szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


14.03.2018 | Chińskojęzyczna grupa cyberprzestępcza przyłapana na szpiegowaniu organizacji farmaceutycznych

Badacze z Kaspersky Lab odkryli dowód na pojawienie się nowego niepokojącego trendu: coraz więcej zaawansowanych ugrupowań cyberprzestępczych skłania się w kierunku ataków na sektor ochrony zdrowia.

W organizacjach farmaceutycznych w Wietnamie zostało wykryte szkodliwe oprogramowanie PlugX, którego celem jest kradzież receptur leków oraz informacji biznesowych.

PlugX jest dobrze znanym narzędziem umożliwiającym zdalny dostęp (ang. Remote Administration Tool, RAT).

Zwykle jest rozprzestrzeniany za pośrednictwem ataków phishingowych, a wcześniej został wykryty w atakach ukierunkowanych na organizacje wojskowe, rządowe oraz polityczne. 

+ więcej...
14.03.2018 | Rośnie liczba cyberataków ukierunkowanych i bezplikowych

Według badania przeprowadzonego przez firmę F-Secure aż 55% incydentów wykrytych w przedsiębiorstwach stanowią ataki ukierunkowane.

Hakerom coraz częściej udaje się przeprowadzić cyberatak, któremu nie są w stanie zapobiec tradycyjne rozwiązania do zabezpieczania urządzeń końcowych (komputerów Windows i Mac, smartfonów czy platform serwerowych).

Instytut Ponemon przewiduje, że w 2018 roku aż 35% wszystkich incydentów będą stanowiły tzw. ataki bezplikowe.

To o 6% więcej niż w roku ubiegłym, a w przypadku tego rodzaju cyberzagrożeń prawdopodobieństwo powodzenia jest niemal 10 razy większe niż w tradycyjnych atakach z użyciem plików.

+ więcej...
14.03.2018 | Zostajesz – dostajesz! Dodatkowe gigabajty dla stałych klientów od Virgin Mobile

Jeśli do tej pory klient czuł, że dostaje mało, to czas, aby porzucił te myśli. Virgin Mobile uruchomił promocję dla nowych i obecnych klientów, w której za staż otrzymają dodatkowe gigabajty danych.

Od marca wszyscy obecni i przyszli klienci oferty abonamentowej w Virgin Mobile mogą korzystać z specjalnej promocji „Zostajesz – Dostajesz” w której co kwartał będą otrzymywać dodatkowe gigabajty danych do wykorzystania na stałe.

Gigabajty przyznawane będą od 4 oraz 7 miesiąca korzystania z promocji.

Raz przyznany bonus będzie się odnawiał co miesiąc, a liczba przyznanych GB zależna jest od posiadanego planu abonamentowego.

+ więcej...
13.03.2018 | Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Gazela Biznesu 2017 przyznane przez dziennik Puls Biznesu

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o., dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Gazela Biznesu 2017" przyznanego przez dziennik Puls Biznesu.

"Gazele Biznesu" to jedno z najstarszych zestawień najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier.

W Polsce ranking sporządza dziennik Puls Biznesu, nieprzerwanie od 2000 r. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. 

+ więcej...
13.03.2018 | Kaspersky Lab wykrywa poważne błędy, które mogą zmienić popularne inteligentne kamery w narzędzia inwigilacji

Badacze z Kaspersky Lab wykryli liczne luki w zabezpieczeniach popularnych inteligentnych kamer, które są często wykorzystywane jako elektroniczne nianie lub do celów wewnętrznego monitorowania bezpieczeństwa domu i biura.

Z badania wynika, że wykryte błędy pozwalają atakującym m.in. uzyskać zdalny dostęp do materiałów filmowych i dźwięku z kamer, zdalnie wyłączyć te urządzenia i uruchomić na nich szkodliwy kod.

Współczesne inteligentne kamery mają wiele zastosowań, takich jak zaawansowane systemy monitoringu, które rejestrują intruzów, gdy nikogo nie ma w domu lub w biurze.

Rodzi to różne pytania: Czy kamery te są projektowane w taki sposób, aby były wystarczająco bezpieczne? Co się stanie, gdy kamera zamiast obserwować dom, zostanie wykorzystana przez cyberprzestępcę do inwigilowania właściciela?

+ więcej...
13.03.2018 | Sofacy/Fancy Bear kieruje uwagę w stronę organizacji zajmujących się obronnością i dyplomacją, rywalizując o cele swoich ataków z zaawansowanymi ugrupowaniami cyberszpiegowskimi

Badacze z Kaspersky Lab zaobserwowali, że rosyjskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze Sofacy, znane również jako APT28 lub Fancy Bear, atakuje obecnie cele na Dalekim Wschodzie, wykazując duże zainteresowanie organizacjami wojskowymi, obronnymi oraz dyplomatycznymi - poza tradycyjnymi celami związanymi z NATO.

Badacze odkryli, że działania Sofacy niekiedy pokrywają się z operacjami innych ugrupowań cyberprzestępczych, które atakują te same ofiary, w tym z rosyjskojęzycznym ugrupowaniem Turla i chińskojęzycznym Danti.

Co najciekawsze, narzędzia grupy Sofacy zostały znalezione na serwerze, który wcześniej został zhakowany przez angielskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze Lamberts.

Serwer należy do wojskowego i lotniczego konglomeratu w Chinach.

+ więcej...
13.03.2018 | FRITZ!Box 6890 LTE do szybkiego Internetu LTE lub DSL oraz wydajna bezprzewodowa sieć WLAN - niezrównana wygoda w sieci

Router FRITZ!Box 6890 LTE oferuje szybkie połączenie z Internetem za pomocą technologii mobilnych lub DSL, obsługując łącza o przepustowości do 300 Mbit/s.

Przesyła dane za pomocą pięciu częstotliwości LTE i dwóch częstotliwości UMTS oraz obsługuje roaming, by umożliwić surfowanie za pośrednictwem wszystkich mobilnych sieci telekomunikacyjnych.

FRITZ!Box 6890 LTE jest świetnie wyposażony w celu obsługi domowej sieci: szybka bezprzewodowa sieć WLAN na obu częstotliwościach wykorzystująca nową technologię Multi-User MIMO (4x4 dual band Wireless AC+N o przepustowości 1733 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 800 Mbit/s na 2,4 GHz), cztery gigabitowe porty LAN, jeden port USB do podłączenia nośników danych i jedna stacja bazowa DECT dla telefonów i aplikacji inteligentnego domu Smart Home.

+ więcej...
12.03.2018 | Slingshot: cyberszpieg prosto z routera

Badacze z Kaspersky Lab odkryli wyrafinowane zagrożenie wykorzystywane do cyberszpiegostwa na Bliskim Wschodzie i w Afryce od co najmniej 2012 r. do lutego 2018 r.

Szkodnik, któremu badacze nadali nazwę "Slingshot", atakuje ofiary za pośrednictwem zainfekowanych routerów i może działać w trybie jądra, co zapewnia mu pełną kontrolę nad urządzeniami.

Według badaczy przestępcy zastosowali zaawansowane techniki, a atak jest niezwykle skuteczny pod względem ukradkowego gromadzenia informacji, ukrywania swojego ruchu i przechwytywania danych bez pozostawiania śladów w codziennej komunikacji.

+ więcej...
12.03.2018 | Sklepy szukają jak najprostszych sposobów na przyciągnięcie klientów. Programy lojalnościowe przenoszone są na smartfony

Ponad 70 proc. polskich konsumentów należy do przynajmniej jednego programu lojalnościowego.

Klienci chętniej robią zakupy w sklepach, które oferują im dodatkowe bonusy i rabaty, ale oczekują, że zapisanie się do takiego programu będzie szybkie i proste, korzystanie z niego – wygodne, a sklep będzie się komunikował z nimi poprzez kanały mobilne.

Wielokanałowość jest obecnie głównym trendem na rynku lojalnościowym.

Polska firma stworzyła narzędzie, które zwiększa skuteczność kampanii marketingowych i programów lojalnościowych – tradycyjną kartę lojalnościową zastępuje kartą płatniczą.

+ więcej...
12.03.2018 | Prosto Na Kartę - nowa oferta prepaid dla klientów, którzy chcą płacić wyłącznie za to z czego korzystali!

Od 19 marca Plus wprowadza nową prostą ofertę na kartę.

To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w czasach powszechnej dostępności usług bez limitu, nie korzystają z pakietów i chcą mieć swobodę doładowań bez przepadania środków na koncie.

Prosto Na Kartę to jednakowa stawka za usługi w Polsce i w roamingu w Unii Europejskiej oraz roczna ważność konta po każdym doładowaniu.

Olbrzymia grupa użytkowników ofert na kartę nie włącza żadnych pakietów obniżających koszty i korzysta z bieżącego doładowania.

+ więcej...

poprzednia strona 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 z 1227 następna strona

najtańszy internet i telewizjaNajtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 50 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij