Wiadomości

Loading


01.12.2017 | Najnowsza innowacja Kaspersky Lab chroni firmy przed nieautoryzowaną zdalną kontrolą

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przedsiębiorstwa zapłaciły do 1,2 miliona dolarów za odzyskanie sprawności po atakach ukierunkowanych. Należy podkreślić, że aby odeprzeć jeden z takich ataków, firma musi bronić się przy pomocy wielu różnych metod. Można wymienić tu doświadczone zespoły ds. bezpieczeństwa, globalne dane analityczne dotyczące zagrożeń oraz skuteczne narzędzia ochrony. Opracowana przez Kaspersky Lab innowacja ma za zadanie pomóc firmom poradzić sobie z tym wyzwaniem - firma opatentowała nową technologię, która automatyzuje wykrywanie jednej z najskuteczniejszych broni w arsenale cyberprzestępcy - narzędzi zdalnej kontroli.

Cyberprzestępcy przejmują zdalną kontrolę nad komputerami ofiar w celu przeprowadzania szkodliwych działań w sposób niezauważony, często docierając do serwerów kontroli za pośrednictwem zaszyfrowanych kanałów komunikacji. Po zainstalowaniu na komputerze użytkownika narzędzi zdalnej kontroli uzyskują one dostęp na poziomie administratora, umożliwiając cyberprzestępcom uzyskanie poufnych informacji dotyczących użytkownika oraz wykonanie dowolnej aktywności na jego komputerze. Jest to szczególnie niebezpieczne w sieciach korporacyjnych, gdzie można w ten sposób ukraść własność intelektualną i spowodować nieograniczone szkody w przypadku gdy zdalny dostęp nie zostanie wykryty.

W celu sprawnego i skutecznego wykrywania programów zdalnej kontroli rozwiązania służące do zwalczania szkodliwego oprogramowania muszą wykorzystywać złożone, behawioralne systemy ochrony. Najnowszy patent Kaspersky Lab pozwala zwiększyć możliwości firmy w tym zakresie dzięki nowej technologii potrafiącej wykrywać aplikacje zdalnej kontroli, nawet jeśli działają w zaszyfrowanym kanale.

Działanie nowej technologii opiera się na analizowaniu aktywności aplikacji i szukaniu nietypowego zachowania na komputerze użytkownika. Rozpoznaje ona wszelkie zależności między aktywnościami, które mają miejsce na komputerze, oraz ich przyczynami. Porównując te zależności z określonymi schematami zachowania, technologia ta może identyfikować zdalną kontrolę realizowaną za pośrednictwem nieznanych, a nawet zhakowanych bezpiecznych aplikacji lub ich komponentów.

Wykrywanie ataków mających na celu zdalną kontrolę w zaszyfrowanych kanałach ma istotne znaczenie dla ochrony przed atakami ukierunkowanymi, ponieważ działania takie realizowane są na wczesnym etapie łańcucha ataku. Narzędzia zdalnej kontroli są rozprzestrzeniane w sieci podczas szukania i kradzieży cennych danych. Dlatego tak ważne jest wykrycie tego rodzaju zachowania już na samym początku. Opisywana technologia pozwoli specjalistom ds. bezpieczeństwa zapobiegać incydentom, tam gdzie zawiodły wcześniejsze warstwy ochrony - powiedział Artem Serebrow, szef działu badań i rozwoju w zakresie platformy Kaspersky Anti Targeted Attack.

Nowa technologia będzie stanowiła element rozwiązania Kaspersky Anti Targeted Attack począwszy od 2018 r. Kaspersky Anti Targeted Attack wchodzi w skład oferty rozwiązań bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab przeznaczonych dla przedsiębiorstw, która obejmuje różne obszary bezpieczeństwa IT, takie jak ochrona punktów końcowych, ochrona przed atakami DDoS, bezpieczeństwo w chmurze, ochrona przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz usługi cyberbezpieczeństwa.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



30.11.2017 | UPC inwestuje w sieć światłowodową i poszerza zasięg internetu 500 Mb/s

UPC Polska konsekwentnie inwestuje w rozwój swojej sieci oraz wzbogacanie oferty dla klientów.

W ostatnich miesiącach w zasięgu jej usług znalazło się 6 nowych miast: Kołobrzeg, Legnica, Świdnik, Oświęcim, Tarnowskie Góry i Radom.

Superszybki, oparty na światłowodzie internet 500 Mb/s, jest teraz dostępny na ponad 85 procentach sieci UPC.

W ramach kampanii „Radość z każdej chwili”, UPC wprowadziła na rynek nową ofertę pod nazwą „Happy Home” z pakietami szerokiej gamy kanałów telewizyjnych pełnych filmów, seriali i wydarzeń sportowych oraz superszybkim internetem i niezawodnym WiFi dzięki nowoczesnemu modemowi Connect Box, zapewniającemu doświadczenie najlepszej rozrywki na wielu urządzeniach jednocześnie w całym domu. 

+ więcej...
30.11.2017 | Ransomware w 2017 r.: 26% ataków jest wymierzonych w firmy

W 2017 r. 26,2% celów oprogramowania blokującego dostęp do danych dla okupu (ransomware) stanowili użytkownicy biznesowi - dla porównania, w 2016 r. odsetek ten wynosił 22,6%.

Według Kaspersky Lab częściową odpowiedzialność ponosiły za to trzy bezprecedensowe ataki wymierzone w sieci korporacyjne, które na zawsze zmieniły krajobraz tego coraz bardziej dotkliwego zagrożenia.

Rok 2017 zostanie zapamiętany jako ten, w którym miała miejsce nagła i spektakularna ewolucja oprogramowania ransomware, gdy zaawansowane ugrupowania cyberprzestępcze przypuszczały na firmy z całego świata serię destrukcyjnych ataków opartych na szkodliwych programach, których ostateczny cel pozostaje tajemnicą.

Ataki te to: WannaCry z 12 maja, ExPetr z 27 czerwca oraz BadRabbit z końca października. 

+ więcej...
30.11.2017 | Decyzja o odmowie uchylenia rezerwacji 1800 MHz niezasadna

T‑Mobile Polska stoi na stanowisku, że konieczność unieważnienia przetargu na częstotliwości 1800 MHz wynika jednoznacznie z ostatecznego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 8 maja 2014.

Prezes UKE wydał już nawet decyzję stwierdzającą nieważność tego przetargu.

Wczorajsza decyzja o odmowie uchylenia rezerwacji na częstotliwości 1800 MHz dla Aero2, który posiadł je w wyniku przejęcia majątku spółek CenterNet oraz Mobyland, jest zatem całkowicie niezasadna.

Uniemożliwia ona wyciągnięcie wszystkich wymaganych przez prawo konsekwencji nieważności przeprowadzonego w 2007 r. przetargu.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 7 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij