Wiadomości

Loading


04.10.2017 | Data dolar: nowa waluta oparta na wartości poufnych informacji

Sklep Data Dollar Store, otwarty w ramach eksperymentu działającej w branży cyberbezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab, wywołał poruszenie w sercu londyńskiej stolicy technologicznej na Old Street. Klienci, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiali się w kolejce, aby zdobyć ekskluzywne plakaty za nietypową walutę, reagowali początkowo zaskoczeniem, ale również wykazywali chęć oddania swoich cennych zdjęć lub filmów jako zapłatę za towar, zwiastując nadejście waluty "data dolar". Otwierając ten sklep, Kaspersky Lab chce zwrócić uwagę na rzeczywistą wartość danych i zaapelować do innych graczy na rynku, aby włączyli się do tej kampanii poprzez stosowanie symbolu data dolar.

Ponieważ ilość danych osobistych wzrasta lawinowo, klienci mogą nie zdawać sobie sprawy, że dysponują źródłem cennej waluty, która posiada wartość niezależną od położenia geograficznego. Według Kaspersky Lab brak świadomości rzeczywistej wartości własnych danych stanowi ogromną przeszkodę w przekonaniu ludzi, że powinni chronić swoje informacje. Firma ma nadzieję, że eksperyment z walutą data dolar zwróci uwagę na tę kwestię, a tym samym przyczyni się do bezpieczniejszego korzystania z internetu.

Data dolar jest przede wszystkim sposobem na zwiększenia świadomości wartości danych - powiedział David Emm, główny badacz ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab. Jeśli strona internetowa oferuje usługi za darmo, ale wykorzystuje dane klienta w celu czerpania zysków ze swojego serwisu, powinna stosować symbol taki jak nasz data dolar, aby pokazać, że w rzeczywistości ma miejsce pewna forma wymiany.

Kaspersky Lab zademonstrował, jak można wykorzystywać dane jako walutę w swoim tymczasowym sklepie, otwartym przez dwa dni w Londynie. Sklep przyciągnął klientów, którzy pragnęli zdobyć ekskluzywne plakaty oraz inne prace znanego artysty ulicznego Bena Eine'a. Wszystko przypominało normalne zakupy w sklepie - klient przeglądał produkty, wybierał te, które mu się podobały, a następnie płacił za nie przy kasie. Jednak gdy poproszono o zapłatę, nie chodziło o to, co klient ma w swoim portfelu, ale o data dolary - nową walutę stworzoną przez Kaspersky Lab, na którą składają się osobiste dane klientów przechowywane na ich smartfonach: zdjęcia, filmy lub treści konwersacji.

Łatwo zapomnieć o ogromnej ilości danych, które każdego dnia udostępniamy innym. Uczucie utraty, jakiego doświadczamy, gdy informacje zostają nam zabrane wbrew naszej woli, jest się o wiele bardziej realne, kiedy ktoś fizycznie zabierze nam telefon i zdecyduje, jakie dane wykorzystać. Tego interesującego efektu można było doświadczyć w naszym sklepie Data Dollar Store. Nasze globalne badanie pokazało, że 29% osób na całym świecie padło ofiarą cyberataku, a 39% nie zabezpiecza swoich urządzeń przed atakami. Klienci powinni cenić swoje dane tak samo jak pieniądze trzymane w portfelach i na kontach - dodał David Emm.

Kaspersky Lab przygotował film prezentujący eksperyment z walutą data dolar oraz sposób, w jaki sposób klienci zareagowali na nietypowy sposób robienia zakupów.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć04.10.2017 | Taniej na Ukrainę - nowa i najbardziej kompleksowa oferta dla obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce!

Plus wprowadza nową promocję skierowaną do osób, które mieszkają w Polsce, ale chcą pozostawać w kontakcie ze swoimi bliskimi na Ukrainie.

Wystarczy kupić starter JA+ Na Kartę i aktywować pakiet kompleksowy, by móc włączyć nową promocję i dzwonić już za 19 gr/min do ukraińskiej sieci Kyivstar, a w Polsce bez limitu!

Od 3 października dostępna będzie w sieci Plus nowa promocja „Taniej na Ukrainę".

To oferta dla wszystkich, którzy chcą mieć usługi bez limitu oraz pakiet internetowy w Polsce, a do tego tanio kontaktować się z bliskimi korzystającymi na Ukrainie z sieci Kyivstar.

+ więcej...
04.10.2017 | Dwie ostatnie kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 na żywo w Internecie wyłącznie w IPLI. Dwa ważne mecze Reprezentacji Polski!

W październiku odbędą się dwie decydujące kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej w Rosji, w których wystąpią Biało-Czerwoni.

5 października w 9. kolejce drużyna Adama Nawałki spotka się z reprezentacją Armenii, a kilka dni później, 8 października w 10. kolejce – z reprezentacją Czarnogóry.

Telewizja internetowa IPLA pokaże wszystkie 54 mecze legalnie i na żywo.

Znowu czekają nas wielkie sportowe emocje!

+ więcej...
04.10.2017 | 5G to już nie pieśń przyszłości, a rzeczywistość, która jest bliżej niż myślisz – specjalny program hub:raum

Inkubator Deutsche Telekom (operator T‑Mobile) uruchamia hub:raum Low Latency Prototyping – specjalny program, który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G.

Ruszył proces aplikacji do programu.

Technologia niskich opóźnień (Low Latency) może znaleźć także wiele zastosowań w realizacji zadań odpowiedzialnych społecznie.

Przykładowo wykorzystanie komunikacji w czasie rzeczywistym do zdalnego zapewniania opieki medycznej osobom poszkodowanym w wypadkach.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij