Wiadomości

Loading


23.06.2017 | Cisco prezentuje intuicyjną sieć przyszłości, która się uczy, dostosowuje do otoczenia i ewoluuje

Cisco zaprezentowało przełomowe rozwiązania dla sieci korporacyjnych. Są one realizacją wizji Cisco zmierzającej do stworzenia intuicyjnego systemu, który niweluje zagrożenia, a przy tym ewoluuje, uczy się i przewiduje. Nowa sieć Cisco pomoże firmom w uwolnieniu ich możliwości i rozwiązaniu wcześniej nierozwiązywalnych problemów, wynikających z coraz większej liczby podłączonych urządzeń i rozproszenia technologii.

Nowe rozwiązania są rezultatem wielu lat badań i rozwoju prowadzonych przez Cisco w celu wymyślenia na nowo sieci i przystosowania jej do czasów, gdy inżynier sieciowy, który obecnie zarządza setkami urządzeń, w roku 2020 będzie prawdopodobnie zarządzać ich milionem.

„Nigdy wcześniej sieć nie była bardziej krytyczna dla sukcesu biznesowego, ale też nigdy nie była pod tak wielką presją, jak obecnie”, powiedział Chuck Robbins, CEO Cisco. „Budując bardziej intuicyjną sieć, tworzymy inteligentną platformę o niezrównanym poziomie bezpieczeństwa, odpowiadającą na obecne i przyszłe potrzeby biznesu”.

Dziś firmy zarządzają swoimi sieciami w ramach tradycyjnych procesów IT, które nie są przystosowane do nowych czasów. Nowe podejście Cisco tworzy intuicyjny system, który nieustannie się uczy, dostosowuje do otoczenia, automatyzuje i optymalizuje działanie sieci, jednocześnie chroniąc ją przed stale zmieniającym się krajobrazem współczesnych zagrożeń.

„Cisco Encrypted Traffic Analytics (ETA) odpowiada na problemy bezpieczeństwa sieciowego, które wcześniej wydawały się nie do rozwiązania”, powiedział David Goeckler, wiceprezes Cisco odpowiedzialny za rozwiązania sieciowe i bezpieczeństwo. „ETA wykorzystuje cyfrową analitykę organizacji Cisco Talos w celu wykrywania znanych sygnatur ataków nawet w szyfrowanym ruchu, zapewniając bezpieczeństwo przy zachowniu prywatności”.

Dzięki temu, że znaczna większość światowego ruchu w Internecie przepływa przez sieci Cisco, firma jest w stanie analizować cenne dane i dostarczać działom IT wnioski, pozwalające w czasie rzeczywistym wyłapywać wszelkie anomalie i przewidywać problemy, bez naruszenia prywatności. Automatyzując brzeg sieci i wbudowując uczenie maszynowe i analitykę u podstaw systemu, Cisco czyni zarządzalnym to, co do tej pory było niezarządzalne, pozwalając firmom skupić się na strategicznych potrzebach biznesowych.

Już 75 globalnych firm i organizacji, w tym Accenture, DB Systel GmbH czy NASA, testuje działanie tych rozwiązań sieciowych nowej generacji.

Siec: informowana przez kontekst i ukierunkowana na cel
Cisco zmienia fundamenty sieci i wprowadza nowe podejście do sprzętu i zaawansowanego oprogramowania sieciowego. Przejście z modelu, gdzie w centrum sieci był sprzęt, do sieci napędzanych oprogramowaniem pozwoli klientom na wykładniczy skok w produktywności i wynikach biznesowych. Intuicyjna sieć jest inteligentną, bezpieczną platformą, która działa w oparciu o kontekst i jest ukierunkowana na cel biznesowy:

  • Cel: sieć pozwala działom IT odejść od żmudnych, tradycyjnych procesów, w kierunku automatyzacji, dzięki czemu możliwe jest zarządzanie milionami urządzeń w ciągu minut – to kluczowa zmiana, która pozwoli organizacjom sprawnie poruszać się w nieustannie zmieniającym się środowisku technologicznym.
  • Kontekst: interpretowanie danych we właściwym kontekście pozwala sieci dostarczać nowych informacji. Ważne są bowiem nie tylko surowe dane, ale otaczający je kontekst – kto, co, kiedy, gdzie, jak. Intuicyjna sieć interpretuje te wszystkie informacje, co skutkuje wyższym poziomem bezpieczeństwa oraz optymalnym i szybszym działaniem.
  • Intuicja: Cisco wykorzystuje ogrom danych przesyłanych przez sieci na całym świecie, a dzięki wbudowanym mechanizmom uczenia maszynowego, uwalnia potencjał danych, dostarczając istotnych wniosków i przewidując kolejne działania.

Technologie napędzające intuicyjną sieć
Cisco Digital Network Architecture (DNA) oferuje klientom szerokie portfolio sprzętu i oprogramowania, wprowadzając w życie nową erę sieci. Cisco zaprezentowało dziś zestaw technologii i usług Cisco DNA, zaprojektowanych by działać jako jeden system i pozwolić klientom na cyfrową transformację ich biznesu:

  • DNA Center. Intuicyjny, zcentralizowany panel zarządzania oferuje działom IT podejście ukierunkowane na cel, obejmujące projektowanie i dostarczanie zasobów sieciowych w oparciu o właściwe polityki i zasady bezpieczeństwa. Dzięki pełnej widoczności i właściwemu kontekstowi w ramach całej sieci, DNA Center pozwala IT na scentralizowane zarządzanie wszystkimi funkcjami sieci.
  • Software-Defined Access (SD-Access). Wykorzystuje zautomatyzowane egzekwowanie polityk i segmentację sieci, znacznie upraszczając dostęp do sieci użytkownikom i urządzeniom. Automatyzując codzienne zadania, takie jak konfiguracja, udostępnianie i naprawianie, SD-Access skraca czas potrzebny na adaptację sieci i rozwiązywanie problemów z tygodni czy miesięcy do zaledwie kilku godzin, istotnie przy tym zmniejszając wpływ zagrożeń. Wstępna analiza u klientów i testy wewnętrzne wykazały redukcję czasu udostępniania zasobów sieciowych o 67%, zmniejszenie skutków zagrożeń o 48%, wzrost skuteczności rozwiązywania problemów o 80% i ograniczenie kosztów operacyjnych o 61%.
  • Network Data Platform and Assurance. Ta nowa, niezwykle wydajna platforma analityczna kategoryzuje i koreluje ogromną ilość danych przepływających przez sieć, a dzięki uczeniu maszynowemu analizuje je i przewiduje, by poprzez usługę DNA Center Assurance dostarczyć konkretne wnioski, na podstawie których podejmowane są decyzje biznesowe.
  • Encrypted Traffic Analytics. Obecnie niemal połowa wszystkich cyberataków jest ukryta w ruchu szyfrowanym, a odsetek ten stale rośnie. Dzięki wykorzystaniu informacji z Cisco Talos i mechanizmów uczenia maszynowego do analizy wzorów ruchu metadanych, sieć może zidentyfikować znane zagrożenia nawet w ruchu szyfrowanym, bez konieczności rozszyfrowywania go i ograniczania prywatności. Jedynie Cisco jest w stanie umożliwić działom IT wykrywanie zagrożeń w ruchu szyfrowanym z 99-procentową dokładnością. W rezultacie sieć Cisco zapewnia bezpieczeństwo przy zachowaniu prywatności.
  • Catalyst 9000 Switching Portfolio. Cisco wprowadza nową rodzinę przełączników, zaprojektowanych od podstaw by odpowiedzieć na nowe wyzwania cyfrowej ery, związane z mobilnością, chmurą, internetem rzeczy i cyberbezpieczeństwem. Cisco Catalyst serii 9000 zapewnia niezrównany poziom bezpieczeństwa, programowalności i wydajności dzięki innowacjom w warstwie sprzętowej (ASIC) i programowej (IOS XE).
  • Subskrypcja oprogramowania to kluczowy element nowego portfolio przełączników Cisco dla sieci kampusowych. Przy zakupie nowej rodziny przełączników Catalyst 9000, klienci otrzymują dostęp do oprogramowania DNA poprzez subskrypcję pakietów Cisco ONE lub ich wybranych elementów. Dostępne w ramach całego portfolio rozwiązań sieciowych oprogramowanie Cisco ONE zapewnia firmom ciągły dostęp do innowacji, przewidywalność budżetową oraz efektywniejszy sposób konsumowania technologii.
  • Usługi DNA. Aby pomóc klientom w szybkim i pewnym wykorzystaniu intuicyjnej sieci, Cisco oferuje nowe portfolio usług, bazujące na dotychczasowym doświadczeniu, najlepszych praktykach i innowacyjnych narzędziach. Niezależnie od tego, czy klienci chcą transformacji całej sieci, czy integracji z istniejącą siecią nowych funkcji bezpieczeństwa i analityki, Cisco oddaje do ich dyspozycji pełen katalog usług doradczych, wdrożeniowych, optymalizacyjnych i technicznych, aby pomóc im w procesie zmiany. Partnerzy Cisco również mogą oferować te usługi, rozbudowując swoją ofertę sieciową o oprogramowanie, bezpieczeństwo, automatyzację i analitykę.
  • Developer Center. Cisco uruchamia też nową wersję DevNet DNA Developer Center, zawierającą zasoby pomagające deweloperom i specjalistom IT w tworzeniu aplikacji sieciowych i ich integracji z istniejącymi systemami i procesami.

Dostępność:

  • Czerwiec 2017 – Catalyst serii 9300 i 9500
  • Lipiec 2017 – Catalyst serii 9400
  • Sierpień 2017 – DNA Center, SD-Access (kontrolowana dostępność)
  • Wrzesień 2017 – Encrypted Traffic Analytics
  • Listopad 2017 – Network Data Platform and Assurance, SD-Access (pełna dostępność)

źródło: Cisco

Kliknij aby powiększyć



23.06.2017 | Analiza Ericsson: Opłacalność Network Slicing

W nowej analizie, przeprowadzonej wraz z operatorem BT, firma Ericsson szacuje zalety plasterkowania sieci dla operatorów, jako inteligentnej inwestycji mającej na celu zmniejszenie nakładów operacyjnych i zwiększenie efektywności nakładów inwestycyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu szybkiej implementacji i lepszego wykorzystania urządzeń związanych z Internetem Rzeczy (IoT).

Komórkowy transfer danych cały czas rośnie w szybkim tempie wraz z tempem akceptacji urządzeń podłączonych.

Autorzy opracowania Ericsson Mobility Report szacują, że do roku 2022 będzie w użyciu ok. 18 miliardów urządzeń IoT.

+ więcej...
23.06.2017 | Coraz więcej firm angażuje się w wolontariat pracowniczy. Projekty społeczne równie ważne jak działania biznesowe

Działalność CSR przestaje być postrzegana przez przedsiębiorstwa jako tańszy zamiennik marketingu.

Jedną z form prospołecznych działań staje się firmowy wolontariat.

W Orange Polska, gdzie taki projekt jest prowadzony od przeszło 10 lat, co roku w wolontariacie działa ok. 3,5 tys. pracowników, których czas i zaangażowanie są wyceniane na około milion złotych.

Dla firmy to nie tylko wizerunkowa korzyść, lecz także realna inwestycja w zasoby ludzkie.

+ więcej...
23.06.2017 | DJ-e Superjam i Schedule 1 zostali oficjalnymi kompozytorami hymnu Dźwięk bezpieczeństwa

Schedule 1 - południowokoreański DJ i producent - oraz jego amerykański kolega z branży DJ Superjam zwyciężyli w konkursie "Dźwięk bezpieczeństwa" zorganizowanym przez Kaspersky Lab w ramach festiwalu nauki Starmus 2017.

DJ Superjam wygrał w głosowaniu publiczności, uzyskując 640 głosów, natomiast DJ Schedule 1 został wybrany przez jurorów - obu zwycięzców wyłoniono spośród dziesięciu kandydatów z całego świata.

Dwa zwycięskie utwory można bezpłatnie pobrać ze strony, na której znajdują się również propozycje pozostałych ośmiu konkurentów.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 350 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 6 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 768 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij