Wiadomości

Loading


24.02.2017 | 23% rodziców nie wie, co grozi ich dzieciom w sieci

Nieodpowiednie treści, grooming czy cyberprzemoc – to tylko przykłady zagrożeń, które czekają na dzieci w internecie. Niestety duża część dorosłych ciągle nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw. Jak chronić najmłodszych? Przede wszystkim nie wolno pozostawiać ich w sieci samych sobie, ponieważ często okazują się wtedy bezbronne. Potrzeba skutecznej edukacji cyfrowej, za którą muszą odpowiadać zarówno rodzice, jak i szkoła.

Jak wynika z badania „Rodzice i dzieci wobec zagrożeń dzieci w Internecie”, już co piąte dziecko natrafiło w sieci na treści przeznaczone dla dorosłych, zazwyczaj erotyczne i pornograficzne. Tymczasem tylko 8% rodziców ma świadomość tego, że ich dziecko spotkało się w ostatnim roku z nieodpowiednimi treściami. 23% uważa z kolei, że nie ma wystarczającej wiedzy o niebezpieczeństwach czyhających na najmłodszych w internecie. Podobny odsetek dorosłych nigdy nie rozmawiał ze swoim dzieckiem na temat jego bezpieczeństwa w sieci. W 30% przypadków dlatego, że ich zdaniem internet nie stanowi dla dziecka zagrożenia.

„Bezpieczny internet zaczyna się od kształcenia postaw. Dlatego edukacja cyfrowa musi rozpoczynać się bardzo wcześnie. Uczulamy rodziców, żeby zabierali w świat cyfrowy już najmłodsze dzieci i towarzyszyli im w tej drodze. To towarzyszenie powinno trwać” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl prezes Fundacji Orange Ewa Krupa. edukacja cyfrowa nie może kończyć się oczywiście na rodzicach. Ważną rolę odgrywa też szkoła, która musi w atrakcyjny i przystępny sposób, najlepiej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przekazywać dzieciom treści dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz uczyć ich kompetencji cyfrowych.

Dorośli powinni starać się także zachowywać kontrolę nad tym, jak najmłodsi korzystają z internetu. Dzieciom zależy na prywatności i często nie chcą, aby starsi mieli wgląd do tego, co robią one w sieci, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Jednak nawet dzielenie się treściami ze znajomymi wiąże się z niebezpieczeństwami, o których muszą wiedzieć i dzieci, i dorośli. Pomóc obu grupom mogą na pewno kampanie edukacyjne, organizowane również przez portale społecznościowe. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że same rozwiązania techniczne nie zapewnią bezpieczeństwa naszym użytkownikom. Dlatego też zarówno wdrażamy różnego rodzaju programy edukacyjne na platformie, jak i prowadzimy w partnerstwie z innymi organizacjami proaktywne działania poza nią” – informuje Jakub Turowski z Facebooka.

źródło: infowire

Kliknij aby powiększyć



23.02.2017 | Raport o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni 2017

Według Raportu o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni 2017, opublikowanego przez firmę F-Secure, nadchodzą czasy dynamicznych zagrożeń, a złośliwe oprogramowanie w klasycznym wydaniu odchodzi do lamusa.

Poprzedni rok pokazał, że cyberzagrożenia stają się coraz bardziej realne, a szeroko komentowane były ataki na rządy, przedsiębiorstwa oraz jednostki.

W maju skradziono 81 milionów dolarów z banku centralnego Bangladeszu, ataki DDoS z wykorzystaniem internetu rzeczy sprawiły, że w jednej chwili przestały działać serwisy takie jak Twitter czy Spotify, a w grudniu Yahoo przyznało, że doszło do wycieku danych miliarda użytkowników.

+ więcej...
23.02.2017 | Szojgu: Rosja ma już wojska do operacji informacyjnych

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oznajmił w środę, że w Rosji już utworzono wojska do "operacji informacyjnych".

Agencje piszą, że po raz pierwszy oficjalnie poinformowano o istnieniu oddziału do prowadzenia wojny informacyjnej.

Minister Szojgu w środę prezentował działalność swego resortu na posiedzeniu Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu).

Zapytany o potrzebę odtworzenia instytucji, która w przeszłości zajmowała się kontrpropagandą, oświadczył, że są już wojska do operacji informacyjnych.

+ więcej...
22.02.2017 | Ericsson i MTS uruchamiają Ericsson Radio System w celu zwiększenia przepustowości sieci w oczekiwaniu na 5G

Ericsson i rosyjski operator komórkowy MTS po raz pierwszy w historii swojej współpracy wprowadzają wielofunkcyjny system Ericsson Radio System nowej generacji.

Wdrożenie rozwiązania Ericsson Radio System wraz z nową technologią pasma podstawowego i technologią radiową pozwoli podnieść przepustowość sieci oraz wydajność eksploatacji pasma poprzez wprowadzenie agregacji LTE oraz funkcji 4x4 MIMO i 256 QAM.

Rozwiązanie to pozwoli operatorowi również na redukcję ilości sprzętu używanego przy poszczególnych masztach, minimalizując ilość wymaganej przestrzeni i obniżając zużycie prądu o 50% w porównaniu ze sprzętem używanym obecnie.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 200 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 45 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij