaniały przełożony, kolega i przyjaciel, Członek Zarządu ELTEL Networks Energetyka S.A., wcześniej długoletni Dyrektor i Prezes ZWSE Olsztyn SA i ELTEL Networks Olsztyn.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża w Bydgoszczy na Cmentarzu Nowofarnym, ul. Artyleryjska 10 (skrzyżowanie ulic Artyleryjskiej i Zaświat) w dniu 10 listopada 2017 r. o godz. 13.30.

Tadeusz Madaj związany był z naszą firmą od ponad trzydziestu lat, początkowo na stanowisku elektromontera i kierownika robót, potem na stanowiskach kierowniczych.

Od 1986 roku z wielkim zaangażowaniem pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego olsztyńskiego Oddziału i – po przekształceniach własnościowych - samodzielnej firmy ZWSE Olsztyn SA i ELTEL Networks Olsztyn SA.

+ więcej...
10.11.2017 | Do 2020 roku znikną szkoły bez dostępu do internetu Dzieci będą lepiej chronione przed cyberzagrożeniami

Dziś kilka tysięcy spośród 30,5 tys. szkół w Polsce jest w zasięgu sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.

Dzięki ustawie o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), nad którą kończy prace Senat, na terenach wykluczonych cyfrowo powstanie nowoczesna infrastruktura.

Podłączanie szkół do szybkiego internetu rozpocznie się w 2018 roku i potrwa przez trzy lata. Inwestycja będzie kosztowała 320 mln zł, a przez 10 lat na utrzymanie sieci trafi 1,3 mld zł z budżetu państwa.

To oznacza, że gminy będą mogły zaoszczędzone środki zainwestować m.in. w cyberbezpieczeństwo najmłodszych.

+ więcej...
10.11.2017 | Cyfrowy Polsat podsumowuje trzeci kwartał 2017 roku. Ponad pół miliona nowych usług kontraktowych i jedna czwarta klientów z ofertą multiplay

Grupa Cyfrowy Polsat zamknęła III kwartał br. bardzo dobrymi wynikami operacyjnymi w obydwu segmentach, co oznacza, że skutecznie radziła sobie zarówno na rynkach telekomunikacyjnym i płatnej telewizji, jak i nadawców TV.

Grupa odnotowała solidne wyniki finansowe, mimo niekorzystnego wpływu regulacji „Roam Like at Home”, oraz wciąż generuje bardzo wysokie wolne przepływy pieniężne.

Realizacja konsekwentnej polityki finansowej przyczyniła się do podwyższenia przez agencję Moody’s Investors Service perspektywy ratingu korporacyjnego dla Grupy do pozytywnej.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 200 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 25 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 128 kb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij