szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


13.09.2017 | Nie trać nerwów i pieniędzy na kiepski Internet! Prezentujemy dwóch najlepszych dostawców Internetu stacjonarnego w Lesznie

Niezawodny i szybki Internet nie jest w XXI wieku jakimś wielkim luksusem. Już od kilkunastu lat większość mieszkańców naszego kraju ma do niego stały dostęp. Najwcześniej dostęp do zasobów globalnej sieci Internet mieli mieszkańcy dużych miast. Dzisiaj nie ma już większego problemu ze znalezieniem swojego operatora także w mniejszych miejscowościach. Zawdzięczamy to przede wszystkim rozwojowi technologi Internetu mobilnego. Największe prędkości uzyskamy jednak w przypadku korzystania z Internetu stacjonarnego. I to właśnie dziś się nim zajmiemy. Portal dostawcy-internetu.pl pomoże w wyborze najlepszego dostawcy Internetu światłowodowego w Lesznie.

Dla większości osób stanowi to niemały problem. Wynika to przede wszystkim z braku czasu na porządne przejrzenie ofert. Jest to spowodowane także tym, że te potrafią zmieniać się co jakiś czas. Wymaga to bycia na bieżąco. Szczególnie z uwagi na promocje, które potrafią być dostępne jedynie przez określony czas. W związku z tym w naszym poradniku skupimy się jedynie na podstawowej ofercie, każdego z polecanych operatorów. Dla części użytkowników trudność może stanowić również pełne zrozumienie parametrów Internetu kablowego oraz odnalezienie wszystkich gwiazdek, które czasami znajdujemy w umowie i regulaminie.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze swojego dostawcy Internetu stacjonarnego w Lesznie?
Pierwszą czynnością, jaką powinien zrobić każdy zainteresowany uzyskaniem stałego dostępu do Internetu światłowodowego w Lesznie, jest ustalenie, czy w jego miejscu zamieszkania (mamy tutaj na myśli konkretną ulicę oraz numer lokalu/domu) istnieje techniczna możliwość na to, że operator będzie w stanie dostarczyć nam swoje usługi. W tym celu na stronie internetowej danego dostawcy należy wpisać swój dokładny adres. Na większości z nich znajdziemy tego typu wyszukiwarkę. Jeśli nie możecie sobie z tym poradzić, dobrym pomysłem będzie telefoniczny kontakt z biurem obsługi klienta. Większość operatorów stwarza swoim klientom możliwość kontaktu również za pomocą czatu wideo lub czatu tekstowego. Niezależnie od tego, na jaki sposób uzyskania informacji się zdecydujemy, nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Jeśli dostaniemy potwierdzenie, że w naszym miejscu zamieszkania istnieje techniczna możliwość podpięcia nas pod Internet stacjonarny, nie pozostaje nic innego, jak zaznajomienie się z pakietami, które oferuje dany dostawca. Tę część zadania, które ma na celu wybranie najlepszego operatora, wzięliśmy na siebie. Jeśli okaże się, że w naszym lokalu nie ma możliwości korzystania z usług danej firmy, będziemy zmuszeni do poszukania innego. Ewentualnie możemy jeszcze dopytać, czy nie ma szans, żeby nam taką możliwość stworzyć. Tworząc nasze zestawienie, staraliśmy się pomyśleć o wszystkim, dlatego też wybraliśmy dwóch operatorów, którzy są godni polecenia.

Najlepsi, czyli jacy?
Dla każdego przymiotnik ten może oznaczać co innego, szczególnie gdy określamy nim dostawców usługi dostępu do Internetu kablowego w Lesznie. Serwis dostawcy-internetu.pl w swoim wyborze kierował się przede wszystkim stosunkiem ceny do jakości oferowanego Internetu. Przyglądając się cenom, nie skupiliśmy się jedynie na wysokości samego abonamentu, ale także na promocjach, bonusach za złożenie zamówienia przez Internet, cenie urządzenia i instalacji usługi oraz usługom dodatkowym, które dostaniemy za darmo. Wymieniona kolejność nie jest przypadkowa. Uszeregowaliśmy ją, zaczynając od rzeczy najważniejszych.

Jeśli chodzi o jakość, to na tapetę w pierwszej kolejności wzięliśmy technologię, w której dostarczana jest usługa. Rzut oka pozwolił ustalić, że wśród ogólnopolskich firm króluje Internet stacjonarny oparty na światłowodach. Jest to bardzo dobra wiadomość. Światłowody to obecnie najbardziej zaawansowana droga, jaką można przesyłać sygnał internetowy i nic nie wskazuje, że w najbliższej przyszłości się to zmieni. Na rynku można spotkać także oferty Internetu opartego na kablach miedzianych. One również pozwalają na uzyskiwanie prędkości liczonych w setkach Mb/s. Mamy tu na myśli oczywiście prędkość pobierania. Wysyłanie jest znacznie wolniejsze i można przyjąć, że stanowi dziesiątą część prędkości downloadu.

Przeciętnemu użytkownikowi Internetu w Lesznie z całą pewność to wystarczy. Pobierając dane, liczy się właśnie prędkość ściągania. Szybki upload przydaje się jedynie podczas streamowania wideo w znakomitej jakości obrazu i dźwięku oraz w przypadku wysyłania ogromnych ilości danych np. podczas korzystania z rozwiązań chmurowych. Nie ma obawy, do tych celów wystarczy już prędkość wysyłania, która jest oferowana w przypadku najwolniejszych nawet pakietów, które znajdziemy w ofercie największych dostawców w Polsce. Jeśli jednak potrzebujecie uploadu na poziomie kilkudziesięciu Mb/s być może warto będzie zainteresować się technologią LTE, którą znajdziemy w przypadku Internetu mobilnego. Jest to jednak temat na zupełnie inny artykuł.

Świetna prędkość w korzystnej cenie – UPC w  Lesznie

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego dostawcy. UPC posiada jedną z najlepszych ofert Internetu stacjonarnego na rynku. Dostawca zapewnia prędkość, która zadowoli nawet zaawansowanych internautów, którzy mają ponadprzeciętne wymagania i oczekują od Internetu nie tylko niezawodności, ale także niskich pingów, które są warunkiem koniecznym do komfortowego grania po sieci oraz prędkości pozwalającej na korzystanie z Internetu na wielu urządzeniach jednocześnie. Wszystkie te wymogi spełnia najpopularniejsza wśród klientów dostawcy oferta Fiber Power 120.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że jest to bestseller. Już za zaledwie 59 zł/mies. możemy cieszyć się z prędkości pobierania dochodzącej do 120 Mb/s. Ze świecą szukać tak taniego i jednocześnie szybkiego pakietu u konkurencji. Pozostali dostawcy oferują za tą cenę znacznie mniejszą prędkość, co powoduje, że UPC pozostaje w tym przedziale szybkości Internetu bezkonkurencyjne. W przypadku zdecydowania się na podpisanie umowy na dwa lata nowy klient otrzymuje także darmowy Modem Connect Box, czyli urządzenie, które zapewni nam połączenie z Internetem oraz za pomocą bezprzewodowej technologi WiFi pozwoli na podłączenie do sieci kilku urządzeń w tym samym czasie. Nie widzimy innej opcji, jak tylko zamówić usługę przez stronę internetową dostawcy. Dostaniecie się na nią, klikając logo UPC. Tylko w taki sposób zapewnicie sobie instalacje usługi za symboliczną „złotówkę”. Internetowe zamówienie jest także niezwykle wygodne. Umowę, którą przyniesie nam kurier, podpiszemy we własnym domu. Do niego to też zostanie nam podesłane urządzenie w postaci modemu.

W tej chwili istnieje także okazja na skorzystanie z Promocji Jesiennej, która zapewni nam jeszcze korzystniejszą cenę abonamentu. Bestsellerowy pakiet Fiber Power 120 kosztuje 49 zł/mies. Należy mieć jednak na uwadze to, że umowa będzie ważna jedynie do 30 czerwca 2018. Tym samym najlepiej będzie skorzystać z Promocji Jesiennej jak najszybciej, dzięki czemu zapewnimy sobie największą z możliwych liczbę miesięcy z Internetem kablowym, którego cena została obniżona. Już bez promocji mieliśmy do czynienia z najtańszymi 120 Mb/s na rynku. Przy dodatkowej obniżce ceny UPC jeszcze bardziej umacnia się na miejscu lidera w kategorii najtańszy Internet światłowodowy w Lesznie.

Jak realnie radzi sobie Internet od UPC? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, przeglądnęliśmy szereg forów dyskusyjnych oraz opinii klientów wystawionych na portalach przeznaczonych do oceny jakości usługi, pomocy technicznej oraz obsługi klienta. Klienci UPC nie mają większych zastrzeżeń. Cena jest zgodna z tą, którą odnajdujemy na stronie Internetowej, a sam Internet działa z prędkością, jaka została zadeklarowana w umowie. Sytuacje, gdy Internet zwalnia, praktycznie się nie zdarzają, a w razie awarii (na całe szczęście nielicznych) pomoc techniczna rozwiązuje problem w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Jest to czas maksymalny. W dużej liczbie przypadków problem znikał po krótkiej rozmowie telefonicznej, podczas której użytkownik dostawał instrukcje umożliwiające samodzielne usunięcie usterki. 

Orange - najszybszy Internet w Lesznie

Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy są zainteresowani pobieraniem kilku dużych plików naraz, wybraliśmy ofertę Orange. Operator ma w swojej ofercie jeden z najszybszych pakietów na rynku Internetu stacjonarnego dla klienta indywidualnego. Jeszcze jakiś czas temu prędkości na poziomie 300 Mb/s czy 600 Mb/s były zarezerwowane jedynie dla klientów biznesowych. Dzięki Orange posiadanie tak szybkiego łącza jest możliwe również w domu. Należy mieć jednak świadomość, że tylko najbardziej wymagający internauci będą mogli go wykorzystać w 100 procentach. Dlatego też, jeśli używasz Internetu przede wszystkim do przeglądania stron www, oglądania filmików czy grania online polecamy UPC. Orange, co prawda ma w swojej ofercie również wolniejsze pakiety, ale są one znacznie droższe niż u konkurencji.

W przypadku Orange najkorzystniejsze oferty to 300 Mb/s oraz 600 Mb/s. W przypadku wolniejszej opcji abonament wynosi zaledwie 49,99 zł. Należy mieć jednak na uwadze to, że stawka ta obowiązuje jedynie przez pierwszą połowę trwania dwuletniej umowy, czyli przez pierwsze 12 miesięcy. Od 13. miesiąca abonament wzrasta do 79,99 zł, co nadal jest korzystną ceną w przypadku, aż tak szybkiego Internetu. Wyliczając średni abonament za każdy miesiąc korzystania z usługi, wyszła nam kwota 64,99 zł. To już nie brzmi tak strasznie, prawda? Szczególnie że na nowych klientów czeka miła niespodzianka. Za aktywacje oferty „Światłowód 300 Mb/s” (prędkość wysyłania to 30 Mb/s) nie zapłacą oni nawet grosza. 

Jeśli jakimś cudem 300 Mb/s to dla Was wciąż za mało macie możliwość skorzystania z szybkiego, wróć, ultraszybkiego Internetu światłowodowego w Lesznie o oszałamiającej prędkości 600 Mb/s w momencie pobierania danych oraz 60 Mb/s w trakcie ich wysyłania. Wbrew pozom tak szybka opcja nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Za pierwsze 12 miesięcy trwania dwuletniej umowy nowym klientom przyjdzie zapłacić 69,99 zł/mies. Każdy kolejny miesiąc korzystania z usługi wiąże się z opłatą w wysokości 99,99 zł. Policzmy szybko, jaka wychodzi średnia wysokość abonamentu za każdy miesiąc. Jest to dokładnie 84,99 zł. Dodajmy do tego darmową aktywację i robi nam się z tego bardzo atrakcyjna oferta.

Internet stacjonarny jest dla wszystkich?
Z całą pewnością nie. Musicie mieć świadomość, że decydując się na Internet kablowy w Lesznie, będziecie mogli korzystać z niego tylko i wyłącznie w Waszym mieszkaniu. Jest to jedna z niewielu, ale z całą pewnością największa wada tej technologii. Dlatego też, jeśli zależy Wam przede wszystkim na dostępie do sieci poza Waszym mieszkaniem, należy zainteresować się Internetem mobilny. Oferuje go m.in. Orange. Świetnym rozwiązaniem jest także posiadanie Internetu światłowodowego oraz mobilnego. Dzięki temu będziecie mieć Internet wszędzie tam, gdzie się znajdujecie.

***

Portal dostawcy-internetu.pl pozwoli Ci odnaleźć się wśród ogromnej liczby firm oferujących dostęp do Internetu. Zebraliśmy ofertę ponad 3 tysięcy ISP w jedno miejsce. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w dużym mieście, czy małej wiosce. Przeglądanie i porównywanie ofert zarówno dużych firm, jak i tych lokalnych ułatwia wygodna wyszukiwarka. Każdy z dostawców został opatrzony czytelną prezentacją i opisem technologi, w jakiej dostarcza swoje usługi. Jeśli wiele terminów związanych z tematem Internetu jest dla Ciebie niejasnych, skontaktuj się z nami. Przyjrzymy się firmom w Twojej okolicy i pomożemy wybrać łącze dopasowane do Twoich potrzeb. Wyjaśnimy także różnice między ofertami i technologią. Wszystko to – tak samo, jak korzystanie z portalu – jest bezpłatne. Wkrocz w wirtualny świat dzięki nam.

Kliknij aby powiększyć13.09.2017 | Najgroźniejsze cyberprzestępstwa przeciw domenom w 2017 roku

Cybersquatting, typosquatting, phishing i… napad z bronią w ręku – Hekko PL wskazuje na najpopularniejsze taktyki przestępców działających przeciw domenom w 2017 roku.

Próby nielegalnego przejęcia domen internetowych to dziś chleb powszedni.

Przykładów takich działań można mnożyć – to cybersquatting, typosquatting czy phishing.

Czasem domenę można stracić przez własną nieuwagę, czasem w efekcie… napadu z bronią w ręku. Sprawdziliśmy, jak oszukują cyberprzestępcy w 2017 roku i co zrobić, gdy padniemy ich ofiarą?

+ więcej...
13.09.2017 | Gdziekolwiek mieszkasz, korzystaj z nielimitowanego Internetu domowego od T‑Mobile. Teraz możesz!

T‑Mobile 1 – INTERNET DOMOWY to najnowsza propozycja Operatora, która dostępna będzie w sprzedaży już od dzisiaj, 13. września br. Superłatwa instalacja, 30-dniowy okres próbny i nielimitowany Internet już od 45 zł miesięcznie.

Wg danych Komisji Europejskiej, Polska jest trzecim od końca krajem Wspólnoty w rankingu dostępu do stacjonarnego Internetu szerokopasmowego.

Wiele gospodarstw domowych dziś nie jest w zasięgu żadnej infrastruktury stacjonarnej, a 1/3 tych korzystających ma łącza o przepustowości poniżej 10 Mb/s. Dlatego T‑Mobile wprowadza do swojego portfolio nową propozycję mobilnego internetu domowego.

+ więcej...
13.09.2017 | Lubuska Unia Światłowodowa rośnie w siłę

Dziś Orange Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego powołały Lubuską Unię Światłowodową.

Pierwszego dnia przystąpiło do niej 36  lubuskich gmin.

Celem Unii Światłowodowej jest zapewnienie szerokopasmowego internetu i likwidacja „białych plam” w Lubuskiem oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Orange Polska przygotowuje się do realizacji  na terenie województwa lubuskiego  inwestycji współfinansowanych ze środków  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). 

+ więcej...


Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 60 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 60 Mb/s
xDSL - łącze 80 Mb/s :

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1,5 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij