Wiadomości

Loading


15.12.2017 | Kaspersky Lab wykrywa 360 000 nowych szkodliwych plików dziennie - o 11,5 % więcej niż w 2016 r.

Średnia liczba nowych szkodliwych plików przetwarzanych codziennie przez wewnętrzne technologie wykrywania firmy Kaspersky Lab wynosiła w 2017 r. 360 000 - o 11,5% więcej niż w ubiegłym roku. Po niewielkim spadku odnotowanym w 2015 r. liczba szkodliwych plików wykrywanych każdego dnia rośnie już drugi rok z rzędu.

Liczba wykrywanych dziennie szkodliwych plików odzwierciedla średnią aktywność cyberprzestępców zajmujących się tworzeniem i dystrybucją szkodliwego oprogramowania. Liczba ta została po raz pierwszy skalkulowana w 2011 r. i wynosiła wtedy 70 000. Od tego czasu zwiększyła się pięciokrotnie i, jak wynika z danych dotyczących bieżącego roku, nadal rośnie.

Większość plików identyfikowanych jako niebezpieczne należy do kategorii szkodliwego oprogramowania (78%). Klasyczne wirusy, których udział w krajobrazie cyberprzestępczym znacznie zmniejszył się 5-7 lat temu ze względu na poziom skomplikowania i niską efektywność, w dalszym ciągu stanowią 14% nowych zagrożeń wykrywanych każdego dnia.

Pozostałe pliki to oprogramowanie reklamujące, które nie jest domyślnie uznawane za szkodliwe, ale w wielu przypadkach może zagrozić bezpieczeństwu prywatnych informacji oraz spowodować inne zagrożenia.

Około 20 000 wszystkich niebezpiecznych plików codziennie wykrywa Astraea - autorski system Kaspersky Lab służący do analizowania szkodliwego oprogramowania w oparciu o metody uczenia maszynowego. Astraea identyfikuje i blokuje szkodliwe oprogramowanie w sposób całkowicie automatyczny.

W 2015 r. miał miejsce widoczny spadek liczby wykrywanych dziennie szkodników i zaczęliśmy nawet sądzić, że nowe szkodliwe oprogramowanie może być mniej istotne dla przestępców, którzy zamiast tego skupili się na ponownym wykorzystywaniu starych technologii. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat liczba wykrywanych przez nas nowych szkodliwych programów rosła, co świadczy o wznowionym zainteresowaniu tworzeniem nowego szkodliwego kodu. Gwałtowny wzrost liczby ataków ransomware obserwowany na przestrzeni ostatnich kilku lat z pewnością będzie trwał, ponieważ tego typu zagrożenie wspierane jest przez ogromny ekosystem przestępczy, który produkuje setki nowych próbek dziennie. Tego roku miał również miejsce wzrost liczby koparek - klasy szkodliwego oprogramowania, które cyberprzestępcy zaczęli aktywnie wykorzystywać w świetle obecnego wzrostu wartości kryptowalut. Wzrost liczby wykrywanych szkodliwych programów możemy również przypisać ciągłym udoskonaleniom, jakie wprowadzamy do naszych technologii ochrony. Wraz z każdą aktualizacją wersji jesteśmy w stanie wykrywać więcej szkodliwych programów niż wcześniej, co może przekładać się na wzrost liczby detekcji - powiedział Wiaczesław Zakorzewski, szef zespołu ds. zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



15.12.2017 | Zmiana w zarządzie T‑Mobile Polska

Artur Ostrowski, członek zarządu, Dyrektor Pionu B2B, odchodzi z firmy z końcem grudnia 2017 roku.

Artur Ostrowski przeprowadził reorganizację Pionu B2B dostosowując go do obecnych wymagań rynkowych i wyznaczonych celów biznesowych.

Pod kierownictwem Artura Ostrowskiego B2B zrealizowało największe w historii przejęcie numerów komórkowych od innego operatora, udaną integrację T-System, a także najlepsze od 2013 roku wyniki w zakresie Net Adds i MNP.

+ więcej...
15.12.2017 | MamPrawoDo – wszystko o prawach osób z niepełnosprawnościami, w jednym miejscu

MamPrawoDo to platforma internetowa, na której osoby z niepełnosprawnościami znajdą kompleksowe informacje na temat przysługujących im praw i udogodnień.

Jako pierwsze zostały tu opublikowane informacje dotyczące dostępu do usług telekomunikacyjnych.

Platforma powstała dzięki współpracy Fundacji Widzialni i Orange Polska.

MamPrawoDo ma pomóc osobom z niepełnosprawnościami lub narażonym na wykluczenie cyfrowe i społeczne z innych względów, uzyskać kompleksowe i przystępne w formie informacje na temat przysługujących im praw. 

+ więcej...
15.12.2017 | Badanie Fortinet: 95% firm w Polsce dotknięte cyberatakami

Fortinet ogłosił wyniki najnowszego globalnego badania cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników, uwzgledniające również Polskę.

Badanie pokazuje, że aż 95% firm w Polsce doświadczyło w ostatnim czasie cyberataku.

Pomimo tego według 47% decydentów w kwestiach IT, cyberbezpieczeństwo nie jest priorytetem dla zarządów ich firm.

Według respondentów członkowie zarządów wciąż nie traktują cyberbezpieczeństwa priorytetowo. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 80 Mb/s 
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 2,5  Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij