Wiadomości

Loading


05.10.2017 | F-Secure PSB – nowa wersja pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych w firmach

Firma F-Secure, globalny dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia nową wersję Protection Service for Business – flagowego pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych. PSB oferuje ulepszoną technologię ochrony behawioralnej dla komputerów Windows oraz Mac w firmach.

Według raportu Allianz 2017 Risk Barometer, przedsiębiorcy postrzegają incydenty związane z cyberbezpieczeństwem jako trzecie największe zagrożenie dla swojej działalności. Obawy są uzasadnione, ponieważ każdego dnia wykrywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. Dotyczy to również użytkowników rozwiązań Apple – w pierwszej połowie 2017 roku wykryto więcej malware’u atakującego komputery Mac niż w całym 2016 roku. W dodatku 60% stanowiło oprogramowanie szpiegujące, a na kolejnych miejscach znalazły się trojany bankowe (20 proc.) oraz oprogramowanie wymuszające okupy – ransomware (15 proc.). Jedna trzecia wykrytego oprogramowania została wykorzystywana w tzw. atakach ukierunkowanych na firmy.

– Przedsiębiorstwa mają wystarczająco dużo problemów związanych z IT nawet bez cyberzagrożeń. Zbyt duże inwestycje na rzecz ochrony mogą nieco spowolnić produktywność i pochłonąć zasoby, ale zaniechania będą kosztowały jeszcze więcej – szczególnie w sytuacji, gdy wszystkie komputery są zablokowane przez ransomware i trzeba to wytłumaczyć swojemu inwestorowi, szefowi lub klientom. Najważniejsze jest odnalezienie złotego środka pomiędzy stałym rozwojem biznesu a potrzebą zabezpieczenia się przed rosnącą liczbą ataków – mówi Sean Sullivan, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w F-Secure.

Protection Service for Business to rozwiązanie zabezpieczające, które działa w chmurze i jest łatwe we wdrożeniu, a jednocześnie wystarczająco rozbudowane, aby zapewnić firmom niezbędną ochronę. PSB wykorzystuje technologię, która zdobyła nagrodę AV-TEST Best Protection pięć razy w ciągu ostatnich sześciu lat.

Nowa wersja Protection Service for Business to pierwsze rozwiązanie, które zintegrowano z technologią F-Secure XFENCE przeznaczoną do ochrony komputerów Mac. Firma początkowo wydała XFENCE jako narzędzie w wersji beta dla zaawansowanych użytkowników w kwietniu, a obecnie połączyła funkcje XFENCE z wchodzącym w skład Protection Service for Business rozwiązaniem Computer Protection for Macs. F-Secure XFENCE na życzenie użytkownika blokuje procesom i aplikacjom dostęp do plików, danych, a nawet mikrofonów, klawiatur i kamer internetowych. Działa jak zapora dla plików, która przykładowo uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu typu ransomware zaszyfrowanie plików w zainfekowanym urządzeniu.

Główne zmiany wprowadzone w pakiecie Protection Service for Business to:
• Nowa wersja behawioralnego mechanizmu detekcji F-Secure DeepGuard dla Windows, która wykorzystuje w większym zakresie sztuczną inteligencję do podejmowania decyzji dotyczących złośliwych plików i procesów bez konieczności ingerencji użytkownika;
• Ulepszona zapora sieciowa, która zapewnia kompatybilność z aplikacjami oraz urządzeniami firm trzecich i oferuje ekspercki zestaw reguł F-Secure pomagających zwalczać zagrożenia związane z samoistnym rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania;
• Łatwe zarządzanie profilami, które ułatwia administratorom IT planowanie skanów, grupowanie profilów, filtrowanie produktów itd.;
• Nowa funkcja Device Control, która zapobiega używaniu nieautoryzowanych urządzeń, takich jak pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde czy kamery internetowe.

Jak twierdzi Jarno Niemelä, główny badacz w F-Secure Labs, blokowanie behawioralne jest kluczową funkcją, która pomaga bronić się przed cyberatakami.

– Hakerzy stosują nowe techniki ataku, wykorzystując do tego gotowe rozwiązania pozyskane od grup cyberprzestępczych, a często nawet wykradają narzędzia od służb państwowych. Potrzebują już nie lat, a zaledwie kilku miesięcy, żeby z nich skorzystać. Podstawowe technologie zabezpieczające, takie jak skanowanie sygnaturowe, już nie wystarczają – mówi Niemelä. Kluczowe jest zatem blokowanie ataków na podstawie ich zachowania, a nie powierzchownego rozpoznania, i właśnie to oferuje nasza nowa technologia.

źródło: F-Secure

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć05.10.2017 | Uwaga na BlueBorne. Zagrożone urządzenia z Bluetoothem

Fortinet, światowy lider w zakresie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaleca ostrożność w korzystaniu z technologii Bluetooth w związku z wykryciem nowego eksploita BlueBorne.

Luki w systemach Bluetooth sprawiły, że narażone na ataki są miliardy urządzeń na całym świecie.

BlueBorne to hybrydowy malware o cechach trojana i robaka, który rozprzestrzenia się za pomocą technologii Bluetooth.

Cechy robaka sprawiają, że każdy zainfekowany przez BlueBorne system jest także potencjalnym roznosicielem infekcji, aktywnie szukającym kolejnego, podatnego na atak urządzenia. 

+ więcej...
05.10.2017 | ORGANIZACJE MUSZĄ PORADZIĆ SOBIE Z RANSOMWARE ZANIM CYBERATAKI ZDEZORGANIZUJĄ ICH BIZNES

Firma Dimension Data, globalny dostawca rozwiązań i usług ICT, wspólnie z Cisco opublikowała dokument, który pomoże organizacjom w radzeniu sobie z zagrożeniem, jakim jest ransomware.

Publikacja, zatytułowana Ransomware: The Pervasive Business Disruptor, przedstawia z jednej strony trendy w rozwoju tego złośliwego oprogramowania i konsekwencje ataków, z drugiej wyjaśnia, w jaki sposób można się obronić przed ransomware, zanim atak zupełnie zdezorganizuje biznes.

Jak wynika z raportu Cisco 2017 Mid-Year Cyber Security, ransomware jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla cyfrowego biznesu.

Blisko 49 proc. przedsiębiorstw na całym świecie doświadczyło w ubiegłym roku przynajmniej jednego cyberataku polegającego na wymuszaniu okupu, a 39 proc. ataków zostało przeprowadzonych z użyciem ransomware. 

+ więcej...
04.10.2017 | IBM łączy uczniów z Małopolski w chmurze edukacyjnej

IBM dostarczył oprogramowanie dla platformy społecznościowej Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, aby umożliwić kontakt pomiędzy nauczycielami akademickimi, a uczniami 130 szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

W ramach projektu, już od października, będą prowadzone zajęcia wykładowe i laboratoryjne w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Rozwiązanie IBM Connections pozwoli na utrzymywanie stałego kontaktu między uczniami, nauczycielami i pracownikami wyższych uczelni, a także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz planów zajęć.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij