szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


05.10.2017 | Telia, Ericsson i Intel jako pierwsi w Europie uruchamiają sieć 5G

Firma Telia, we współpracy z Ericsson i Intel Corporation, uruchamia pierwsze funkcjonujące zastosowania sieci 5G w Europie.

Obejmują one zapewnienie łączności z Internetem o wysokiej prędkości w sieci 5G dla statku wycieczkowego i jego pasażerów podczas pobytu w porcie oraz zastosowanie przemysłowe, w ramach którego koparka jest zdalnie sterowana poprzez sieć 5G.

Jest to istotny krok naprzód na światowej mapie wdrożenia technologii 5G, który przybliża firmy Ericsson, Intel i Telia, a co najważniejsze – ich klientów, do osiągnięcia celu, jakim jest uruchomienie w 2018 r. usług opartych na sieci 5G w Tallinnie i Sztokholmie, dwóch najbardziej rozwiniętych pod względem cyfryzacji miastach na świecie.

– Chcemy wcześnie opracować system 5G i uruchomić go w Sztokholmie, Tallinnie i Helsinkach w 2018 r. Współpracujemy z naszymi partnerami działającymi w ramach całego ekosystemu, badając obszerne możliwości, jakie ta technologia zapewni naszym klientom i społeczeństwu. Nie chodzi tylko o stworzenie nowej sieci, lecz również o wypracowanie nowego stylu myślenia i postrzegania tego, czym może stać się sieć komórkowa i jak może działać. Duże prędkości, niskie opóźnienia, gwarancja przepustowości i prawdziwa mobilność zapewnią dalsze przesunięcie granic cyfryzacji, a wraz z naszymi partnerami chcemy być siłą, która te granice przesuwa – powiedziała Gabriela Styf Sjöman, Dyrektor Globalnego Działu ds. Sieci firmy Telia Company.

Wdrożenie wczesnych rozwiązań w systemie 5G w warunkach rzeczywistych jest konieczne, aby zdobyć wiedzę na temat sposobu, w jaki różne technologie można wykorzystać w różnych rodzajach działalności, w jakich środowiskach najlepiej funkcjonują, oraz sposobu, w jaki systemy współdziałają w sieci, chmurze i z różnymi urządzeniami. Firmy Telia i Ericsson ogłosiły wspólny plan działań w 2016 r., zgodnie z którym klienci Telii mają uzyskać dostęp do usług w systemie 5G w 2018 r. na terenie Tallinna i Sztokholmu. We współpracy z Intelem udało się wprowadzić w życie wczesne przykłady takich usług dla klientów i przedsiębiorstw.

„Warunki rzeczywiste” sieci 5G dla statku linii Tallink stworzono w porcie w Tallinnie, dzięki czemu można było przetestować i zbadać w jaki sposób nowa technologia mobilna zapewnia większą prędkość i jakość przesyłu danych. Podczas testu przeprowadzonego we wrześniu 2017 r. siecią 5G objęto cały statek podczas jego pobytu w porcie. Technologia ta zapewniła dostępność sieci Wi-Fi dla 2 000 pasażerów i umożliwiła działanie własnych systemów informacyjnych i komunikacyjnych statku. Jest to pierwszy przykład wielu zastosowań sieci 5G w transporcie oraz jednej z bardzo wielu usług bezprzewodowych zapewniających klientom możliwość przesyłania gigabitów danych.

Przygotowując się na wdrożenie technologii 5G, uczestnicy Szczytu Cyfrowego UE odbywającego się w Tallinnie mają niepowtarzalną możliwość doświadczyć zdalnego sterowania maszyną budowlaną – w tym wypadku koparką – z użyciem zdalnego pilota działającego na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości poprzez ultraszybkie połączenie 5G w czasie rzeczywistym o bardzo niskim opóźnieniu. Przykład ten pokazuje jak operator maszyny może z wykorzystaniem sieci 5G zdalnie sterować koparkami pracującymi w niebezpiecznych warunkach, przebywając w wygodnym i bezpiecznym biurze. Ukazuje to możliwości, jakie technologia 5G zapewni dla wykonywania robót w trudnych i niebezpiecznych warunkach przemysłowych.

Na rozwiązanie umożliwiające uruchomienie przykładowych zastosowań w Estonii składają się technologie dostarczone przez firmy Ericsson i Intel. Stacja bazowa 5G firmy Ericsson, składająca się z anteny 5G, modułu radiowego i kontrolnego, w połączeniu z mobilną platformą testową 5G firmy Intel®, umożliwia zastosowanie fal milimetrowych i rozszerzenie sieci komórkowej firmy Telia do 5G.

– Przygotowany przez nas raport dotyczący potencjału biznesowego technologii 5G wskazuje na ogromne możliwości dla operatorów sieci komórkowych na całym świecie, którzy wdrożą technologię 5G. Zgodnie z naszymi prognozami, potencjalne korzyści mogą wynieść 582 mld USD do 2026 r., co odzwierciedla możliwy wzrost przychodów ze sprzedaży o 34%. Wykorzystanie tych możliwości wymaga inwestycji w technologię 5G, rozwoju działalności i wdrożenia odpowiednich modeli marketingowych – powiedział Arun Bansal, szef oddziałów Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej.

– Nasza współpraca w zakresie testów wczesnych zastosowań technologii 5G oraz korzyści, jakie technologia ta przyniesie w różnych branżach, podkreślają znaczenie wspólnego działania i konieczność zapewnienia swobodnego przepływu danych pomiędzy siecią, chmurą i urządzeniami, aby sieć 5G stała się faktem. Platformy 5G firmy Intel są niezbędnym narzędziem, które umożliwia przeprowadzenie aktywnych testów w warunkach rzeczywistych we współpracy z usługodawcami na całym świecie, mających na celu zdobycie istotnej wiedzy i umożliwiających określenie przyszłości technologii 5G – powiedziała Asha Keddy, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Next Generation and Standards Group w firmie Intel Corporation.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć05.10.2017 | Wojny szpiegów: jak ugrupowania cyberprzestępcze wspierane przez rządy okradają i naśladują siebie nawzajem

Zaawansowani cyberprzestępcy aktywnie przeprowadzają ataki na inne ugrupowania w celu kradzieży danych ofiar, "pożyczania" narzędzi i technik oraz ponownego wykorzystywania cudzej infrastruktury - co według Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) z Kaspersky Lab jeszcze bardziej utrudnia badaczom bezpieczeństwa dokładną analizę zagrożeń.

Dokładna analiza zagrożeń opiera się na identyfikacji schematów i narzędzi wskazujących na określone ugrupowanie cyberprzestępcze.

Wiedza ta umożliwia badaczom lepsze mapowanie intencji, celów i zachowania różnych ugrupowań cyberprzestępczych i pomaga organizacjom określić swój poziom ryzyka.

W momencie, gdy przestępcy zaczynają hakować się nawzajem i przejmować swoje narzędzia, infrastrukturę, a nawet ofiary, model ten szybko zaczyna się załamywać.

+ więcej...
05.10.2017 | Czarny Piątek okazją dla e-commerce

Z roku na rok coraz większą popularność w handlu online, także w Polsce zdobywa Czarny Piątek, czyli dzień, w którym startuje sezon świątecznych zakupów oraz wyprzedaży.

Z tej okazji, PayPal podpowiada co mogą zrobić właściciele sklepów internetowych, aby przygotować się na zakupy w tym okresie i zwiększyć swoją sprzedaż za granicą.

W Czarny Piątek, klienci mogą skorzystać z największych promocji i zniżek cen.

Black Friday znany jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i obchodzony co roku w ostatni piątek listopada, następnego dnia po słynnym amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

+ więcej...
05.10.2017 | F-Secure PSB – nowa wersja pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych w firmach

Firma F-Secure, globalny dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia nową wersję Protection Service for Business – flagowego pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych.

PSB oferuje ulepszoną technologię ochrony behawioralnej dla komputerów Windows oraz Mac w firmach.

Według raportu Allianz 2017 Risk Barometer, przedsiębiorcy postrzegają incydenty związane z cyberbezpieczeństwem jako trzecie największe zagrożenie dla swojej działalności.

Obawy są uzasadnione, ponieważ każdego dnia wykrywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. 

+ więcej...


Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 25 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 300 kb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij