Wiadomości

Loading


20.03.2018 | Cyberbezpieczeństwo, cyfrowa wolność oraz technologia łańcucha bloków: Kaspersky Lab przystępuje do Enterprise Ethereum Alliance

Łańcuch bloków to nie tylko kryptowaluty. W rzeczywistości istnieje ogromny ekosystem zastosowań tej technologii - od elektronicznego głosowania po uczciwy handel. Mając na swym koncie wiele projektów opartych na łańcuchu bloków, które powstały w jego wewnętrznym inkubatorze, Kaspersky Lab przystąpił teraz do największej na świecie inicjatywy związanej z tą technologią - Enterprise Ethereum Alliance. Krok ten pozwoli firmie osiągnąć nowy poziom rozwoju w zakresie rozwiązań opartych na technologii blockchain, umożliwiając współpracę z innymi członkami tego stowarzyszenia, wymianę doświadczeń oraz udział w grupach roboczych.

Szum wokół bitcoina sprawia, że ludzie zapominają o całym wachlarzu możliwości, jakie oprócz kryptowalut oferuje nam technologia łańcucha bloków. Należy pamiętać, że to bitcoin potrzebuje technologii blockchain, a nie na odwrót. Wierzymy, że współpraca z członkami Enterprise Ethereum Alliance z różnych sektorów biznesowych pomoże nam w dalszym ciągu rozwijać nasze rozwiązania oparte na łańcuchu bloków i uświadomi szerszym rzeszom korzyści wynikające z technologii blockchain - powiedział Wartan Minasjan, szef działu inwestycji i innowacji, Kaspersky Lab.

Od prawie trzech lat Kaspersky Lab wspiera wewnętrzne i zewnętrzne zespoły w rozwoju nowych pomysłów i technologii w ramach swojego inkubatora biznesowego, łącznie z tymi opartymi na technologii blockchain. Jednym z takich projektów jest Polys, wspierany przejrzystymi kryptoalgorytmami bezpieczny system głosowania online. Oparty na Ethereum, Polys gwarantuje możliwość weryfikacji przez członków sieci poprawności przeprowadzonego głosowania.

Enterprise Ethereum Alliance skupia firmy z rankingu Fortune 500, odnoszących sukcesy innowatorów technologicznych oraz organizacje badawcze w celu współdzielenia i omawiania implementacji rozwiązań opartych na technologii blockchain. Udział w różnych grupach roboczych oraz współpraca z doświadczonymi graczami na rynku pomoże członkom stowarzyszenia zapewnić bezpieczeństwo w dziedzinie innowacyjnych technologii.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



19.03.2018 | UPC z Gwiazdą Jakości Obsługi 2018!

Nasi klienci ponownie wyróżnili najlepszą jakość obsługi UPC oraz niezawodne usługi

15 marca, w Międzynarodowy Dzień Konsumenta,  Polski Program Jakości Obsługi nagrodził najbardziej przyjazne firmy Gwiazdami Jakości Obsługi.

Głosami klientów, UPC Polska już po raz drugi zostało nagrodzone w kategorii ‘Dostawcy rozwiązań telewizyjno-internetowych’.

To wyróżnienie stanowi dowód uznania klientów i wskazuje, że odznaczone nim firmy stosują najwyższe standardy obsługi.

+ więcej...
19.03.2018 | Prezes Orange Polska: 5G zrewolucjonizuje rynek mobilny. W przyszłym roku Orange rozpocznie testy terenowe tej technologii

Przesyłanie danych w technologii 5G ma być dziesięć razy szybsze niż w 4G, a w kolejnych etapach technologia umożliwi sprawną komunikację między dziesiątkami miliardów urządzeń.

Orange Polska pierwsze testy sieci mobilnej nowej generacji przeprowadzi już w 2019 roku.

Wtedy do sprzedaży mają trafić pierwsze smartfony współpracujące z technologiami 4G i 5G. Wdrożenie zaplanowano na lata 2020–2021.

Kluczowe dla stworzenia sieci 5G będzie pozyskanie odpowiednich częstotliwości i budowa infrastruktury.

+ więcej...
19.03.2018 | Przyspiesza cyfryzacja polskich szkół. Już w tym roku dwa tysiące placówek zostanie podłączonych do szerokopasmowego internetu

W ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej do końca 2020 roku ponad 30,5 tys. szkół w całej Polsce zostanie podłączonych do szybkiego internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s.

Pierwsze dwa tysiące placówek będzie korzystać z niego jeszcze w tym roku.

Cyfryzacja polskich szkół nabiera rozpędu również dzięki zakrojonym na szeroką skalę projektom wyposażania ich w najnowszy sprzęt, szkoleniom nauczycieli i lekcjom programowania, na które przeznaczono już blisko 130 mln zł.

Projekt OSE, którego celem jest dostarczenie do wszystkich szkół w Polsce szerokopasmowego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mbps, wchodzi z fazy projektowej w fazę realizacji. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 80 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 256 kb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij