Wiadomości

Loading


19.09.2018 | 41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad 1 000 000 000 (1 miliard) zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce, spółki nazwa PL. Wyniki dają zupełnie nowy obraz tego, jak wygląda ruch w polskim Internecie i tego, na co powinien zwrócić uwagę rynek e-commerce. Okazuje się, że szybkość ładowania się stron WWW może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-handlu.

Spośród 38,14 mln Polaków aż 78% korzysta z Internetu (29,75 mln). Tym bardziej zaskakuje skala ruchu, na polskich serwisach, przychodzącego spoza granic naszego kraju. Jak wskazują wyniki analiz przeprowadzonych przez nazwa PL, największą grupę użytkowników odwiedzających krajowe strony (21%) stanowią internauci pochodzący z Europy oraz mieszkańcy Ameryki Północnej (15%). Pozostałe lokalizacje generowały 5% ruchu na polskich serwisach. Dane te wyraźnie wskazują potencjał dla rynku e-commerce. Jednak, aby dokonać konwersji ruchu na ilość zamówień, należy zadbać o szybkość działania strony WWW, uwzględniając właśnie 41%  potencjalnych klientów spoza Polski.

Analiza ruchu do polskich serwisów WWW przeprowadzona na podstawie 1 mld zapytań do 600 tys. domen.

W erze globalizacji korzystanie z usługodawcy hostingowego optymalizującego szybkość działania stron WWW, nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, może przynieść realne zyski. W związku z tym, że aż 41% ruchu do stron WWW kierowane jest spoza Polski, wybór nieodpowiedniego dostawcy usług hostingowych może oznaczać utratę ponad 1/3 odwiedzin. Zbyt długie wczytywanie stron WWW może bowiem oznaczać rezygnację użytkowników z ich odwiedzenia. Z badań przeprowadzonych przez Google wynika, że strona ładująca się powyżej 5 sekund (w porównaniu do tej ładującej się 1 sekundę) traci blisko 40% konwersji, a współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%.

Uzyskane wyniki potwierdzają wcześniejsze obserwacje dotyczące ilości zapytań do serwerów DNS Anycast nazwa PL, gdzie również ponad 40% zapytań kierowane było spoza Polski.

Serwery DNS Anycast nazwa PL, zlokalizowane w kilkunastu miastach na 6 kontynentach, przyspieszają działanie serwisów WWW obsługiwanych przez nazwa PL o kilkanaście procent w stosunku do stron umieszczonych na serwerach innych dostawców."  - KRZYSZTOF CEBRAT, PREZES ZARZĄDU NAZWA PL

Niebagatelne znaczenie dla szybkości wczytywania się strony WWW ma również zapewnienie szybkiej transmisji danych na trasie od serwera do komputera użytkownika oraz odpowiednio dużej przepustowości łącza. Parametry takie można osiągnąć poprzez bezpośrednie połączenia pomiędzy operatorami internetowymi z pominięciem firm pośredniczących w transmisji. Połączenia takie realizuje się zazwyczaj przy użyciu łącz światłowodowych w niezależnych punktach wymiany ruchu.

Bezpośrednia wymiana ruchu w węzłach znajdujących się we Frankfurcie, Nowym Jorku (DE-CIX) czy Amsterdamie (AMS-IX), w których znajduje się infrastruktura nazwa PL. spowodowała wzrost ilości wyświetleń stron WWW naszych Klientów wśród osób łączących się z Europy i USA. Jest to zrozumiałe, bo strony te działają teraz dużo szybciej, niezależnie od pory dnia."KRZYSZTOF CEBRAT, PREZES ZARZĄDU NAZWA PL

Ciekawym rozwiązaniem przyspieszającym ładowanie się serwisów WWW jest także technologia Content Delivery Network (CDN), czyli duży, rozproszony system dostarczania treści do wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu w Internecie. Technologia ta wdrażana jest przez największych dostawców usług, zapewniając użytkownikom znacznie szybszy dostęp do danych zawartych na serwerach.

Powyższe dane, analizowane na bazie blisko 25% domen funkcjonujących w Polsce, jasno wskazują, że aby odnosić sukcesy, nie można ograniczać się tylko do rynku polskiego, ale należy zapewnić prawidłową obsługę również dla użytkowników łączących się spoza terytorium Polski. Kilkunastoletnia obecność Polski w Unii Europejskiej, wymiana handlowa z firmami w UE, emigracja zarobkowa i duża liczba podróżujących Polaków powoduje, że należy zadbać o to, aby serwis WWW był doskonale widoczny nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

źródło: nazwa PL

Kliknij aby powiększyć



19.09.2018 | Krzysztof Jankowski Dyrektorem Departamentu Zarządzania Marką T‑Mobile

Od 1 października 2018 roku działania z zakresu komunikacji rynkowej T‑Mobile oraz aktywności związane z budowaniem percepcji marki realizowane będą przez Departament Zarządzania Marką.

Jego szefem zostanie Krzysztof Jankowski.

Nowym Departamentem Zarządzania Marką pokieruje Krzysztof Jankowski - niezwykle doświadczony manager, który budował kompetencje na najbardziej konkurencyjnych rynkach, między innymi FMCG i elektroniki użytkowej.

Realizował projekty międzynarodowe, przez wiele lat pracując dla wiodących europejskich gigantów, jak Kenwood, Kraft Foods czy Reckitt Benckiser. 

+ więcej...
19.09.2018 | Nowe dekodery EVOBOX HD i EVOBOX LITE w ofercie Cyfrowego Polsatu

Oferta Cyfrowego Polsatu wzbogaciła się o nowe dekodery do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej.

EVOBOX LITE i EVOBOX HD to kolejne wysokiej klasy urządzenia HD z rodziny dekoderów EVOBOX, które łączą nowoczesny design z prostą, intuicyjną obsługą oraz łatwym dostępem do serwisów multimedialnych − Cyfrowy Polsat GO i HBO GO – zawierających tysiące materiałów VOD.

Obok już znanego i lubianego przez użytkowników EVOBOX PVR w sprzedaży pojawiły się nowe dekodery – EVOBOX HD i EVOBOX LITE.

Produkowane są one w należącej do Grupy Polsat fabryce InterPhone Service z Mielca, która na rynek wprowadziła już kilka milionów urządzeń cieszących się uznaniem klientów.

+ więcej...
19.09.2018 | Ilość nowego szkodliwego oprogramowania dla urządzeń Internetu Rzeczy wzrosła trzykrotnie w pierwszej połowie 2018 r.

Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego zagrożeń dla Internetu Rzeczy (IoT) w pierwszej połowie 2018 r. urządzenia IoT były atakowane przez ponad 120 000 modyfikacji szkodliwego oprogramowania.

To ponad trzykrotnie więcej w całym 2017 r. Kaspersky Lab ostrzega, że gwałtowny wzrost liczby rodzin szkodliwych programów dla inteligentnych urządzeń to kontynuacja niebezpiecznego trendu: w 2017 r. liczba modyfikacji szkodliwego oprogramowania dla urządzeń IoT również wzrosła i wynosiła 10-krotność liczby odnotowanej w 2016 r.

Rynek urządzeń Internetu Rzeczy (określanych również jako urządzenia inteligentne) oraz ich rola w codziennym życiu odnotowują gwałtowny wzrost. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 150 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 80 Mb/s 
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 768 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij