Wiadomości

Loading


14.07.2017 | Ericsson uruchamia usługi sieciowe dla masowego IoT

Wraz z wprowadzeniem pierwszych komercyjnych sieci Internetowych (IoT) firma Ericsson uzupełnia oprogramowanie Cellular IoT i oferty przyspieszające IoT z pełnym zestawem usług sieciowych. usługi te umożliwiają usługodawcom efektywne rozwiązywanie rozmieszczania i obsługi ogromnej liczby urządzeń IoT wprowadzanych do sieci LTE.

Zastosowanie w technologiach Cat-M1 (zwanych także LTE-M) i Narrow Band IoT (NB-IoT) obejmuje usługi projektowania i optymalizacji sieci IoT, wdrażania, obsługi i zarządzania oraz obsługiwane przez niedawno rozszerzone usługi pomocy technicznej.

Peter Laurin, szef Business Area Managed Services, Ericsson, mówi: "Przewidujemy, że urządzenia IoT będą przewyższały telefony komórkowe jako największą kategorię podłączonych urządzeń już w 2018 roku, a według najnowszego raportu mobilności firmy Ericsson pojawią się 18 miliardów IoT Urządzeń w 2022 r. Ta ogromna absorpcja wymaga innego podejścia do planowania sieci, projektowania, operacji i możliwości niż tradycyjne mobilne sieci szerokopasmowe. 

Firma Ericsson wprowadza również nowe funkcje oprogramowania IoT, takie jak Voice over LTE (VoLTE) dla Cat-M1. Pozwoli to operatorom na zbadanie nowych przypadków użycia, w których może być korzystne, aby urządzenia IoT mogły obsługiwać usługi głosowe, otwierając możliwości rozszerzenia usług przedsiębiorstwa na takie obszary, jak alarmy alarmowe, zdalne zestawy pierwszej pomocy, urządzenia do noszenia, cyfrowe zamki, jednorazowe Ubrania ochronne i inne rodzaje aplikacji i usług z obsługą protokołu IoT.

Projektowanie sieci i optymalizacja: heterogeniczne sieci IoT i różnorodne przypadki użycia o różnych potrzebach wymagają innego podejścia do planowania i projektowania sieci. Aby to osiągnąć, Ericsson wprowadza ocenę scenariuszy, modelowanie sieci, projektowanie i ocenę rozwojową dla masowych sieci IoT.

Obsługa i zarządzanie siecią: Aby zaspokoić zapotrzebowanie na dostosowane podejście do zarządzania siecią operatorów i ich eksploatacji, firma Ericsson wprowadza do swoich centrów operacyjnych sieci automatyczną naukę maszyn. Narzędzia te pomogą operatorom zarządzać kosztami dostawy i podejść do proaktywnego podejścia do zarządzania wydarzeniami i incydentami. W próbie 80% wszystkich incydentów zostało zidentyfikowanych na drodze uczenia się bez udziału człowieka, a przyczyna była prawidłowo zidentyfikowana w 77% przypadków

Jamie Moss, główny analityk ds. Technologii konsumenckich i IoT w Ovum mówi: "Operatorzy potrzebują partnerów, którzy mogą pomóc im w szybkim i szybkim wprowadzaniu nowych technologii. Jest to szczególnie ważne w przypadku LTE-M i NB-IoT. Jako ulepszenia dla LTE wydają się reprezentować główną kompetencję operatorów. Ale LTE-M i NB-IoT będą używane, i będą musiały wykonać, w sposób zupełnie nowy. Ich wdrożenie, obsługa ruchów, jakie generują i zarządzanie nimi, umożliwiają wymaganie usług sieciowych, które oferują wszechstronne możliwości. Nauka maszyn i sztuczna inteligencja to nie tylko buzzwords, ale ważne i ekscytujące narzędzia wykorzystywane przez firmę Ericsson do użytku w sieci, aby pomóc operatorom zarządzać nowymi urządzeniami, z którymi będą musieli służyć w przyszłości ".

Usługi sieciowe Ericsson i VoLTE dla oprogramowania IoT w sieciach radiowych i core są już powszechnie dostępne.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć



14.07.2017 | Blisko 2 mln Polek w wieku 45+ jest wykluczonych cyfrowo. Problemem jest brak dostępu do internetu, ale też słaba edukacja i brak wsparcia

Największy potencjał branży e-commerce tkwi w konsumentkach 45+.

Blisko 40 proc. z nich nie ma jednak dostępu do internetu.

Ponad 1,5 mln określa zaś swoje umiejętności w zakresie zakupów online czy korzystania z bankowości internetowej jako słabe – wynika z raportu Aasa „Polki wykluczone cyfrowo”.

Powodem wykluczenia jest przede wszystkim brak świadomości korzyści, jakie niesie internet. Dużą rolę w cyfrowej edukacji starszych może odegrać młode pokolenie.

+ więcej...
14.07.2017 | Globalny ruch IP wzrośnie trzykrotnie do roku 2021, wynika z najnowszego raportu Cisco Visual Networking Index

W ciągu najbliższych pięciu lat (2016 – 2021), transformacja cyfrowa będzie miała znaczący wpływ na wymagania dotyczące modernizacji sieci IP – takie są główne wnioski zaprezentowane w najnowszym raporcie Cisco VNI (Visual Networking Index™) Complete Forecast.

Wg raportu Cisco, w latach 2016-2021 możemy spodziewać się

...

+ więcej...
14.07.2017 | IPLA na telewizorach Toshiba, Hitachi, Telefunken i JVC

Użytkownicy telewizorów Smart TV Toshiba, Hitachi, Telefunken i JVC mogą korzystać z materiałów dostępnych za pośrednictwem aplikacji telewizji internetowej IPLA.

Wśród proponowanych treści znalazły się popularne seriale i programy rozrywkowe Telewizji Polsat, bajki dla najmłodszych oraz wydarzenia sportowe.

Usługi dostępne są dla widzów dzięki umowie podpisanej między Cyfrowym Polsatem, operatorem największej polskiej platformy satelitarnej i dostawcą nowoczesnych usług multimedialnych, a firmą Vestel – jednym z największych w Europie producentów sprzętu RTV i AGD.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2,5  Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 35 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij