Wiadomości

Loading


07.03.2018 | Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość i zakupy w internecie. Za dwa lata będzie z nich korzystać połowa Polaków

Polski rynek fintechów, czyli innowacyjnych firm z pogranicza finansów i nowych technologii, należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego wartość szacuje się na niemal 860 mln euro. Już teraz co piąty Polak korzysta z rozwiązań fintechowych, a do 2020 roku będzie to niemal 50 proc. Ich dynamiczny rozwój wymusza zmiany w bankowości, np. w postaci szybkich płatności online czy możliwości szybkiego zaciągnięcia pożyczek. Innowacyjne rozwiązania wpływają też na rozwój handlu w internecie.

– Nie ma jednoznacznego katalogu cech, które firma musi spełnić, aby zaliczyć ją do miana fintechów. Samo słowo „fintech” oznacza firmę finansowo-technologiczną, czyli każdą, która oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania finansowe – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria biznes Michał Papliński, Country Manager w TWINO.

Deloitte w raporcie „CEE FinTech Report” ocenia, że polski rynek fintechów wart jest obecnie niemal 860 mln euro. Tym samym Polska jest pod tym względem liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 20 proc. Polaków, nawet nieświadomie, korzysta obecnie z instytucji fintechowych przy 15 proc. w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze przed 2020 rokiem będzie z nich korzystać nawet połowa Polaków.

– Rozwój sektora fintechowego wymusił na bankach istotne zmiany i muszą poczynić wysokie nakłady inwestycyjne na rozwój nowych technologii. Tylko w 2016 roku banki zlikwidowały ponad dwieście placówek stacjonarnych, więc wpływ fintechów jest ewidentny – wskazuje Papliński.

Z raportu „Sektor finansowy coraz bardziej fintech” globalnej firmy doradczej PwC wynika, że prawie dwie trzecie (57 proc.) klientów banków jest skłonnych zastąpić doradcę rozwiązaniem technologicznym. Fintechy mogą w nadchodzących latach przejąć do 33 proc. światowego rynku usług finansowych. Dlatego banki wprowadzają nowe rozwiązania, przeważnie opracowane przez fintechowe start-upy, które mają im pomóc skutecznie konkurować na rynku.

– To przede wszystkim szybkie płatności online, jak również szybkie finansowanie, czyli szybkie pożyczki online. Warto zwrócić uwagę na to, jak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądała procedura pozyskiwania finansowania: klient musiał przyjść do banku z dowodem osobistym, z zaświadczeniem z miejsca pracy, wypełnić dość skomplikowane wnioski, a cała procedura trwała od kilku do kilkunastu dni. Obecnie klient wypełnia wniosek na stronie internetowej pożyczkodawcy w mniej niż minutę i w ciągu kilkunastu minut dostaje finansowanie. W naszej spółce ponad 80 proc. klientów otrzymuje finansowanie w mniej niż 15 minut – podkreśla ekspert TWINO.

Rozwiązania oferowane przez fintechy rewolucjonizują nie tylko usługi bankowe, lecz także cały sektor e-commerce. Rynek e-handlu w Polsce szacuje się na 40 mld zł. Ponad połowa Polaków (54 proc.) deklaruje, że robi zakupy w internecie, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba kupujących w sieci zwiększyła się niemal dwukrotnie (z 29,7 proc. w 2007). Na wzrost zainteresowania taką formą zakupów ma wpływ większe zaufanie do zakupów internetowych. Od 2016 roku wzrosło ono o ponad 12 proc.

– Wraz ze wzrostem zainteresowania e-handlem rosną także wymagania klientów w zakresie bezpieczeństwa, wygody i szybkości transakcji. Wszystkie te elementy firmy fintechowe są w stanie zrealizować i dzięki temu wspierać e-handel – przekonuje Papliński.

Z badań Gemius wynika, że dla 49 proc. klientów motywacją do zrobienia zakupów online jest możliwość wyboru różnych form płatności. Najchętniej wybieramy gotówkę, czyli płatność przy odbiorze, i bankowość elektroniczną (odpowiednio 16 i 12 proc.). W niedalekiej przyszłości w niektórych sklepach internetowych może zostać wprowadzona możliwość płatności w kryptowalucie. Z danych Loando PL wynika, że ponad 40 proc. pożyczek online jest zaciąganych za pomocą smartfona.

– Jeszcze kilkanaście lat temu jedynymi dostępnymi formami płatności przy zakupach online były karta kredytowa, przelew klasyczny, który zajmował co najmniej 1 dzień, oraz płatność gotówką przy odbiorze. Dzięki rozwiązaniom fintechowym dostępna jest płatność szybkim przelewem online, płatność odroczona w formie pożyczki ratalnej czy pożyczki ze spłatą jednorazową, jak również możliwości płatności telefonem komórkowym – wskazuje Michał Papliński.

źródło: NEWSERIA

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć



07.03.2018 | MAŁA ZMIANA, WIELKI ZASIĘG. WI-FI PREMIUM – NOWA USŁUGA W OFERCIE INEA

Wi-Fi Premium to nowa usługa umożliwiająca korzystanie z szybkiego, bezprzewodowego internetu w całym domu.

W ofercie INEA dostępna jest od 6 marca.

Obecnie większość użytkowników korzysta z domowego internetu bezprzewodowo, łącząc się z nim jednocześnie za pośrednictwem wielu urządzeń (jak laptop, tablet czy smartfon).

Może to wpłynąć negatywnie na moc sygnału oraz szybkość przesyłania danych. 

+ więcej...
06.03.2018 | Prawdziwy zestaw gracza spod znaku #unlimitedgaming – laptop MSI serii GV teraz w T‑Mobile

T‑Mobile, coraz mocniej zaznaczając swoją pozycję w obszarze gamingu, poszerza swoją ofertę skierowaną do graczy.

Z okazji Intel Extreme Masters 2018 w najlepszej sieci pojawia się propozycja, która zainteresuje nawet najbardziej wymagających – laptop MSI GV62 7RD, topowy model w rodzinie notebooków producenta profesjonalnych rozwiązań dla graczy.

Jeśli chodzi o najlepsze doświadczenie z gry, T‑Mobile nie idzie na kompromisy.

Od teraz w ofercie Operatora pojawia się nowość: notebook, który pod elegancką, szczotkowaną obudową skrywa nie tylko procesor Intel Core i7 siódmej generacji, ale i mocną kartę graficzną GeForce GTX 1050 4GB, która pozwoli czerpać z gier wideo jeszcze więcej, nawet przy maksymalnych parametrach graficznych. 

+ więcej...
06.03.2018 | Wykop sobie milion: Kaspersky Lab identyfikuje wyrafinowany cybergang zarabiający za pośrednictwem szkodliwego oprogramowania do wydobywania kryptowaluty

Według badaczy z Kaspersky Lab cyberprzestępcy zaczęli stosować wyrafinowane metody i techniki infekcji, zapożyczone z ataków ukierunkowanych, w celu instalowania oprogramowania do wydobywania kryptowaluty na zaatakowanych komputerach PC w firmach.

Najbardziej skuteczne ugrupowanie zaobserwowane przez Kaspersky Lab zarobiło co najmniej 7 milionów dolarów, wykorzystując maszyny swoich ofiar przez zaledwie sześć miesięcy w 2017 r.

Chociaż rynek kryptowalut odnotowuje wzrosty i spadki, obserwowany w zeszłym roku skok wartości bitcoina znacząco zmienił nie tylko globalną ekonomię, ale również świat cyberbezpieczeństwa.

Aby zarobić kryptowalutę, przestępcy zaczęli wykorzystywać w swoich atakach oprogramowanie, które - podobnie jak narzędzia ransomware - cechuje prosty model monetyzacji. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 150 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1 Gb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij