Wiadomości

Loading


26.09.2018 | Jeden na dziesięć zainfekowanych nośników USB zawiera szkodliwą kryptokoparkę, często przez wiele lat

Urządzenia USB, stosowane przez cyberprzestępców do infekowania urządzeń niepodłączonych do internetu, coraz częściej stają się nośnikiem szkodliwego oprogramowania służącego do kopania kryptowaluty.

Chociaż zasięg i liczba ataków są stosunkowo niewielkie, z roku na rok przybywa ofiar - jak wynika z przeglądu Kaspersky Lab dotyczącego zagrożeń dla urządzeń USB i nośników wymiennych w 2018 roku.

Mimo że istnieją już od dwóch dekad i nie są postrzegane jako bezpieczne, urządzenia USB nadal stanowią popularne narzędzia biznesowe i upominki rozdawane podczas rozmaitych imprez.

Z tego powodu znajdują się na celowniku cyberprzestępców i są wykorzystywane do rozprzestrzeniania szeregu różnych zagrożeń, które przez ostatnich kilka lat niemal wcale się nie zmieniły. 

+ więcej...
26.09.2018 | Grażyna Piotrowska - Oliwa i szef Facebooka na CEE: Jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję

W Polskich firmach ciągle jest mało prawdziwych technologii usprawniających biznes – przyznaje w rozmowie z Business Insider Polska Grażyna Piotrowska – Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska.

I dodaje, że jeśli spojrzymy na polski rynek przez pryzmat branży digital, to zobaczymy ogromny potencjał do rozwoju.

- Jako społeczeństwo jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję – mówi Robert Bednarski, szef Facebooka na Europę Środkowo – Wschodnią.

Jak będzie rozwijać się branża digital w Polsce?

+ więcej...
26.09.2018 | Handel internetowy w Polsce wart blisko 8 mld dol. Rośnie dwa razy wolniej niż globalnie, ale szybko dogania tradycyjną sprzedaż

Polski e-commerce wart jest blisko 8 mld dol. i rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie – wynika z danych PayPal.

To mniej więcej dwukrotnie wolniej niż na świecie, ale i tak szybko goni tradycyjną sprzedaż.

Polscy internauci kupują w e-sklepach te same kategorie, które konsumenci w innych krajach, czyli głównie odzież, buty, elektronikę czy zabawki.

Za to nietypowe jest wysokie miejsce produktów do ogrodu. Jedna czwarta zakupów wykonywana jest z urządzeń mobilnych.

+ więcej...
26.09.2018 | W Mysłowicach pojemniki na śmieci będą podpięte do internetu i dadzą znać kiedy się zapełnią

Dzięki możliwości sprawdzenia czasu zapełniania pojemników poprawi się funkcjonowanie systemu odbioru i przetwarzania odpadów w mieście.

To pierwsze wykorzystanie technologii CAT-M1 na potrzeby budowy Internetu Rzeczy w usługach komunalnych w Polsce.

Porozumienie w tej sprawie właśnie podpisały Urząd Miasta Mysłowice i Orange Polska.

Gospodarka odpadami komunalnymi to dla wielu gmin duży problem, w szczególności z uwagi na konieczność dostosowania się do wskaźników obowiązujących w Unii Europejskiej.

+ więcej...
25.09.2018 | hubraum rozszerza swoje portfolio o startup CloudStorm, oferujący rozwiązanie „robot jako usługa“

Obecnie technologia zrobotyzowanej automatyzacji procesów (RPA) jest podstawową częścią strategii automatyzacji korporacji.

Poprawia ona wydajność firmy i pozwala na usprawnienie współpracy człowieka z maszyną z korzyścią dla obu stron, gdyż każde z nich może się skupić na zadaniach, w których jest najlepszy.

To podstawowa zasada udanego biznesu.

O innowacyjności rozwiązania oferowanego przez CloudStorm stanowi funkcja „robot jako usługa” dostępna na wielu płaszczyznach. 

+ więcej...
25.09.2018 | Technologia 5G obszarem współpracy Ericsson i Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej.

Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

Partnerstwo firmy Ericsson i Politechniki Warszawskiej realizować będzie wspólne zainteresowania badawcze oraz stymulować rozwój w zakresie innowacji technologicznych.

Eksperci firmy Ericsson i naukowcy Politechniki Warszawskiej pracować będą nad rozwojem nowych technologii ICT (Information and Communication Technologies), które poprawią jakość życia oraz zapewnią wielowymiarowe korzyści  zarówno odbiorcom nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, jak i powiązanym branżom.

+ więcej...
25.09.2018 | Nowe technologie zrewolucjonizują handel. Większość sklepów planuje inwestycje w innowacyjne rozwiązania

Współczesny konsument płynnie migruje pomiędzy różnymi kanałami zakupowymi.

Dlatego integracja sprzedaży tradycyjnej z internetową i kanałem mobilnym jest dziś jednym z największych wyzwań dla branży handlowej.

Wielokanałowość i nowe technologie to dla sprzedawców, sieci i centrów handlowych możliwość zaspokojenia rosnących potrzeb klientów – skupionych na wygodzie, ale i coraz bardziej wymagających.

Większość z nich planuje w najbliższych latach inwestycje w innowacyjne rozwiązania i usługi dla klientów.

+ więcej...
25.09.2018 | Klienci Poczty Polskiej coraz chętniej korzystają z transakcji mobilnych BLIK

Płacenie kartą czy telefonem to oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo.

Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z terminali płatniczych w ponad 4,6 tys. placówek i u 3,5 tys. kurierów.

Z płatności BLIK, która dostępna jest na poczcie od  półtora roku, klienci placówek pocztowych korzystają coraz częściej.

Poczta Polska wprowadziła opcję płatności za pomocą telefonu przy użyciu systemu płatności BLIK we wszystkich swoich placówkach pocztowych w marcu 2017 r.

+ więcej...
25.09.2018 | Dzieci i młodzież w sieci: tylko co 10 nastolatek twórczo korzysta z technologii

Dzieci w sieci najczęściej oglądają wideo, słuchają muzyki lub komunikują się ze znajomymi.

Tylko co dziesiąty nastolatek może pochwalić się twórczym wykorzystaniem narzędzi online.

65% uczniów nigdy lub prawie nigdy nie rozmawiało z nauczycielem o aktywności w internecie.

To wybrane wnioski z badania EUKidsOnline 2018 prowadzonego pod kierunkiem prof. Jacka Pyżalskiego (UAM) w partnerstwie z Fundacją Orange. 

+ więcej...
25.09.2018 | T‑Mobile Polska i Politechnika Warszawska rozwijają współpracę

T‑Mobile Polska i Politechnika Warszawska postanowiły rozwijać współpracę partnerską, której celem jest wspieranie inicjatyw ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa informacyjnego, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i ich zastosowań, a także wspieranie ścieżki kariery największych talentów PW.

W dniu 21.09.2018r., w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej podpisana została Umowa o Współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a T‑Mobile Polska. Reprezentantami stron byli: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt., Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Dorota Kuprianowicz-Legutko, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T‑Mobile Polska.

+ więcej...

poprzednia strona 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 z 1266 następna strona

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij