europasat internet satelitarnyWiadomości

Loading


12.10.2017 | Jak zachować bezpieczeństwo w sieci? Porady od ekspertów Fortinet

Fortinet, światowy lider w wysoko wydajnych rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa, zaleca wzmożoną czujność w związku z coraz bardziej zaawansowanymi cyberatakami wymierzonymi nie tylko w firmy i organizacje, ale również w prywatnych użytkowników – cyberprzestępcy coraz częściej biorą na cel sieci domowe oraz urządzenia mobilne.

Wyniki ostatniego globalnego badania cyberzagrożeń Fortinet pokazują, że w drugim kwartale 2017 roku 90% organizacji odnotowało ataki wykorzystujące starsze niż trzyletnie luki w zabezpieczeniach.

Co jeszcze bardziej alarmujące: 60% organizacji odnotowało atak z wykorzystaniem luki starszej niż 10 lat.

Zauważalny jest wzrost liczby ataków na sieci domowe (routery, punkty dostępowe Wi-Fi) i urządzenia mobilne. 

+ więcej...
11.10.2017 | Telewizja 2020 roku - telewizja w 50% mobilna

Firma Ericsson opublikowała ósmą edycję corocznego raportu ConsumerLab TV and Media zawierającego szczegółowe informacje na temat ogromnego wzrostu oglądalności telewizji i materiałów wideo oraz dalszej zmiany sposobu, w jaki odbiorcy oglądają treści wideo.

Na podstawie obszernych analiz mediów obejmujących okres ośmiu lat, Ericsson ConsumerLab szacuje, że wzrost popularności materiałów wideo na żądanie będzie nadal bardzo intensywny do 2020 r. oraz że dzięki usługom VOD oglądana będzie niemal połowa wszystkich treści.

Udział urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów i laptopów) w całkowitym czasie oglądania telewizji i materiałów wideo wyniesie 50%, co stanowi wzrost o 85% od 2010 r., przy czym udział samych smartfonów wyniesie niemal 25% (wzrost o prawie 160% w porównaniu z 2010 r.). 

+ więcej...
11.10.2017 | Fałszywe profile i cyberoszuści: Kaspersky Lab ujawnia brutalną prawdę o randkach online

Chociaż z internetowych serwisów i aplikacji randkowych korzysta mniej więcej jedna osoba na trzy, nie każdy ma związane z nimi pozytywne doświadczenia.

Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab sugeruje, że osoby, które szukają partnera online, mogą być rozczarowane - wiele z nich trafiło na fałszywe informacje i zdjęcia, szkodliwe odsyłacze, oszustów próbujących wyłudzić informacje lub inne osoby kłamiące odnośnie tego, czego szukają w związku.

Badanie wykazało, że osoby, które szukają swojej drugiej połówki na internetowych platformach randkowych - takich jak Tinder, Bumble, OK Cupid, Badoo i innych - znajdują się w mniejszości i w rzeczywistości jedynie 11% chce znaleźć partnera na stałe poprzez internetowe randki.

+ więcej...
11.10.2017 | Uważaj. Wirusy potrafią się chować nawet ponad 200 dni

Codziennie dochodzi do tysięcy ataków hakerskich.

Tylko między 2015, a 2016 rokiem ich liczba wzrosła o ok. 300 proc., pokazują dane Komisji Europejskiej.

Zagrożeń jest nie tylko więcej, są także coraz bardziej zaawansowane, a przez to groźniejsze do wykrycia i zneutralizowania.

Nawet przez ponad 200 dni możemy nie wiedzieć o infekcji systemu.

+ więcej...
10.10.2017 | Nasila się niszczycielski wpływ ataków DDoS na firmy - tak wynika z badania firmy Kaspersky Lab

Rośnie liczba ataków DDoS mających na celu utrudnienie lub zatrzymanie funkcjonowania systemów informatycznych: w 2017 r. celem tego rodzaju ataków była ponad jedna trzecia (33%) organizacji, podczas gdy w 2016 r. - 17%.

Cyberprzestępcy w coraz większym stopniu stosują ataki DDoS już nie tylko po to, aby sparaliżować serwisy swojej ofiary, ale również w celu uzyskania dostępu do cennych i lukratywnych danych korporacyjnych.

Szybki rozwój krajobrazu cyberzagrożeń oznacza, że wszystkie firmy stanowią potencjalne cele ataków DDoS - od tych bardzo małych po korporacje.

+ więcej...
10.10.2017 | Premiera nowego rozwiązania Wi-Fi dla operatorów usług od Zyxel Communications - prezentacja odbędzie się podczas Broadband World Forum w Berlinie

Zyxel Communications przedstawi pierwsze na świecie rozwiązanie do zarządzania siecią Wi-Fi, umożliwiające operatorom usług dostarczanie sieci bezprzewodowej obejmującej zasięgiem cały dom i oferujące użytkownikom wyjątkowy poziom satysfakcji oraz szybką i atrakcyjną kosztowo instalację.

Prezentacja rozwiązania odbędzie się podczas Broadband World Forum w Berlinie.

Multy Pro – rozwiązanie do zarządzania Wi-Fi obsługuje bramy o wysokiej wydajności wraz z Wi-Fi excellence, optymalnym połączeniem sprzętowym i programowym oraz system mesh umożliwiający optymalizację wydajności systemu bezprzewodowego i dostarczenie sygnału do każdego miejsca w domu.

+ więcej...
10.10.2017 | Przyspiesza cyfryzacja w administracji publicznej. W przyszłym roku będą dostępne kolejne internetowe usługi

Od 2018 roku mają wejść do obiegu e-paragony, które dla klientów oznaczają koniec problemów ze zgubionym albo nieczytelnym potwierdzeniem zakupów.

Dotychczasowe paragony, zgromadzone w jednym miejscu, będzie można przejrzeć na komputerze albo komórce.

Ułatwi to kontrolę nad wydatkami i stworzy szerokie pole do popisu dla fintechów tworzących narzędzia i aplikacje do zarządzania finansami.

Administracja pracuje nad cyfryzacją kolejnych usług.

+ więcej...
10.10.2017 | Powiększ zasięg domowego Wi-Fi dzięki Wi-Fi Extender Plus

Do oferty Orange trafił Wi-Fi Extender Plus, urządzenie pozwalające znacznie poszerzyć zasięg domowego lub biurowego Wi-Fi.

Znajdzie ono zastosowanie w lokalach, w których duża powierzchnia lub na przykład liczne ściany i urządzenia elektroniczne sprawiają, że zasięg sieci Wi-Fi jest ograniczony.

Wi-Fi Extender Plus jest dostępny z każdą usługą internetu domowego Orange Polska, dostarczaną przez Orange Światłowód, kabel miedziany czy sieć 4G/LTE. 

+ więcej...
10.10.2017 | Plush ABO teraz także z telefonem!

Plush po raz kolejny zaskakuje i odpowiada na potrzeby swoich klientów.

Od niedawna w sklepie internetowym, gdzie od zawsze było w czym wybierać, można znaleźć także telefon!

Na start jest dziewięć smartfonów w ofercie ratalnej ze wszystko mającym Plush ABO na 24 miesiące.

Plush ABO to oferta abonamentowa dla młodych duchem i ciałem, a zarazem odpowiedź na potrzeby klientów, którzy szukają czegoś co łączy zalety abonamentu i korzyści oferty „na kartę". 

+ więcej...
10.10.2017 | W Orange Finanse płacisz telefonem od razu po otwarciu konta

Użytkownicy Orange Finanse mogą płacić za pomocą smartfona, dzięki karcie debetowej zamówionej do konta osobistego jeszcze zanim otrzymają jej plastikową wersję.

Umożliwia to nowa funkcjonalność Android Pay.

Aby płacić nowo przyznaną kartą, wystarczy podpiąć ją w aplikacji Orange Finanse bezpośrednio do usługi Android Pay.

To kolejne udogodnienie dla klientów Orange Finanse i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce wprowadzone wspólnie z mBankiem.

+ więcej...

poprzednia strona 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 z 1182 następna strona

Najlepszy internet i telewizja od Netii

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 60 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 360 kb/s
xDSL - łącze 32 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 4,5 Mb/s:
GSM - łącze 2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij