Wiadomości

Loading


25.09.2018 | Technologia 5G obszarem współpracy Ericsson i Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

Partnerstwo firmy Ericsson i Politechniki Warszawskiej realizować będzie wspólne zainteresowania badawcze oraz stymulować rozwój w zakresie innowacji technologicznych. Eksperci firmy Ericsson i naukowcy Politechniki Warszawskiej pracować będą nad rozwojem nowych technologii ICT (Information and Communication Technologies), które poprawią jakość życia oraz zapewnią wielowymiarowe korzyści  zarówno odbiorcom nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, jak i powiązanym branżom.

Nawiązana współpraca nabiera szczególnego znaczenia na progu wdrażania technologii telekomunikacji mobilnej piątej generacji - 5G. Ta rewolucyjna technika wykorzystująca mikrofale do łączności bezprzewodowej przyczyni się do utworzenia unikalnego ekosystemu łączącego wiele dyscyplin naukowych, od telekomunikacji, poprzez transport, aż po sztuczną inteligencję.

- Podjęcie współpracy naukowo-badawczej z firmą Ericsson, należącą do liderów na światowym rynku dostawców najnowszych rozwiązań i urządzeń dla branży telekomunikacyjnej, dobrze wpisuje się w cele realizowanej Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej. Chcielibyśmy, aby innowacyjne pomysły w zakresie rozwiązań sieci telekomunikacyjnych, usług teleinformatycznych i cyberbezpieczeństwa były testowane
w środowisku infrastruktury technicznej wspólnych laboratoriów badawczo-rozwojowych oraz wykorzystywane w procesie kształcenia, rozwoju studenckich kół naukowych, a także prowadzeniu doktoratów wdrożeniowych dla pracowników firmy Ericsson Polska - podkreślił
prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

- Ericsson pragnie ściśle współpracować z wiodącymi uczelniami technicznymi. Połączenie eksperckiego środowiska firmy Ericsson z przestrzenią akademicką zapewnioną przez Politechnikę Warszawską, usprawni rozwój technologii 5G oraz upowszechni jej szerszy potencjał, celem zapewnienia rzeczywistych i namacalnych korzyści dla społeczeństwa - powiedział Martin Mellor, prezes zarządu Ericsson Sp. z o.o.

Firma Ericsson Polska i Politechnika Warszawska są członkami Rady Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski, która uczestniczy w procesie przygotowywania wdrożeń takich sieci w naszym kraju.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć



25.09.2018 | Nowe technologie zrewolucjonizują handel. Większość sklepów planuje inwestycje w innowacyjne rozwiązania

Współczesny konsument płynnie migruje pomiędzy różnymi kanałami zakupowymi.

Dlatego integracja sprzedaży tradycyjnej z internetową i kanałem mobilnym jest dziś jednym z największych wyzwań dla branży handlowej.

Wielokanałowość i nowe technologie to dla sprzedawców, sieci i centrów handlowych możliwość zaspokojenia rosnących potrzeb klientów – skupionych na wygodzie, ale i coraz bardziej wymagających.

Większość z nich planuje w najbliższych latach inwestycje w innowacyjne rozwiązania i usługi dla klientów.

+ więcej...
25.09.2018 | Klienci Poczty Polskiej coraz chętniej korzystają z transakcji mobilnych BLIK

Płacenie kartą czy telefonem to oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo.

Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z terminali płatniczych w ponad 4,6 tys. placówek i u 3,5 tys. kurierów.

Z płatności BLIK, która dostępna jest na poczcie od  półtora roku, klienci placówek pocztowych korzystają coraz częściej.

Poczta Polska wprowadziła opcję płatności za pomocą telefonu przy użyciu systemu płatności BLIK we wszystkich swoich placówkach pocztowych w marcu 2017 r.

+ więcej...
25.09.2018 | Dzieci i młodzież w sieci: tylko co 10 nastolatek twórczo korzysta z technologii

Dzieci w sieci najczęściej oglądają wideo, słuchają muzyki lub komunikują się ze znajomymi.

Tylko co dziesiąty nastolatek może pochwalić się twórczym wykorzystaniem narzędzi online.

65% uczniów nigdy lub prawie nigdy nie rozmawiało z nauczycielem o aktywności w internecie.

To wybrane wnioski z badania EUKidsOnline 2018 prowadzonego pod kierunkiem prof. Jacka Pyżalskiego (UAM) w partnerstwie z Fundacją Orange. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 32 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 35 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij