Wiadomości

Loading


25.09.2018 | T‑Mobile Polska i Politechnika Warszawska rozwijają współpracę

T‑Mobile Polska i Politechnika Warszawska postanowiły rozwijać współpracę partnerską, której celem jest wspieranie inicjatyw ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa informacyjnego, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i ich zastosowań, a także wspieranie ścieżki kariery największych talentów PW.

W dniu 21.09.2018r., w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej podpisana została Umowa o Współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a T‑Mobile Polska. Reprezentantami stron byli: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt., Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Dorota Kuprianowicz-Legutko, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T‑Mobile Polska.

- Podpisany dzisiaj dokument stanowi krok milowy w rozwoju współpracy partnerskiej z jednym z wiodących, nie tylko w naszym kraju, operatorów sieci telekomunikacyjnych najnowszych generacji i dostawców usług multimedialnych. Współpraca, zapoczątkowana 12 lat temu utworzeniem w Politechnice Warszawskiej - z obopólnej inicjatywy - inkubatora technologicznego BRAMA (Laboratorium Badań i Rozwoju Systemów i Aplikacji Mobilnych), zostaje dziś rozszerzona o wspólne projekty B+R+I w dziedzinie mechatroniki, elektroniki, telekomunikacji i technologii informacyjnych. Obejmie nie tylko studentów, doktorantów, studenckie koła naukowe i pracowników PW, ale także pracowników T‑Mobile Polska uczestniczących w prowadzonych w Politechnice Warszawskiej studiach podyplomowych, szkoleniach inżynierskich, konferencjach, warsztatach i seminariach naukowych oraz doktoratach wdrożeniowych. Pragniemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w jak najlepszym przygotowywaniu kadry inżynierskiej i menedżerskiej dla naszego Partnera - powiedziałprof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej..

Współpraca T‑Mobile i Politechniki Warszawskiej połączy aspekt edukacyjny z biznesowym, co pozwoli na osiągnięcie realnych korzyści - studenci Politechniki będą mogli zdobywać doświadczenie przy komercyjnych projektach prowadzonych przez T‑Mobile, zaś pracownicy T‑Mobile zyskają nowe możliwości wymiany wiedzy i podnoszenia kompetencji naukowych, prowadząc zajęcia dla studentów lub podejmując się pracy naukowej.

- Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty prac nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań otrzymać można tylko łącząc potencjał intelektualny, pasję poznawczą i gotowość do eksperymentowania, z możliwościami technologicznymi, sprawdzonymi modelami biznesowymi i praktyką działania, czyli czerpiąc zarówno z osiągnięć biznesu, jak i nauki - powiedziała Dorota Kuprianowicz-Legutko, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T‑Mobile Polska, dodając – Jesteśmy pewni, że na współpracy z jedną z najbardziej prestiżowych polskich uczelni skorzystają nie tylko nasi pracownicy i studenci Politechniki, ale również nasi klienci oraz partnerzy biznesowi.

Szczegółowy zakres współpracy T‑Mobile z Politechniką Warszawską obejmuje prowadzenie prac o charakterze badawczo-rozwojowym, wdrożeniowym i projektowym, najnowszych rozwiązań technologicznych w obszarach:

  • Sztuczna inteligencja/Machine Learning
  • Big Data
  • Internet rzeczy
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Cloud Production & Network Function Virtualization
  • Mechatronika i elektronika

- Współpraca z Politechniką Warszawską opiera się na kluczowych dla T‑Mobile filarach rozwoju naszego biznesu. Liczymy nie tylko na korzyści płynące z wymiany doświadczeń, ale wierzymy, że wspólna inicjatywa pozwoli nam także pozyskać najlepsze talenty do T‑Mobile, które po ukończeniu uczelni zdecydują się rozwijać swoją karierę zawodową w naszych strukturach. - powiedziała Dorota Kuprianowicz-Legutko.

Rozszerzenie współpracy partnerskiej pozwoli na prowadzenie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, w które zaangażowani będą specjaliści, pracownicy oraz studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej. Udostępniona zostanie infrastruktura laboratoryjnego środowiska badawczego T‑Mobile do testowania najnowszych rozwiązań sieci telekomunikacyjnych, usług teleinformatycznych i cyberbezpieczeństwa – z której będzie korzystać również uczelnia w codziennej działalności edukacyjnej.

Sprawdź T‑Mobile - SMARTFONY W SUPERCENIE W OFERCIE BEZ LIMITÓW

źródło: T‑Mobile

Kliknij aby powiększyć



24.09.2018 | Gala KSW 45: The Return to Wembley w Cyfrowym Polsacie i IPLI Karol Bedorf w walce z Philipem De Freis o odzyskanie tytułu mistrzowskiego

Abonenci Cyfrowego Polsatu oraz użytkownicy IPLI − największego serwisu rozrywki internetowej − mogą już zamawiać dostęp do gali KSW 45: The Return to Wembley.

W walce wieczoru w kategorii ciężkiej zmierzą się były mistrz Karol Bedorf i broniący pasa Philip De Freis.

Dostęp do gali realizowanej w systemie „pay-per-view” (PPV) kosztuje 40 zł.

W sobotę, 6 października br. organizacja KSW zawita do Londynu po raz drugi, a trzeci raz na Wyspy Brytyjskie. 

+ więcej...
21.09.2018 | T‑Mobile rozpoczyna przedsprzedaż iPhone’ów Xs i Xs Max

Wysokie temperatury za oknem w końcówce września nie dziwią, ponieważ zbliża się rynkowa premiera najnowszych flagowców od Apple – zaprezentowanych tydzień temu iPhone’ów Xs i Xs Max.

Gorące jak świeże bułeczki smartfony można będzie zamówić w T‑Mobile już za chwilę – dokładnie o północy rusza przedsprzedaż urządzeń w sklepie internetowym.

Zaprezentowany niedawno iPhone’y serii Xs odznaczają się wieloma nowymi funkcjami i ulepszeniami.

Na szczególną uwagę zasługuje ekran Super Retina HD, scalony z obudową wykonaną z chirurgicznej stali nierdzewnej, który w wersji MAX będzie największym w historii smartfonów od Apple (6,5 cala).

+ więcej...
21.09.2018 | Narzędzia administracji zdalnej zagrażają bezpieczeństwu sieci przemysłowych

Legalne narzędzia administracji zdalnej (ang. Remote Administration Tools, RAT) znajdują się na 31,6% komputerów należących do przemysłowych systemów sterowania (ang. Industrial Control System, ICS).

Niestety działy bezpieczeństwa często przypominają sobie o ich istnieniu dopiero wtedy, gdy wydarzy się jakiś incydent, np. okaże się, że są one wykorzystywane przez cyberprzestępców do instalowania oprogramowania typu ransomware lub służącego do generowania kryptowaluty, kradzieży poufnych informacji, a nawet pieniędzy.

Wszystko to sprawia, że narzędzia administracji zdalnej stwarzają poważne zagrożenie dla sieci przemysłowych.

Założenie to popierają wnioski ekspertów ds. bezpieczeństwa z firmy Kaspersky Lab, którzy przeprowadzili specjalne badanie w tym zakresie.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 3 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 6 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 24 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij