Wiadomości

Loading


07.03.2018 | Kaspersky Lab wprowadza nową nagrodę w wysokości 100 000 dolarów w programie Bug Bounty - w ramach swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności

W ramach podjętej Globalnej Inicjatywy Transparentności Kaspersky Lab rozszerza swój program Bug Bounty o nagrody w wysokości do 100 000 dolarów za wykrycie i odpowiedzialne ujawnienie poważnych luk w zabezpieczeniach niektórych swoich czołowych produktów. Szansę na zdobycie nagrody posiadają wszyscy członkowie znanej platformy HackerOne, partnera firmy Kaspersky Lab w związku z inicjatywą Bug Bounty. Kwota została zwiększona 20-krotnie w stosunku do poprzednich nagród i świadczy o tym, że firma dąży do zapewnienia całkowitej integralności swoich produktów oraz najlepszej ochrony dla klientów.

Najwyższa nagroda zostanie przyznana za wykrycie błędów, które umożliwiają zdalne wykonanie kodu za pośrednictwem kanału aktualizacji bazy danych produktów, gdy uruchomienie szkodliwego kodu następuje bez wiedzy użytkownika w jednym z procesów oprogramowania Kaspersky Lab posiadającym wysoki poziom uprawnień i może przetrwać ponowne uruchomienie systemu. Za wykrycie luk w zabezpieczeniach umożliwiających inne sposoby zdalnego wykonania kodu zostaną przyznane nagrody w wysokości od 5 000 do 20 000 dolarów (w zależności od poziomu złożoności danej luki w zabezpieczeniach). Nagrody zostaną również wypłacone w przypadku wskazania błędów umożliwiających podniesienie lokalnych przywilejów lub mogących spowodować ujawnienie poufnych danych.

Nagrody są przyznawane za wykrycie nieznanych wcześniej luk w zabezpieczeniach w następujących produktach: Kaspersky internet Security 2019 (najnowsza wersja beta) oraz Kaspersky Endpoint Security 11 (najnowsza wersja beta) działających w systemie Windows w wersji 8.1 lub nowszej z zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami.

Komentując podwyższenie wartości nagród w programie Bug Bounty, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: Znalezienie i usunięcie błędów stanowi priorytet dla nas jako firmy tworzącej oprogramowanie. Zapraszamy badaczy bezpieczeństwa, ponieważ chcemy mieć pewność, że nasze produkty nie zawierają luk w zabezpieczeniach. Odporność naszego kodu i najwyższy poziom ochrony oferowany naszym klientom to podstawowa zasada naszej działalności - i fundamentalny filar naszej Globalnej Inicjatywy Transparentności.

Kaspersky Lab uruchomił własny program Bug Bounty w 2016 r. Inicjatywa ma na celu zachęcenie niezależnych badaczy bezpieczeństwa do uzupełniania działań własnych firmy w zakresie wykrywania i ograniczania luk w zabezpieczeniach. Efektem programu było zgłoszenie i usunięcie ponad 70 błędów związanych z produktami i usługami firmy Kaspersky Lab, które dzięki temu stały się jeszcze bezpieczniejsze.

Celem ogłoszonej 23 października 2017 r. Globalnej Inicjatywy Transparentności jest zaangażowanie szerszej społeczności związanej z bezpieczeństwem informacji oraz innych zainteresowanych osób w proces weryfikacji produktów, wewnętrznych procesów oraz operacji biznesowych firmy Kaspersky Lab, jak również wprowadzenie dodatkowych mechanizmów odpowiedzialności, za pomocą których firma może wykazać, że niezwłocznie i dogłębnie zajmuje się wszelkimi kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



07.03.2018 | Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość i zakupy w internecie. Za dwa lata będzie z nich korzystać połowa Polaków

Polski rynek fintechów, czyli innowacyjnych firm z pogranicza finansów i nowych technologii, należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jego wartość szacuje się na niemal 860 mln euro.

Już teraz co piąty Polak korzysta z rozwiązań fintechowych, a do 2020 roku będzie to niemal 50 proc. Ich dynamiczny rozwój wymusza zmiany w bankowości, np. w postaci szybkich płatności online czy możliwości szybkiego zaciągnięcia pożyczek.

Innowacyjne rozwiązania wpływają też na rozwój handlu w internecie.

+ więcej...
07.03.2018 | MAŁA ZMIANA, WIELKI ZASIĘG. WI-FI PREMIUM – NOWA USŁUGA W OFERCIE INEA

Wi-Fi Premium to nowa usługa umożliwiająca korzystanie z szybkiego, bezprzewodowego internetu w całym domu.

W ofercie INEA dostępna jest od 6 marca.

Obecnie większość użytkowników korzysta z domowego internetu bezprzewodowo, łącząc się z nim jednocześnie za pośrednictwem wielu urządzeń (jak laptop, tablet czy smartfon).

Może to wpłynąć negatywnie na moc sygnału oraz szybkość przesyłania danych. 

+ więcej...
06.03.2018 | Prawdziwy zestaw gracza spod znaku #unlimitedgaming – laptop MSI serii GV teraz w T‑Mobile

T‑Mobile, coraz mocniej zaznaczając swoją pozycję w obszarze gamingu, poszerza swoją ofertę skierowaną do graczy.

Z okazji Intel Extreme Masters 2018 w najlepszej sieci pojawia się propozycja, która zainteresuje nawet najbardziej wymagających – laptop MSI GV62 7RD, topowy model w rodzinie notebooków producenta profesjonalnych rozwiązań dla graczy.

Jeśli chodzi o najlepsze doświadczenie z gry, T‑Mobile nie idzie na kompromisy.

Od teraz w ofercie Operatora pojawia się nowość: notebook, który pod elegancką, szczotkowaną obudową skrywa nie tylko procesor Intel Core i7 siódmej generacji, ale i mocną kartę graficzną GeForce GTX 1050 4GB, która pozwoli czerpać z gier wideo jeszcze więcej, nawet przy maksymalnych parametrach graficznych. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 32 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 4 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 160 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij