Wiadomości

Loading


29.11.2017 | T‑Mobile świadczy usługi dla 168 Jednostek Administracji Państwowej

T‑Mobile Polska 1 października br. rozpoczął świadczenie usług telekomunikacyjnych dla 168 Jednostek Administracji Państwowej, po przeniesieniu ponad 26 tysięcy numerów komórkowych do swojej sieci. Kontrakt T‑Mobile dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej o wartości ponad 13,1 milionów złotych obejmuje świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z dostarczeniem urządzeń przez 27 miesięcy.

30 maja 2017 roku Centrum Obsługi Administracji Rządowej poinformowało rynek o ofertach złożonych przez operatorów na obsługę 168 Jednostek Administracji Państwowej przez 27 miesięcy. Przetarg wygrał T‑Mobile Polska, który za określone w specyfikacji usługi zaproponował cenę 13 145 749 złotych brutto, wygrywając z Orange Polska i Polkomtelem, które wyceniły kontrakt odpowiednio na 15 768 105,36 oraz 18 547 670,61 złotych brutto.

W ramach realizowanej umowy T‑Mobile Polska dostarczał również urządzenia do Jednostek Administracji Państwowej . Największym wyzwaniem operacyjno-logistycznym było przeniesienie blisko 20 tysięcy numerów komórkowych należących do Administracji Państwowej w nocy z 30 września na 1 października 2017 roku. Warto podkreślić, że tego dnia przenosiła się rekordowa liczba numerów w historii systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjna z Centralną Bazą Danych, co było prawdziwym sprawdzianem dla systemów przenoszenia numerów stosowanych przez operatorów w Polsce. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu oraz zaangażowaniu pracowników T‑Mobile, którzy nadzorowali proces przeniesienia numerów Administracji Państwowej przez cały weekend, operacja przeniesienia numerów została przeprowadzona sprawnie.

12 kwietnia 2017 roku Centrum Obsługi Administracji Rządowej opublikowało warunki dotyczące zamówienia usług telefonii komórkowej dla 168 Jednostek Administracji Państwowej, m.in. dla głównych urzędów, izb i instytutów państwowych oraz ministerstw, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w którym kryteria wyboru dostawcy oprócz zaproponowanej ceny obejmowały również czas dostawy oraz realizację szkoleń on-line. Specyfikacja obejmowała świadczenie usług w okresie 27 miesięcy m.in. 12 259 aktywacji głosowych w Abonamencie G1, 10 347 aktywacji głosowych w Abonamencie G2, 3 163 aktywacji w AbonamencieM1, 4 661 aktywacji w Abonamencie M2 oraz dostarczenie 15 432 urządzeń, w tym telefonów, modemów lub routerów zgodnie z zamówieniami Jednostek Administracji Państwowej. Zgodnie z wymaganiami COAR Abonamenty głosowe G1 i G2 oferują m.in. nielimitowane połączenia, SMS i MMS do wszystkich sieci w kraju oraz pakiet 16 GB danych, który będzie można zwiększyć. Natomiast Abonamenty do transmisji danych M1 i M2 powinny obejmować pakiety minimum 40 GB danych z zablokowanymi usługami głosowymi oraz MMS, a w przypadku Abonamentu M3 transmisja danych będzie nielimitowana na terenie kraju.

Sprawdź T‑Mobile - GWARANCJA SATYSFAKCJI ALBO ZWROT PIENIĘDZY

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć



29.11.2017 | Z Orange Energia 150 złotych na telefon i usługi mobilne

Każda osoba, która zmieni dotychczasowego sprzedawcę prądu na Orange Energia i jednocześnie podpisze nową lub przedłuży dotychczasową umowę na usługi mobilne z telefonem, może teraz liczyć na 150 zł bonusu do wykorzystania na raty za telefon i rachunki za usługi mobile.

W ramach konwergentnej oferty sprzedaży prądu z bonusem 150 zł na usługi mobilne klienci Orange otrzymują: bezpłatne przełączanie prądu na Orange, zwolnienie z opłaty miesięcznej, gwarancję bezpiecznej ceny przez 4 lata (stawka za 1kWh energii nie wyższa od obowiązującej u właściwego sprzedawcy z urzędu, czyli ENERGA-Obrót, PGE Obrót, TAURON Sprzedaż, ENEA lub Innogy Stoen Operator).

+ więcej...
29.11.2017 | Ericsson przewiduje: w 2023 roku miliard subskrypcji sieci 5G

Prognozy Ericsson przewidują, że do roku 2023 będzie miliard abonentów rozszerzonego mobilnego internetu szerokopasmowego sieci 5G.

Prognozy te należą do kluczowych statystyk, opublikowanego dzisiaj, listopadowego wydania Ericsson Mobility Report.

Oczekuje się, że technologia 5G zostanie wdrożona jako pierwsza w gęsto zaludnionych obszarach miejskich i do końca 2023 roku obejmie ponad 20 procent światowej populacji.

Pierwsze komercyjne sieci 5G New Radio (NR) powinny zacząć działać w 2019 r., z głównymi wdrożeniami w 2020 roku. 

+ więcej...
29.11.2017 | Urządzenia Internetu Rzeczy ewoluują, ale nadal są podatne na ataki: najsłabszym ogniwem ciągle jest hasło

Inteligentne urządzenia połączone z internetem uważa się powszechnie za bardzo wygodny sposób ułatwienia życia ludziom.

Ale w jakim stopniu korzystanie z nich jest bezpieczne z cyberprzestępczego punktu widzenia?

W 2015 r. badacze z Kaspersky Lab postanowili sprawdzić, jak realne jest zagrożenie dotyczące Internetu Rzeczy (IoT).

Wyniki okazały się niepokojące, dlatego 2 lata później eksperci przeprowadzili kolejne badania w tym obszarze.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 200 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 32 Mb/s
xDSL - łącze 40 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 30 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij