Wiadomości

Loading


22.05.2018 | Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business chroni firmy przed ewoluującymi cyberzagrożeniami

Współczesne cyberzagrożenia mają szeroki zasięg i są bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej - zaawansowane exploity wykorzystywane w masowych atakach ransomware, kreatywne ataki spamowe i phishingowe żerujące na medialnych tematach, ataki opierające się w dużym stopniu na socjotechnice, a nawet legalne oprogramowanie wykorzystywane jako cyberbroń. Przyspieszona ewolucja cyberzagrożeń pociąga za sobą ewolucję cyberbezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Business stanowi kamień milowy w tym procesie, oferując technologie nowej generacji wspomagane dynamicznymi systemami uczącymi się, zwiększoną widoczność oraz szczegółową kontrolę bezpieczeństwa, łącznie z zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach, ochroną danych uwierzytelniających oraz integracją z technologią EDR.

Technologie nowej generacji w zupełnie nowej odsłonie
Techniki wykrywania wykorzystywane w Kaspersky Endpoint Security for Business nieustannie ewoluują, aby utrzymać najwyższe standardy ochrony, potwierdzone przez niezależnych badaczy i tysiące klientów na całym świecie. Tegoroczne innowacje wsparto udoskonalonymi dynamicznymi systemami uczącymi się, umożliwiając wykrywanie szkodliwej aktywności w czasie rzeczywistym. Pozostałe technologie nowej generacji oferowane w produkcie to: wykrywanie podejrzanych i niebezpiecznych zachowań, system zapobiegania włamaniom oraz ochrona przed exploitami i silnik korygujący.

Wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa uzupełniono o nowe możliwości. Obejmują one mechanizm, który chroni procesy krytyczne dla systemu i zapobiega wyciekowi danych uwierzytelniających w przypadku wykorzystywania narzędzi typu mimikatz pozwalającymi na uzyskanie dostępu do danych logowania przechowywanych w systemie operacyjnym. Nowa technologia pozwala także chronić firmy przed popularnymi aktualnie zagrożeniami, które przejmują komputery i wykorzystują ich zasoby do kopania kryptowaluty.

Moduł służący do zarządzania lukami w zabezpieczeniach i łatami umożliwia zautomatyzowane usuwanie luk, łącznie z ich wykrywaniem i priorytetyzacją, pobieraniem łat i aktualizacji, testowaniem i dystrybucją. W ten sposób ryzyko, że luki w zabezpieczeniach popularnego oprogramowania zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców, zostaje zminimalizowane. Ponadto funkcja ta zwalnia zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo z wykonywania zbędnych procedur ręcznych w ramach zarządzania systemami, a poprzez dodanie warstwy automatyzacji zapewnia transparentność tego procesu.

Interfejs programu — teraz w całkowicie nowej szacie — prezentuje wizualnie warstwy ochrony i komponenty bezpieczeństwa, pokazując stan i skuteczność różnych technologii nowej generacji, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że każda warstwa ochrony została włączona i funkcjonuje prawidłowo.

Szczegółowe zarządzanie ochroną i pełna widoczność
Technologia informatyczna każdej organizacji składa się z systemów, sieci i urządzeń - ochrona IT musi wpasować się w istniejącą infrastrukturę i zabezpieczyć każdy jej element. Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje szeroki wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa dla serwerów, które są zarządzane z jednego miejsca - w tym rozszerzoną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ochronę ruchu zewnętrznego oraz tryb domyślnej odmowy (Default Deny) dla systemu Microsoft Windows Server, ochronę przed exploitami oraz konfigurację zapory sieciowej. Funkcje te, dostępne zarówno dla stacji roboczych, jak i serwerów, umożliwiają ujednolicone zarządzanie ochroną po stronie klienta.

Nowy poziom widoczności jest możliwy za sprawą pełnej integracji z technologią Kaspersky Endpoint Detection and Response. Dzięki tej innowacji Kaspersky Endpoint Security for Business może być wykorzystywany w połączeniu z technologią Kaspersky EDR jako agent służący do gromadzenia metadanych oraz wskaźników infekcji (IoC). Innowacja ta wspomaga możliwości firm w zakresie przeprowadzania dokładnego dochodzenia i korekty w razie wystąpienia poważnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa.

Udoskonalenia w zakresie zarządzania mobilnością obejmują zwiększoną widoczność dzięki monitorowaniu ochrony na urządzeniach, uproszczonemu wdrażaniu oraz zarządzaniu za pośrednictwem zewnętrznych systemów EMM dla urządzeń z Androidem.

Skalowalność i elastyczne wdrożenie po stronie klienta
Nowa wersja rozwiązania stanowi kolejny istotny krok w kierunku zwiększenia łatwości zarządzania oraz wdrażania dla dużych firm. Produkt oferuje teraz skalowalność na poziomie korporacyjnym, umożliwiając zarządzanie do 100 tys. punktów końcowych za pośrednictwem jednego serwera administracyjnego.

Dzięki temu, jak również zoptymalizowanemu działaniu i zmniejszonemu zużyciu zasobów w nowym "lekkim" trybie chmury, produkt jest odpowiedni dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiarów czy potrzeb w zakresie ochrony: od średnich przedsiębiorstw po korporacje.

Alex Tai, dyrektor generalny i szef zespołu wyścigowego DS Virgin Racing - klienta Kaspersky Lab - powiedział: Jesteśmy podekscytowani, że możemy być partnerem Kaspersky Lab. Wszyscy wiemy, że sport motoryzacyjny wiąże się z nieodłącznym ryzykiem, zarówno sportowym, jak i technicznym, dlatego niezbędne jest pełne zaufanie do każdego aspektu bezpieczeństwa i ochrony. Cieszymy się, że znaleźliśmy zaufanego partnera, który rozwiewa wszelkie obawy odnośnie cyberbezpieczeństwa poprzez sprawdzoną jakość swoich produktów i technologii.

Dmitrij Aleszin, wicedyrektor działu marketingu produktów, Kaspersky Lab, powiedział: Podczas gdy wielu producentów z branży bezpieczeństwa IT modyfikuje swoje najlepiej sprzedające się technologie, aby zwalczać te same zagrożenia, obserwujemy zmiany potrzeb firm w zakresie ochrony, odzwierciedlające coraz większe znaczenie danych, ciągłości działalności oraz niekończącej się pogoni za coraz wyższą wydajnością. Każda organizacja, nawet jeśli posiada najbardziej zaawansowaną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, musi mierzyć się z unikatowymi zagrożeniami i wyzwaniami dla bezpieczeństwa. Dlatego nieustannie rozwijamy nasz flagowy produkt, udoskonalając jego wyróżnianą nagrodami ochronę o kolejne możliwości wszechstronnego zarządzania nią.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



22.05.2018 | Za niecały miesiąc początek mundialu. Po raz pierwszy piłkarskie zmagania będzie można obejrzeć w jakości 4K

Już 14 czerwca odbędzie się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata.

Klienci Orange Polska, którzy korzystają ze światłowodu, będą mogli śledzić sportowe zmagania najlepszych drużyn świata w najwyższej jakości obrazu 4K.

Badania operatora wskazują, że dwie trzecie kibiców chciałoby oglądać sport w tej jakości.

Transmisje w Orange TV będą dostępne bez dodatkowych opłat.

+ więcej...
21.05.2018 | Cyfryzacja kraju nabiera tempa. Do 2025 roku wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce będą miały dostęp do szybkiego internetu

Powszechny dostęp do szerokopasmowego internetu o prędkości 100 Mb/s we wszystkich gospodarstwach domowych przed 2025 rokiem oraz ponad 30 tys. szkół podłączonych do szybkiej i bezpiecznej sieci OSE do 2020 roku – to kluczowe rządowe założenia dotyczące cyfryzacji.

Unijne środki na ten cel są wydatkowane zgodnie z planem.

Jednocześnie rząd pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa sieci, czemu ma służyć przyjęty niedawno projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

+ więcej...
21.05.2018 | Cybergang Roaming Mantis rozszerza zasięg ataków z Azji na resztę świata (łącznie z Polską) i dodaje szkodliwą koparkę kryptowaluty

W ubiegłym miesiącu Kaspersky Lab poinformował o wykryciu nowego szkodliwego oprogramowania dla systemu Android, rozprzestrzenianego przy użyciu techniki przechwytywania ustawień DNS w routerach, które atakowało głównie urządzenia mobilne w Azji.

Minęły cztery tygodnie, a zagrożenie to nadal szybko ewoluuje, rozszerzając zasięg geograficzny swoich celów o Europę (łącznie z Polską) i Bliski Wschód, stosując ataki phishingowe wymierzone w urządzenia z systemem iOS oraz zaprzęgając komputery PC do kopania kryptowaluty.

Celem tej kampanii, znanej pod nazwą Roaming Mantis, jest głównie kradzież informacji użytkowników, łącznie z danymi uwierzytelniającymi, oraz zapewnienie atakującym pełnej kontroli nad zainfekowanymi urządzeniami.

Według badaczy za całą operacją stoi koreańsko- lub chińskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze motywowane chęcią osiągnięcia zysku finansowego.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 30 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 150 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 60 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij