Wiadomości

Loading


24.05.2017 | Orange jako pierwszy operator w Polsce dostarcza otwarte i bezpieczne środowisko dla Smart City

Orange Polska opracował uniwersalny ekosystem, składający się z platformy API IoT „Internetu Rzeczy” (ang. Internet of Things), serwerów BI (Business Intelligence) oraz bezpiecznej komunikacji. To skalowalne środowisko wykorzystujące sieć telekomunikacyjną i umożliwiające integrację dowolnych rozwiązań.  Zapewnia  gromadzenie i przetwarzanie różnorodnych danych, niezbędnych do zarządzania infrastrukturą Smart City.  Pierwszym elementem ekosystemu tworzonego przez Orange Polska jest system inteligentnego oświetlenia ulic.

Według raportu IDC, do 2018 roku aż 2 miliardy autonomicznych urządzeń, na przykład inteligentnych lamp ulicznych, czy czujników ruchu, będzie podłączonych do sieci. Dlatego, jako pierwszy operator na polskim rynku, dostarczamy rozwiązania końcowe na bazie przygotowanego przez Orange Polska otwartego i bezpiecznego środowiska dla Smart City. Jest on zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było dowolne dołączanie do niego rozwiązań różnorodnych partnerów. Takie podejście do tematu inteligentnych miast pozwala budować szyte na miarę usługi, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przynoszą też miastom i gminom wymierne oszczędności – powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange Polska.

Rozwiązanie opracowane przez Orange wyróżnia możliwość agregowania i inteligentnej analizy kontekstowej danych pochodzących z urządzeń działających w całkowicie różnych, dotąd oddzielnych obszarach IoT. Należą do nich między innymi: inteligentne zarządzanie oświetleniem miejskim, systemy monitoringu ruchu ulicznego, czy pomiar poziomu zanieczyszczeń. W jego skład wchodzą urządzenia autonomiczne, łączność i kontrola nad nią oraz miejsca hostingowe dla maszyn wirtualnych tworzących systemy gromadzenia, przechowywania i przetwarzania danych.

Proponowany przez Orange system oświetlenia ulic eliminuje typowe problemy, z jakimi borykają się miasta – na przykład wysokie kary za „produkcję” energii biernej, czy długi czas i wysokie koszty lokalizowania oraz usuwania awarii oświetlenia, a także bieżącej konserwacji i remontów. Zapewnia też bardzo duże oszczędności energii elektrycznej, które w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań sięgają od 60 do 70 procent, a przy zastosowaniu algorytmów sterujących mocą oświetlenia – nawet do 85 procent. Usługi inteligentnego oświetlenia ulic, które Orange zaoferuje jako pierwsze opracowane zostały wspólnie z partnerami – polskimi firmami: Quantron oraz Biosolutions. Te same rozwiązania, mogą zostać wykorzystane przez administratorów dużych powierzchni magazynowych czy biurowych.

Podstawą systemu są nowoczesne, wysokiej jakości lampy LED, które mogą być dostosowywane do konkretnych warunków, w jakich ma pracować każda z nich m. in poprzez dobór barwy i mocy światła. Oprawy lamp są wyposażone w moduły komunikacyjne GSM i GPS, dzięki czemu ich obsługa może być niemal całkowicie zautomatyzowana. W przypadku awarii generowany jest nie tylko alarm, ale dostępna jest natychmiast pełna informacja, jaki element uległ awarii i w jakiej lokalizacji. GPS to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżami, umożliwiające między innymi oferowanie klientom lamp wraz z ubezpieczeniem. Prócz tego zastosowane rozwiązania i technologie przewidują możliwość wykorzystania lamp ulicznych, jako bazy dla kolejnych inteligentnych systemów działających na bazie otwartego i skalowalnego środowiska opracowanego przez Orange Polska – na przykład monitoringu natężenia ruchu, zanieczyszczeń, hałasu czy zajętości miejsc parkingowych, a nawet stacji ładujących pojazdy elektryczne.

Sprawdź Orange - Z aplikacją Mój Orange masz dostęp do konta zawsze tam, gdzie tego potrzebujesz

źródło: Orange

Kliknij aby powiększyć



24.05.2017 | Zashumisz też na www

shumee, platforma społecznościowa umożliwiająca proste sondowanie opinii i wykorzystująca mechanizm rekomendacji, udostępniła wersję przeglądarkową serwisu w technologii RWD.

Do tej pory Użytkownicy shumee mogli korzystać z platformy poprzez aplikację dostępną na systemy Android i iOS.

Teraz każdy może zacząć shumieć w sieci bez konieczności pobierania aplikacji.

Wersja www proponuje te same funkcjonalności, co aplikacja - na shumee można polecić ulubione produkty, miejsca, wydarzenia, czy też ciekawe treści z internetu, a także zadać społeczności lub znajomym pytanie.

+ więcej...
24.05.2017 | Oglądaj co lubisz – bez oglądania się na pakiet danych! Video bez limitu danych w T-Mobile

To już oficjalne: telewizja przenosi się do smartfonów.

Dlatego T-Mobile, dysponując najlepszą siecią, likwiduje ograniczenia i wprowadza usługę Supernet Video.

W jej  ramach najpopularniejsze serwisy video nie zużywają pakietu danych.

Jesteśmy nie tylko świadkami, ale również twórcami nowego megatrendu – na urządzeniach mobilnych oglądamy trzy razy więcej filmów niż na komputerach stacjonarnych i laptopach. 

+ więcej...
24.05.2017 | Polskie banki jednymi z najbardziej innowacyjnych w Europie. W rozwoju cyfryzacji przeszkadzają im hakerzy i nowe regulacje prawne

Digitalizacja i wdrażanie cyfrowych rozwiązań to obecnie priorytety sektora bankowego.

Rosnące wymagania klientów i rozwój start-upów z branży fintech zmuszają banki do szukania innowacji, optymalizowania procesów i wdrażania nowych rozwiązań.

Cyfrową transformację utrudniają im jednak nowe europejskie regulacje oraz cyberzagrożenia i ataki hakerskie.

Bezpieczeństwo danych jest w tej chwili jednym z największych wyzwań dla banków, które są na etapie wdrażania cyfrowej strategii.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1,8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 300 Mb/s
xDSL - łącze 12 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 360 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij