szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


04.10.2017 | IBM łączy uczniów z Małopolski w chmurze edukacyjnej

IBM dostarczył oprogramowanie dla platformy społecznościowej Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, aby umożliwić kontakt pomiędzy nauczycielami akademickimi, a uczniami 130 szkół ponadgimnazjalnych z regionu. W ramach projektu, już od października, będą prowadzone zajęcia wykładowe i laboratoryjne w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Rozwiązanie IBM Connections pozwoli na utrzymywanie stałego kontaktu między uczniami, nauczycielami i pracownikami wyższych uczelni, a także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz planów zajęć.

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna przewiduje prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów liceów oraz techników województwa małopolskiego w przestrzeni wirtualnej. Wszystkie szkoły biorące udział w projekcie zostaną wyposażone w bardzo nowoczesną interaktywną salę multimedialną z komputerem, kamerami rejestrującymi wykłady mówców, rzutnikiem, głośnikiem oraz mikrofonem, co umożliwi pełną interakcję między prowadzącymi a uczniami. Zajęcia odbywać się będą w trybie on-line i obejmą 20 obszarów tematycznych, m.in. informatyki, mechatroniki, przedsiębiorczości, biologii czy języka angielskiego ogólnego i zawodowego, które obecnie są najbardziej pożądanymi specjalizacjami w regionie. Zaangażowane w projekt uczelnie opracują około 4500 scenariuszy zajęć dla ponad 24 tys. uczniów z całej Małopolski.

- Małopolska Chmura Edukacyjna to inicjatywa wprowadzająca elementy edukacji akademickiej już w szkole średniej – mówi prof. Krzysztof Zieliński z Katedry Informatyki AGH - z  uczelni, która jest liderem  projektu infrastrukturalnego. - Obecnie uczniowie szkół średnich mają możliwość kontaktu z wiedzą uniwersytecką, co ułatwi im wybór właściwego oraz interesującego kierunku studiów. Dodatkowo uczniowie mogą zdobyć większą wiedzę na temat tego, z czym zmierzą się na uczelni – dodaje prof. Zieliński.

Warstwa technologiczna Małopolskiej Chmury Edukacyjnej łączy technologię IBM Connections oraz rozwiązania Cisco służące do komunikacji w czasie rzeczywistym. To pierwszy owoc ogłoszonej w ubiegłym roku współpracy tych firm w obszarze platform społecznościowych. IBM Connections pozwala użytkownikom znajdować kolegów z klasy, innych uczniów o podobnych zainteresowaniach, łączyć się w grupy tematyczne oraz brać udział w forach dyskusyjnych. Na platformie IBM Connections są przewidziane repozytoria nagrań ze wszystkich zajęć, a także materiały edukacyjne, do których użytkownik ma pełny dostęp. Dodatkowo serwis ma bardzo rozbudowane możliwości w zakresie zarządzania plikami, dysponuje m.in. edytorem dokumentów, który umożliwia wspólną pracę na nich w czasie rzeczywistym.

- Platforma społecznościowa IBM Connections jest pierwszym punktem kontaktu uczniów z Małopolską Chmurą Edukacyjną – tłumaczy Marek Ruciński, Senior Account Manager IBM. - Oprócz możliwości rozmowy z kolegami oraz dostępu do wszelkich materiałów edukacyjnych, użytkownik może sprawdzić również, jakie są najbliższe planowane zajęcia i spotkania. Dzięki rozwiązaniu naszej firmy uczniom z Małopolski zapewniliśmy miejsce, w którym po zajęciach mogą pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać kompetencje w obszarze swoich zainteresowań – dodaje Ruciński.

źródło: IBM

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć04.10.2017 | Data dolar: nowa waluta oparta na wartości poufnych informacji

Sklep Data Dollar Store, otwarty w ramach eksperymentu działającej w branży cyberbezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab, wywołał poruszenie w sercu londyńskiej stolicy technologicznej na Old Street.

Klienci, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiali się w kolejce, aby zdobyć ekskluzywne plakaty za nietypową walutę, reagowali początkowo zaskoczeniem, ale również wykazywali chęć oddania swoich cennych zdjęć lub filmów jako zapłatę za towar, zwiastując nadejście waluty "data dolar".

Otwierając ten sklep, Kaspersky Lab chce zwrócić uwagę na rzeczywistą wartość danych i zaapelować do innych graczy na rynku, aby włączyli się do tej kampanii poprzez stosowanie symbolu data dolar.

+ więcej...
04.10.2017 | Taniej na Ukrainę - nowa i najbardziej kompleksowa oferta dla obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce!

Plus wprowadza nową promocję skierowaną do osób, które mieszkają w Polsce, ale chcą pozostawać w kontakcie ze swoimi bliskimi na Ukrainie.

Wystarczy kupić starter JA+ Na Kartę i aktywować pakiet kompleksowy, by móc włączyć nową promocję i dzwonić już za 19 gr/min do ukraińskiej sieci Kyivstar, a w Polsce bez limitu!

Od 3 października dostępna będzie w sieci Plus nowa promocja „Taniej na Ukrainę".

To oferta dla wszystkich, którzy chcą mieć usługi bez limitu oraz pakiet internetowy w Polsce, a do tego tanio kontaktować się z bliskimi korzystającymi na Ukrainie z sieci Kyivstar.

+ więcej...
04.10.2017 | Dwie ostatnie kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 na żywo w Internecie wyłącznie w IPLI. Dwa ważne mecze Reprezentacji Polski!

W październiku odbędą się dwie decydujące kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej w Rosji, w których wystąpią Biało-Czerwoni.

5 października w 9. kolejce drużyna Adama Nawałki spotka się z reprezentacją Armenii, a kilka dni później, 8 października w 10. kolejce – z reprezentacją Czarnogóry.

Telewizja internetowa IPLA pokaże wszystkie 54 mecze legalnie i na żywo.

Znowu czekają nas wielkie sportowe emocje!

+ więcej...


Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 40 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 20 Mb/s
xDSL - łącze 12 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 200 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij