Wiadomości

Loading


17.10.2017 | Wniknij do HuMachine: Kaspersky Lab zaprasza entuzjastów rzeczywistości wirtualnej, aby byli świadkami bitwy pomiędzy jasną i ciemną stroną cyberprzestrzeni

Jak to jest być człowiekiem-maszyną (HuMachine)? Teraz każdy może się tego dowiedzieć. Kaspersky Lab opublikował interaktywny film akcji "Enter The HuMachine" w rzeczywistości wirtualnej, aby pokazać, w jaki sposób można połączyć intelekt ludzki, olbrzymie ilości danych oraz uczenie maszynowe w koncepcję technologiczną, która wykorzystuje światowej klasy technologie ochrony przed cybezagrożeniami, aby pomóc zabezpieczyć ludzi przed najbardziej wyrafinowanymi cyberzagrożeniami.

Na przestrzeni ostatnich 20 lat mogliśmy obserwować spektakularną ewolucję cyberzagrożeń. Od prymitywnych, nieszkodliwych weryfikacji koncepcji, które można było dostrzec gołym okiem i rozbroić jednym poleceniem, po potężne, niewidoczne programy działające w ramach cyberwojen, potrafiące wstrzymać działanie fabryk, a nawet elektrowni. Aby powstrzymać taki szkodliwy kod przed ingerencją w życie człowieka, technologie ochrony również musiały ewoluować.

Cyberbezpieczeństwo stanowi dzisiaj szczególnie istotną kwestię, ponieważ jedno włamanie może zakłócić funkcjonowanie istotnego dla naszego życia obiektu, a nawet całego miasta. Współczesny świat opiera się na technologiach, które współdziałają ze sobą jak jeden system, aby życie człowieka było wygodniejsze i bezpieczniejsze. Wystarczy, że jeden cyfrowy trybik w tym mechanizmie ulegnie zniszczeniu, a runąć może cały system.

Od ponad 20 lat eksperci z Kaspersky Lab pracują nad tym, aby skutecznie chronić konsumentów i firmy przed nieustannie ewoluującym krajobrazem zagrożeń. Efektem tych starań jest koncepcja technologiczna HuMachine: synergia olbrzymich ilości danych o zagrożeniach, uczenia maszynowego oraz doświadczenia ludzkiego. W Kaspersky Lab koncepcja HuMachine jest wykorzystywana w ramach jednej z najlepszych na świecie technologii bezpieczeństwa potrafiącej wykrywać i blokować nawet najbardziej niebezpieczne i wyrafinowane cyberzagrożenia.

Aby zapoznać użytkowników z tą koncepcją w atrakcyjny sposób, Kaspersky Lab przygotował interaktywny film akcji w rzeczywistości wirtualnej. Osadzony w fikcyjnym świecie o nazwie System, film pozwala widzom przyjąć perspektywę Nowicjusza - bota bezpieczeństwa, który został stworzony przez ludzi, aby chronić System i jego mieszkańców przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami. Wyposażony w inteligentne algorytmy uczenia maszynowego oraz wyuczony na rozległej bazie informacji o cyberzagrożeniach o rozmiarze ponad petabajta (ponad milion gigabajtów), Nowicjusz podejmuje swoje obowiązki, by wkrótce stanąć "twarzą w twarz" z zagrożeniem, którego istnienia nie wyobrażał sobie nawet w swoich najstraszniejszych cybersnach.

Wszystko, co dotyczy technik ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem i cyberzagrożeniami, zwykle postrzegamy jako coś potwornie nudnego, a w żadnym razie ekscytującego. Tymczasem wewnątrz komputerów czy urządzeń mobilnych w każdej sekundzie dzieją się miliony różnych ekscytujących rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Cyberatak przypomina zapierającą dech w piersiach walkę między atakującymi a obrońcami. W "Enter the HuMachine" staraliśmy się oddać tę bitwę wizualnie oraz wyjaśnić, jak wyobrażamy sobie przyszłość cyberbezpieczeństwa. Chociaż jest to całkowicie fikcyjna historia, pozwala zrozumieć, czym tak naprawdę jest nasze podejście HuMachine - powiedział Aleksiej Malanow, ekspert ds. szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab, oraz konsultant technicznym podczas tworzenia filmu.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć



17.10.2017 | KDPW oraz IBM przedstawiają pierwsze w Polsce prototypowe rozwiązanie eVoting oparte o technologię Blockchain i przeznaczone dla rynków kapitałowych.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz IBM prezentują pionierski projekt, z wykorzystaniem technologii rozproszonego rejestru, przeznaczony dla rynków kapitałowych w Polsce, zbudowany na podstawie Hyperledger Fabric.

Prototypowe rozwiązanie eVoting ma na celu zwiększenie zaangażowania inwestorów w głosowanie uchwał walnych zgromadzeń akcjonariuszy.

Jest to unikalne narzędzie do oddawania korespondencyjnie głosów przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Platforma usprawni przygotowanie i obsługę głosowań oraz zapewni transparentność całego procesu.

+ więcej...
17.10.2017 | Odpowiedź Kaspersky Lab na niezweryfikowane zarzuty opublikowane przez New York Times 10 października 2017 r. i wykorzystane przez inne media na całym świecie

Firma Kaspersky Lab nie była zaangażowana w sytuację omawianą w artykule, ani nie posiada żadnej wiedzy na ten temat.

Integralność produktów jest dla Kaspersky Lab niezwykle istotna, dlatego firma naprawia i niezwłocznie usuwa wszelkie zgłaszane luki oraz błędy.

Kaspersky Lab po raz kolejny wyraża wolę współpracy z władzami Stanów Zjednoczonych w celu odniesienia się do obaw, jakie mogą mieć w odniesieniu do produktów i systemów firmy.

Jednocześnie Kaspersky Lab zwraca się z prośbą o przekazanie wszelkich istotnych, możliwych do zweryfikowania informacji, które mogłyby pomóc firmie przeprowadzić własne wewnętrzne dochodzenie, by jednoznacznie wykazać, że pojawiające się zarzuty nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

+ więcej...
17.10.2017 | Interpol i Kaspersky Lab umacniają współpracę wraz z nową umową dot. wymiany danych o cyberzagrożeniach

Kaspersky Lab podkreśla swoje zaangażowanie w globalną współpracę w ramach walki z cyberprzestępczością, podpisując z Interpolem umowę dot. dzielenia się informacjami na temat zagrożeń IT.

Umowa ta wiąże się z ustanowieniem platformy do wymiany danych o najnowszych działaniach cyberprzestępczych między Kaspersky Lab a Interpolem.

Z racji tego, że cyberprzestępcy działają z pominięciem granic geograficznych, Kaspersky Lab stoi na stanowisku, że walka ze współczesnymi zagrożeniami wymaga globalnej współpracy.

Eksperci z firmy regularnie współpracowali z Interpolem w ramach wymiany aktualnych odkryć dotyczących działań cyberprzestępców z oddziałami policji na całym świecie. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 35 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 30 Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 700 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij