europasat internet satelitarnyWiadomości

Loading


09.10.2017 | T‑Mobile więcej zyskuje na MNP w Q3 2017

4 października br. Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty ze statystykami przenoszalności numerów stacjonarnych i komórkowych w trzecim kwartale 2017 roku.

T‑Mobile Polska z pozytywnym wynikiem ponad 10 tysięcy numerów uzyskał najlepszy bilans przenośności numerów komórkowych spośród czołowej czwórki operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

W przypadku przenoszalności numerów stacjonarnych T‑Mobile Polska zakończył kwartał z najlepszym bilansem na rynku.

+ więcej...
09.10.2017 | ELTEL Networks Energetyka S.A. otrzymała tytuł Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017

ELTEL Networks Energetyka S.A. uhonorowany został tytułem: Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017.

Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017 to ogólnopolski program z obszaru human resources (HR), prowadzony przez dodatek „Gazety Prawnej” „Strefa Gospodarki. Biznes Magazyn”.

Celem programu jest upowszechniane oraz propagowanie właściwych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej oraz strategii integracji spraw personalnych ze sprawami biznesowymi.

Program adresowany jest do firm prowadzących swoją działalność na terenie Polski, dla których dbałość o warunki pracy i rozwój pracowników wpisana jest w strategię przedsiębiorstwa. 

+ więcej...
09.10.2017 | Kaspersky Lab podejmuje współpracę z firmą Marsh w celu rozszerzenia rynku ubezpieczeń o eksperckie audyty cyberbezpieczeństwa

Kaspersky Lab oraz Marsh - lider w dziedzinie pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem - podpisali protokół ustaleń obejmujący ubezpieczanie organizacji przemysłowych.

Pierwszy krok w ramach partnerstwa będzie dotyczył współdziałania w zakresie audytu cyberbezpieczeństwa, łącznie z usługami wstępnej analizy i dochodzenia po incydencie, w celu umożliwienia korekty składek ubezpieczeniowych w następstwie incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa w dużych przedsiębiorstw przemysłowych.

+ więcej...
05.10.2017 | Testuj LTE Plus przez dwa miesiące za 9 zł!

Od teraz nawet przez dwa miesiące każdy może sprawdzać, jak działa superszybki Internet LTE.

Aż do 60 dni wydłużony zostaje okres, w którym można testować LTE Plus i LTE Plus Advanced w ofercie Plusa oraz Cyfrowego Polsatu.

Promocja jest dostępna we wszystkich punktach sprzedaży i sklepach internetowych obu operatorów, a jedyny koszt testowania to opłata aktywacyjna w wysokości 9 zł.

+ więcej...
05.10.2017 | Telia, Ericsson i Intel jako pierwsi w Europie uruchamiają sieć 5G

Firma Telia, we współpracy z Ericsson i Intel Corporation, uruchamia pierwsze funkcjonujące zastosowania sieci 5G w Europie.

Obejmują one zapewnienie łączności z Internetem o wysokiej prędkości w sieci 5G dla statku wycieczkowego i jego pasażerów podczas pobytu w porcie oraz zastosowanie przemysłowe, w ramach którego koparka jest zdalnie sterowana poprzez sieć 5G.

Jest to istotny krok naprzód na światowej mapie wdrożenia technologii 5G, który przybliża firmy Ericsson, Intel i Telia, a co najważniejsze – ich klientów, do osiągnięcia celu, jakim jest uruchomienie w 2018 r. usług opartych na sieci 5G w Tallinnie i Sztokholmie, dwóch najbardziej rozwiniętych pod względem cyfryzacji miastach na świecie.

+ więcej...
05.10.2017 | Wojny szpiegów: jak ugrupowania cyberprzestępcze wspierane przez rządy okradają i naśladują siebie nawzajem

Zaawansowani cyberprzestępcy aktywnie przeprowadzają ataki na inne ugrupowania w celu kradzieży danych ofiar, "pożyczania" narzędzi i technik oraz ponownego wykorzystywania cudzej infrastruktury - co według Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) z Kaspersky Lab jeszcze bardziej utrudnia badaczom bezpieczeństwa dokładną analizę zagrożeń.

Dokładna analiza zagrożeń opiera się na identyfikacji schematów i narzędzi wskazujących na określone ugrupowanie cyberprzestępcze.

Wiedza ta umożliwia badaczom lepsze mapowanie intencji, celów i zachowania różnych ugrupowań cyberprzestępczych i pomaga organizacjom określić swój poziom ryzyka.

W momencie, gdy przestępcy zaczynają hakować się nawzajem i przejmować swoje narzędzia, infrastrukturę, a nawet ofiary, model ten szybko zaczyna się załamywać.

+ więcej...
05.10.2017 | Czarny Piątek okazją dla e-commerce

Z roku na rok coraz większą popularność w handlu online, także w Polsce zdobywa Czarny Piątek, czyli dzień, w którym startuje sezon świątecznych zakupów oraz wyprzedaży.

Z tej okazji, PayPal podpowiada co mogą zrobić właściciele sklepów internetowych, aby przygotować się na zakupy w tym okresie i zwiększyć swoją sprzedaż za granicą.

W Czarny Piątek, klienci mogą skorzystać z największych promocji i zniżek cen.

Black Friday znany jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i obchodzony co roku w ostatni piątek listopada, następnego dnia po słynnym amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

+ więcej...
05.10.2017 | F-Secure PSB – nowa wersja pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych w firmach

Firma F-Secure, globalny dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia nową wersję Protection Service for Business – flagowego pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych.

PSB oferuje ulepszoną technologię ochrony behawioralnej dla komputerów Windows oraz Mac w firmach.

Według raportu Allianz 2017 Risk Barometer, przedsiębiorcy postrzegają incydenty związane z cyberbezpieczeństwem jako trzecie największe zagrożenie dla swojej działalności.

Obawy są uzasadnione, ponieważ każdego dnia wykrywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. 

+ więcej...
05.10.2017 | Uwaga na BlueBorne. Zagrożone urządzenia z Bluetoothem

Fortinet, światowy lider w zakresie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaleca ostrożność w korzystaniu z technologii Bluetooth w związku z wykryciem nowego eksploita BlueBorne.

Luki w systemach Bluetooth sprawiły, że narażone na ataki są miliardy urządzeń na całym świecie.

BlueBorne to hybrydowy malware o cechach trojana i robaka, który rozprzestrzenia się za pomocą technologii Bluetooth.

Cechy robaka sprawiają, że każdy zainfekowany przez BlueBorne system jest także potencjalnym roznosicielem infekcji, aktywnie szukającym kolejnego, podatnego na atak urządzenia. 

+ więcej...
05.10.2017 | ORGANIZACJE MUSZĄ PORADZIĆ SOBIE Z RANSOMWARE ZANIM CYBERATAKI ZDEZORGANIZUJĄ ICH BIZNES

Firma Dimension Data, globalny dostawca rozwiązań i usług ICT, wspólnie z Cisco opublikowała dokument, który pomoże organizacjom w radzeniu sobie z zagrożeniem, jakim jest ransomware.

Publikacja, zatytułowana Ransomware: The Pervasive Business Disruptor, przedstawia z jednej strony trendy w rozwoju tego złośliwego oprogramowania i konsekwencje ataków, z drugiej wyjaśnia, w jaki sposób można się obronić przed ransomware, zanim atak zupełnie zdezorganizuje biznes.

Jak wynika z raportu Cisco 2017 Mid-Year Cyber Security, ransomware jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla cyfrowego biznesu.

Blisko 49 proc. przedsiębiorstw na całym świecie doświadczyło w ubiegłym roku przynajmniej jednego cyberataku polegającego na wymuszaniu okupu, a 39 proc. ataków zostało przeprowadzonych z użyciem ransomware. 

+ więcej...

poprzednia strona 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 z 1181 następna strona

Najlepszy internet i telewizja od Netii

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 30 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 5 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 20 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij