szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


27.06.2018 | Od rozwoju w chmurze po bałagan i zamieszanie: dwa na trzy przedsiębiorstwa sektora MŚP borykają się z nadmiernie skomplikowaną infrastrukturą IT

Wraz z rozwojem działalności firmy coraz częściej korzystają z nowych narzędzi biznesowych oraz usług w chmurze w celu zwiększenia wydajności i elastyczności pracy swojego personelu oraz zmniejszenia wydatków.

Według najnowszego badania Kaspersky Lab prawie dwie trzecie (63%) firm zatrudniających do 249 osób wykorzystuje co najmniej jedną aplikację biznesową w postaci usługi.

Jednak widoczny wśród rozwijających się firm trend w kierunku wykorzystywania usług w chmurze w celu optymalizacji działań może mieć również negatywne skutki, takie jak utrata kontroli nad bezpieczeństwem aplikacji oraz cennych danych klientów.

+ więcej...
27.06.2018 | Fortinet wprowadza ochronę internetu rzeczy w ramach architektury Security Fabric

Fortinet łączy się z Bradford Networks, aby wzmocnić architekturę Security Fabric i rozszerzyć ofertę bezpieczeństwa dla dużych sieci korporacyjnych w zakresie internetu rzeczy (IoT).

Technologia Bradford Networks została już zintegrowana z architekturą Fortinet Security Fabric, w tym z produktami FortiGate, FortiSIEM, FortiSwitch i FortiAP. Pozwoli to zminimalizować ryzyko i skutki zagrożeń, zwłaszcza w środowiskach związanych z infrastrukturą krytyczną: energetyką, branżą paliwową czy przemysłem, i to bez konieczności wdrażania oddzielnie w każdym obiekcie przedsiębiorstwa.

Według niedawnego badania Forrester 82% przedsiębiorstw ma problemy już na etapie identyfikacji wszystkich urządzeń mających dostęp do ich sieci. 

+ więcej...
26.06.2018 | Ponad 2,57 mln nazw w domenie PL. Najwyższy od 9 lat wskaźnik odnowień

Jak co kwartał Krajowy Rejestr Domen w NASK PIB opublikował szczegółowy raport na temat rynku domeny PL.

W pierwszym kwartale 2018 roku zarejestrowano ponad 246 000 nazw w domenie PL.

Na koniec marca 2018 utrzymywanych było 2 570 276 aktywnych nazw w domenie na rzecz ponad miliona abonentów.

W porównaniu z czwartym kwartałem 2017 w rejestrze ubyło 5 787 nazw. 

+ więcej...
26.06.2018 | Wyłącz ego. Zrozum drugiego: startuje nabór na szkolenia z prowadzenia dialogu dla lokalnych liderów.

Lokalni liderzy z różnych środowisk będą mogli nauczyć się rozwiązywania konfliktów przy pomocy dialogu metodą opracowaną przez norweski ośrodek Nansen Center for Peace and Dialogue.

Rozpoczęła się rekrutacja na profesjonalne szkolenia w ramach projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego.”, zainicjowanego przez Orange Polska.

– Dialogu można się nauczyć i trzeba to robić. W Polsce mieszka 38 mln ludzi, czyli 38 mln talentów.

Jeśli przez przypadek, lub w sposób zamierzony, niektórzy są wyłączeni z tworzenia pomysłów czy rozwiązań, to wtedy kraj nie wykorzystuje całego kapitału społecznego.

+ więcej...
25.06.2018 | Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Medal Europejski przyznane przez Business Centre Club

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o., dostawca rozwiązań do ochrony systemów informatycznych, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Medal Europejski" przyznanego przez Business Centre Club za wprowadzenie na rynek polskiej edycji rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced.

Finał 28 edycji "Medalu Europejskiego" odbył się 20 czerwca 2018 r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Gospodarzami uroczystości byli: Grażyna Majcher-Magdziak, przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej, ambasador Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Marek Goliszewski, prezes BCC, gen. Leon Komornicki, członek Rady Organizatorów BCC. Uroczystość prowadził Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC.

+ więcej...
25.06.2018 | Kilometry, które zmieniają życie dzieci na lepsze! Rusza szósta edycja akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

24 czerwca Polacy rozpoczeli wspólne zbieranie kilometrów, które zamienione przez T‑Mobile Polska na pieniądze trafią do podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

W tym roku gramy już o 6. Milion który przeznaczony zostanie na rehabilitację niepełnosprawnych ruchowo dzieci.

Startuje szósta edycja ogólnopolskiej akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami.

W tym roku  towarzyszy jej hasło Każdy kilometr ma znaczenie. 

+ więcej...
25.06.2018 | 10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych.

Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom.

Zwycięzcy w dwóch kategoriach otrzymają nagrody  z puli 20 tys. dolarów oraz szansę na współpracę biznesową z Liberty Global.

Termin zgłoszeń upływa 29 czerwca.

+ więcej...
25.06.2018 | Niepokoją się Internetem Rzeczy, a w rzeczywistości padają ofiarą szkodliwego oprogramowania: Kaspersky Lab ujawnia problemy organizacji przemysłowych

Wśród organizacji przemysłowych, takich jak elektrownie, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz oczyszczalnie ścieków, których działanie opiera się na przemysłowych systemach sterowania (ICS), w coraz większym stopniu rozpowszechnia się trend cyfryzacji, w tym coraz większa łączność oraz Internet Rzeczy (IoT).

Z trendem tym wiążą się zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa - 65% firm uważa, że zagrożenia dot. bezpieczeństwa systemów ICS są bardziej prawdopodobne w przypadku korzystania z urządzeń Internetu Rzeczy.

Jednak badacze z Kaspersky Lab zauważyli pewną sprzeczność w środowisku przemysłowym.

Eksperci odkryli, że wiele organizacji chce zwiększyć wydajność swoich procesów przemysłowych dzięki nowej technologii informatycznej, jednak mimo inwestycji w bezpieczeństwo swoich sieci IT ich technologia operacyjna (OT) pozostaje nieszczelna. 

+ więcej...
25.06.2018 | Selectivv startuje z inicjatywą „Bezpieczny Polak” - Bądź bezpieczny za granicą

Inicjatywa „Bezpieczny Polak”, której pomysłodawcą jest firma Selectivv, ma na celu kooperację polskich firm technologicznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Beneficjentami tego projektu będą wszyscy Polacy przebywający za granicą, którzy znajdą się w obliczu niebezpiecznej sytuacji, takiej jak: atak terrorystyczny, katastrofa, wypadek komunikacyjny czy klęska żywiołowa.

„Bezpieczny Polak” to technologia szybkiego reagowania autorstwa firmy Selectivv umożliwiająca dotarcie z komunikatem alarmowym do użytkowników smartfonów w czasie sytuacji niebezpiecznej.

W projekt zaangażowana jest Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego w roli partnera merytorycznego oraz SentiOne, firma specjalizująca się w monitoringu Internetu, w roli partnera technologicznego.

+ więcej...
22.06.2018 | Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced! Testy z użyciem nowoczesnych smartfonów i platformy Nokia AirScale. Agregacja 55 MHz w czterech pasmach wraz modulacją 256 QAM i MIMO 4x4

Grupa Cyfrowy Polsat wdrożyła kolejne rozwiązania w technologii LTE Advanced.

W Białymstoku połączone zostały cztery pasma, agregując w sumie aż 55 MHz, co jest obecnie najszerszym kanałem transmisji danych w technologii LTE Advanced w Polsce!

Wraz z modulacją 256 QAM oraz zaimplementowaniem MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz pozwoliło to na osiągnięcie w testach prędkości ponad 600 Mb/s przy pobieraniu danych w komercyjnej sieci LTE Plus Advanced.

Testy wykonano z użyciem najnowszych smartfonów Huawei (Mate 10 Pro, P20 i P20 Pro) i Samsung S9 oraz z wykorzystaniem atutów nowej platformy Nokia AirScale.

+ więcej...

poprzednia strona 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 z 1252 następna strona

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij