Wiadomości

Loading


23.02.2018 | Ataki DDoS odgrywają istotną rolę w arsenale cyberprzestępców, a średnie koszty incydentu zwiększają się do ponad 2 mln dolarów

Koszt finansowy ataków DDoS wzrasta - obecnie jeden atak kosztuje korporacje nawet 2,3 mln dolarów. Błyskawicznie rosnące koszty "sprzątania" po takich incydentach oraz związanej z nimi utraty lukratywnych możliwości biznesowych świadczą o tym, że obecnie organizacje bardziej niż kiedykolwiek nie mogą pozwolić sobie na podatność na atak, który może się wiązać z poważnymi kosztami.

Badanie* zagrożeń dla bezpieczeństwa IT w 2017 r. przeprowadzone przez Kaspersky Lab wskazuje na znaczący wzrost średniego kosztu ataku DDoS na organizacje w ciągu ostatniego roku. Koszty finansowe związane z reakcją na atak DDoS, zarówno gdy stanowi jeden incydent, jak i element złożonego cyberataku, wynoszą obecnie ponad 123 tys. dolarów w przypadku małych i średnich firm (dla porównania w 2016 r. wynosiły 106 tys. dol.). W przypadku przedsiębiorstw koszty te wzrosły o ponad pół miliona dolarów - z ponad 1,6 mln w 2016 r. do 2,3 mln dol. w 2017 r. Coraz wyższe koszty finansowe takich ataków, w połączeniu z niewymiernymi skutkami, takimi jak szkody na reputacji, mogą być rujnujące dla wielu organizacji.

Mówiąc o rozkładzie kosztów pojedynczego ataku DDoS lub ataku stanowiącego element złożonej kampanii, większość organizacji (33%) jako główny ciężar wskazała koszt poniesiony w związku ze zwalczaniem ataku i przywracaniem usług, podczas gdy jedna czwarta wskazała pieniądze zainwestowane w system offline lub kopii zapasowej. Kolejne 23% stwierdziło, że bezpośrednim skutkiem ataków była utrata przychodów oraz możliwości biznesowych, a 22% wymieniło utratę reputacji wśród klientów oraz partnerów jako inną, pośrednią konsekwencję ataku.

Mimo ryzyka finansowego zaledwie 19% zbadanych organizacji wykorzystuje wyspecjalizowane rozwiązanie do ochrony przed atakami DDoS. 20% firm, które nie stosują takich środków bezpieczeństwa, tłumaczy, że wynika to z tego, że koszt rozwiązania nie równoważy ryzyka. Jednak z danych Kaspersky Lab wynika, że cena ochrony jest niewielka w porównaniu z kosztem ataku. Na przykład, cena rozwiązania do ochrony przed atakami DDoS może wynosić 15 tys. dol. rocznie w przypadku małych i średnich firm oraz około 50 tys. dol. w przypadku przedsiębiorstw - co stanowi niewielki odsetek kosztu poniesionego przez organizację w przypadku wystąpienia pojedynczego ataku.

Ataki DDoS, zarówno te stanowiące osobne incydenty, jak i będące częścią arsenału ataków, mogą kosztować organizację tysiące, jeśli nie miliony - nie licząc szkód na reputacji oraz utraconych klientów i partnerów. Dlatego rozsądnie jest zainwestować w środki bezpieczeństwa, zanim dojdzie do incydentu - powiedział Kirył Iłganajew, dyrektor działu odpowiedzialnego za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection, Kaspersky Lab. Należy również postawić na niezawodne, wyspecjalizowane rozwiązanie bezpieczeństwa, które opiera się na wiedzy specjalistycznej i jest przystosowane do zwalczania najbardziej wyrafinowanych ataków DDoS, których liczba nieustannie wzrasta.

Kaspersky DDoS Protection łączy szerokie doświadczenie firmy Kaspersky Lab w zakresie zwalczania cyberzagrożeń z unikatowymi, samodzielnie opracowywanymi technologiami bezpieczeństwa. Rozwiązanie zapewnia ochronę przed wszystkimi rodzajami ataków DDoS niezależnie od ich złożoności, mocy czy długości trwania.

*Badanie dotyczące zagrożeń dla bezpieczeństwa IT to coroczny sondaż przeprowadzany przez Kaspersky Lab we współpracy B2B International. W 2017 r. zapytano ponad 5 200 przedstawicieli małych, średnich (50 do 999) i dużych przedsiębiorstw (1000+) z 29 krajów o ich poglądy na temat bezpieczeństwa IT oraz rzeczywiste incydenty, z którymi musieli się zmierzyć.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



23.02.2018 | Rozwiązania dla inteligentnych wnętrz zyskują na popularności. Cyfryzacja budynku zajmuje kilka godzin, a umożliwia lepszą nawigację i monitorowanie gości

Ludzie spędzają 90 proc. swojego czasu we wnętrzach różnego rodzaju budynków – domu, biura, centrum handlowego, kina czy restauracji.

Coraz więcej tych wnętrz jest wyposażanych w inteligentne rozwiązania.

Jednym z nich jest możliwość pełnego zdigitalizowania przestrzeni i przeniesienia jej na cyfrową mapę.

Oparte na niej systemy i aplikacje pozwalają na efektywne zarządzanie budynkami, a także nawigację po nich.

+ więcej...
23.02.2018 | Fritz na Mobile World Congress

W czasie Mobile World Congress w Barcelonie (26.02-1.03.2018) firma AVM z Berlina, specjalista w dziedzinie komunikacji, zaprezentuje najnowsze modele routerów FRITZ!Box dla łączy szerokopasmowych o prędkościach gigabitowych oraz demonstruje na żywo nowatorską sieć WiFi w topologii mesh.

Jako rozwiązanie premierowe, w czasie targów AVM prezentuje router FRITZ!Box 7583 dla łączy obsługujących protokół G.fast i pasmo 212 MHz oraz łącza VDSL ze wsparciem dla supervectoringu 35b.

Nowy model obsługuje również bonding, dzięki czemu z prędkości, dostępnych dzięki różnym rozszerzeniom technologii DSL, można korzystać równocześnie w celu podwojenia szybkości transmisji.

+ więcej...
22.02.2018 | Starcie tytanów na Gali KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie na żywo także w Vectrze w systemie pay-per-view

W karcie walk Gali KSW 42, która odbędzie się 3 marca 2018 roku, obok największych gwiazd MMA wystąpią m.in. dwie zawodniczki-debiutantki.

Tą atrakcyjną imprezę z drugiej największej hali w Polsce obejrzą na żywo także abonenci Vectry - dziś operator rozpoczął sprzedaż dostępu do gali w systemie pay-per-view w cenie 39,90 zł.

Kibice sportowi to dla Vectry szczególna grupa odbiorców.

Dla nich operator udostępnia jeden z najbogatszych na rynku zestawów programów sportowych oraz dedykowany pakiet Sport na Ostro. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 25 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 32 Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 80 Mb/s :
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij