Wiadomości

Loading


25.06.2018 | 10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych. Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom. Zwycięzcy w dwóch kategoriach otrzymają nagrody  z puli 20 tys. dolarów oraz szansę na współpracę biznesową z Liberty Global. Termin zgłoszeń upływa 29 czerwca.

Branża kablowa stoi obecnie przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest optymalizacja rozwiązań energetycznych i – w konsekwencji – stworzenie wydajniejszego sposobu wykorzystywania energii przez dostawców usług szerokopasmowych przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności ich oferty. Adaptive Power Challenge to ważne społecznie zadanie dla współczesnych inżynierów i innowatorów, których innowacyjne pomysły i rozwiązania mają szansę pomóc całej branży kablowej efektywnie dostosować wymagania energetyczne do wymagań serwisowych. Uczestnicy programu mogą zgłaszać swoje projekty w trzech obszarach:

  1. Monitoring i pomiar zużycia energii;
  2. Zarządzanie zapotrzebowaniem na energię;
  3. Dostawy energii i ich kontrola.

Pierwszy etap Adaptive Power Challenge – zbieranie zgłoszeń, zakończy się 29 czerwca. Do 11 września jury programu wybierze sześć najlepszych projektów, których autorzy zaprezentują się podczas finału. Program zakończy się 23 października w Atlancie podczas SCTE Cable-Tech Expo. Jedna nagroda w wysokości 10 tys. dolarów przyznana zostanie w kategorii Enterprise dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Druga nagroda w tej samej wysokości zarezerwowana jest dla zwycięskiego projektu w kategorii Breakthrough, w której zmierzą się startupy, studenci, naukowcy oraz pozostali uczestnicy programu.

Program Adaptive Power Challenge to szansa na wykorzystanie innowacyjności i doświadczenia, aby zmienić oblicze całej branży, w której działa Liberty Global. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie do przetestowania swoich rozwiązań we współpracy z największym na świecie operatorem usług telewizji i szerokopasmowego internetu.

Sprawdź UPC - Z Happy Home nie trzeba wybierać! Każdy ogląda, co chce i kiedy chce, na dowolnym ekranie

źródło: UPC

Kliknij aby powiększyć



25.06.2018 | Niepokoją się Internetem Rzeczy, a w rzeczywistości padają ofiarą szkodliwego oprogramowania: Kaspersky Lab ujawnia problemy organizacji przemysłowych

Wśród organizacji przemysłowych, takich jak elektrownie, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz oczyszczalnie ścieków, których działanie opiera się na przemysłowych systemach sterowania (ICS), w coraz większym stopniu rozpowszechnia się trend cyfryzacji, w tym coraz większa łączność oraz Internet Rzeczy (IoT).

Z trendem tym wiążą się zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa - 65% firm uważa, że zagrożenia dot. bezpieczeństwa systemów ICS są bardziej prawdopodobne w przypadku korzystania z urządzeń Internetu Rzeczy.

Jednak badacze z Kaspersky Lab zauważyli pewną sprzeczność w środowisku przemysłowym.

Eksperci odkryli, że wiele organizacji chce zwiększyć wydajność swoich procesów przemysłowych dzięki nowej technologii informatycznej, jednak mimo inwestycji w bezpieczeństwo swoich sieci IT ich technologia operacyjna (OT) pozostaje nieszczelna. 

+ więcej...
25.06.2018 | Selectivv startuje z inicjatywą „Bezpieczny Polak” - Bądź bezpieczny za granicą

Inicjatywa „Bezpieczny Polak”, której pomysłodawcą jest firma Selectivv, ma na celu kooperację polskich firm technologicznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Beneficjentami tego projektu będą wszyscy Polacy przebywający za granicą, którzy znajdą się w obliczu niebezpiecznej sytuacji, takiej jak: atak terrorystyczny, katastrofa, wypadek komunikacyjny czy klęska żywiołowa.

„Bezpieczny Polak” to technologia szybkiego reagowania autorstwa firmy Selectivv umożliwiająca dotarcie z komunikatem alarmowym do użytkowników smartfonów w czasie sytuacji niebezpiecznej.

W projekt zaangażowana jest Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego w roli partnera merytorycznego oraz SentiOne, firma specjalizująca się w monitoringu Internetu, w roli partnera technologicznego.

+ więcej...
22.06.2018 | Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced! Testy z użyciem nowoczesnych smartfonów i platformy Nokia AirScale. Agregacja 55 MHz w czterech pasmach wraz modulacją 256 QAM i MIMO 4x4

Grupa Cyfrowy Polsat wdrożyła kolejne rozwiązania w technologii LTE Advanced.

W Białymstoku połączone zostały cztery pasma, agregując w sumie aż 55 MHz, co jest obecnie najszerszym kanałem transmisji danych w technologii LTE Advanced w Polsce!

Wraz z modulacją 256 QAM oraz zaimplementowaniem MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz pozwoliło to na osiągnięcie w testach prędkości ponad 600 Mb/s przy pobieraniu danych w komercyjnej sieci LTE Plus Advanced.

Testy wykonano z użyciem najnowszych smartfonów Huawei (Mate 10 Pro, P20 i P20 Pro) i Samsung S9 oraz z wykorzystaniem atutów nowej platformy Nokia AirScale.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 128 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij