szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


14.07.2017 | Trojan Magala wzbogaca się kosztem małych firm

Badacze z Kaspersky Lab wykryli nową sieć zainfekowanych urządzeń (tzw. botnet), która umożliwia cyberprzestępcom zarabianie pieniędzy na agresywnej reklamie, głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Przestępcy infekują komputery swoich ofiar trojanem Magala, generując fałszywe odsłony reklam i zarabiając nawet 350 dolarów na każdej maszynie. Najbardziej tracą na tym małe firmy, które nie zdają sobie sprawy, że współpracują z pozbawionymi skrupułów reklamodawcami.

Kontekstowa reklama online to wybawienie dla wielu małych firm, które zwykle nie są w stanie promować swoich produktów i usług ani dotrzeć do swoich potencjalnych klientów w inny sposób. Najpowszechniejszym sposobem stworzenia kanału zaopatrzenia i komunikacji dla tych organizacji jest zakup reklam w legalnych firmach. Jeśli jednak te ostatnie okażą się nieuczciwe, pieniądze małych firm zostaną wyrzucone w błoto, a klienci nie zobaczą reklamy. Tak właśnie dzieje się w przypadku botnetu Magala.

Jego twórcy infekują komputery szkodliwym oprogramowaniem, które następnie generuje fałszywe odsłony i kliknięcia reklam, zamieniając tym samym maszyny w zombie i zarabiając na korzyść autorów szkodliwego oprogramowania. Po rozprzestrzenieniu się Magala imituje kliknięcia przez użytkownika określonej strony internetowej. Głównymi ofiarami są osoby, które płacą za reklamę - zwykle są to właściciele niewielkich przedsiębiorstw, którzy mają do czynienia z nieuczciwymi firmami reklamowymi.

Wektor infekcji Magala jest bardzo prosty - szkodnik rozprzestrzenia się na komputerach za pośrednictwem zainfekowanych stron internetowych i dyskretnie instaluje odpowiednie oprogramowanie reklamowe (tzw. adware). Następnie Magala kontaktuje się ze zdalnym serwerem i żąda listy liczników kliknięć, które należy podbić. Przy użyciu tej listy program zaczyna klikać każdy z pierwszych 10 odsyłaczy wyświetlonych w wynikach wyszukiwania z 10-sekundowym odstępem między każdym kliknięciem.

Według badaczy z Kaspersky Lab średni koszt kliknięcia (CPC) w takiej kampanii wynosi 0,07 dolarów amerykańskich. Koszt tysiąca kliknięć (CPM) wynosi 2,2 dolara. W idealnych warunkach, w przypadku botnetu składającego się z tysiąca zainfekowanych komputerów, które generują kliknięcia 10 adresów stron internetowych z każdego wyniku wyszukiwania i wysyłają 500 żądań wyszukiwania bez nakładania się wyników wyszukiwania, twórca trojana mógłby zarobić nawet 350 dolarów amerykańskich na każdym zainfekowanym komputerze.

Chociaż tego typu oszustwo reklamowe znane jest od dawna, pojawianie się nowych botnetów skoncentrowanych na tym obszarze oznacza, że nadal istnieje zapotrzebowanie na promocję przy użyciu na wpół legalnych środków. Małe firmy wybierają tę opcję, ponieważ chcą ciąć koszty, jednak w ostatecznym rozrachunku psują swoje działania związane z reklamą. Sukces botnetu Magala stanowi kolejny sygnał ostrzegawczy dla użytkowników, który powinien przekonać ich do wykorzystywania niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa i aktualizowania zainstalowanego oprogramowania - powiedział Siergiej Junakowski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

W celu ograniczenia ryzyka infekcji eksperci z Kaspersky Lab zalecają następujące działania:

  • Korzystaj z niezawodnego rozwiązania bezpieczeństwa i upewnij się, że zainstalowane oprogramowanie oraz system operacyjny są aktualne.
  • Regularnie przeprowadzaj skanowanie systemu pod kątem możliwych infekcji.
  • Zachowaj rozsądek podczas zakupu reklam. Lepiej wybrać zaufanych partnerów niż ciąć koszty i polegać na niepewnych kontrahentach.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć14.07.2017 | Cisco wprowadza nowe programy deweloperskie i szkolenia w celu przyspieszenia wdrożeń swojej nowej, intuicyjnej sieci

Na corocznej konferencji Cisco Live, firma ogłosiła nowe programy deweloperskie i szkolenia, mające przyspieszyć wykorzystanie ogłoszonej przed tygodniem intuicyjnej sieci Cisco przez ekosystem klientów, partnerów i deweloperów.

Nowa, intuicyjna sieć Cisco rozpoznaje intencje, ogranicza zagrożenia i uczy się z upływem czasu – co jest jedną z największych innowacji w historii rozwiązań sieciowych.

Nowe rozwiązania są rezultatem wielu lat badań i rozwoju prowadzonych przez Cisco w celu wymyślenia na nowo sieci i przystosowania jej do czasów, gdy inżynier sieciowy, który obecnie zarządza setkami urządzeń, w roku 2020 będzie prawdopodobnie zarządzać ich milionem.

Firmy zarządzające swoimi sieciami w ramach tradycyjnych procesów IT nie będą przystosowane do tych nowych czasów. 

+ więcej...
14.07.2017 | Fakturowo PL – idealne rozwiązanie dla biur rachunkowych

Dzisiejsze czasy to bez wątpienia era nowoczesnych technologii i Internetu, a korzystanie z dokumentów online staje się normą.

Każde biuro rachunkowe powinno rozważyć wprowadzenie tej opcji do swojej oferty.

Pod względem prawnym e-faktury są w pełni wartościowym dokumentem księgowym.

To rozwiązanie, które wiąże się z wieloma profitami. 

+ więcej...
14.07.2017 | Ericsson uruchamia usługi sieciowe dla masowego IoT

Wraz z wprowadzeniem pierwszych komercyjnych sieci Internetowych (IoT) firma Ericsson uzupełnia oprogramowanie Cellular IoT i oferty przyspieszające IoT z pełnym zestawem usług sieciowych.

Usługi te umożliwiają usługodawcom efektywne rozwiązywanie rozmieszczania i obsługi ogromnej liczby urządzeń IoT wprowadzanych do sieci LTE.

Zastosowanie w technologiach Cat-M1 (zwanych także LTE-M) i Narrow Band IoT (NB-IoT) obejmuje usługi projektowania i optymalizacji sieci IoT, wdrażania, obsługi i zarządzania oraz obsługiwane przez niedawno rozszerzone usługi pomocy technicznej.

+ więcej...


Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 150 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 12 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij