Wiadomości

Loading


27.03.2017 | Pierwsze biennale antarktyczne w drodze do celu wraz z Kaspersky Lab

Pierwsza ekspedycja "biennale antarktyczne" na pokładzie statku badawczego Akademik Siergiej Wawiłow wyruszyła z miejscowości Ushuaia 17 marca i będzie trwała 12 dni. Oprócz uznanych artystów, architektów, badaczy i filozofów w wyprawie uczestniczy Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, a przy tym zapalony podróżnik.

Ekspedycja, która wyruszyła z Ushuaia 17 marca, przekroczyła już podbiegunowe koło antarktyczne, pokonując Cieśninę Drake'a przy zerowej widoczności i dość spokojnym oceanie - jak donosił Jewgienij Kasperski ze statku po drugim dniu wyprawy. Widzieliśmy już pierwsze lodowce i nie możemy się doczekać pierwszego wyjścia na ląd. Ludzie są fantastyczni, twórczy i bardzo komunikatywni - może trochę nieprzywykli do ekspedycji - dość sporo artystów cierpi na chorobę morską.

Po kilku nieudanych próbach, ze względu na warunki pogodowe oraz ogromne lodowce blokujące drogę do miejsca okrętowania, 21 marca uczestnicy w końcu wyszli na ląd na wyspie Petermann. Wokół było mnóstwo zwierząt - na przykład kolonia pingwinów białobrewych, południowe słonie morskie oraz wieloryby - a niektóre nawet wyłaniały się na powierzchnię w pobliżu naszych łodzi. Są bardzo przyjazne i nie boją się ludzi. Jak dotąd widzieliśmy już trzy interesujące instalacje artystów, w tym Glaciatora - robota zainspirowanego przez Kaspersky Lab - opowiada Jewgienij Kasperski.

Glaciator to instalacja stworzona przez argentyńskiego artystę Joaqiuna Fargasa, zainspirowana misją Kaspersky Lab, która opera się na ratowaniu świata przed cyberzagrożeniami. W tym przypadku również chodzi o ratowanie świata przed wirusami, jednak są to bardzo stare zamrożone drobnoustroje, a sam Glaciator to robot, który kompresuje śnieg. W 2003 r. badacze odkryli olbrzymie wirusy w wiecznej zmarzlinie - części skorupy ziemskiej, której temperatura zazwyczaj utrzymuje się poniżej punktu zamarzania wody niezależnie od pory roku. Okazuje się jednak, że w wyniku globalnego wzrostu temperatur i rozpuszczania się lodu może dojść do ponownego pojawienia się tych śmiercionośnych drobnoustrojów. Z tego powodu Kaspersky Lab wysyła maszynę z misją ratowania świata przed wirusami - tym razem nie w cyberprzestrzeni, a na Antarktyce. Przemieszczając się, Glaciator kompresuje śnieg, tworząc tzw. firn - formę przejściową między śniegiem a lodem lodowcowym. Proces ten ma na celu przyspieszenie formowania się lodowców. Kaspersky Lab przygotował krótki film prezentujący Glaciatora.

Celem biennale antarktycznego jest stworzenie platformy dla międzykulturowego i interdyscyplinarnego dialogu dotyczącego przyszłości wspólnych przestrzeni, całkowicie unikatowe badanie artystyczne dotyczące miejsc znajdujących się krawędzi doświadczenia ludzkiego i stworzenie fundamentu dla skutecznej komunikacji w takich dziedzinach. Podczas okrętowania w różnych miejscach na Antarktydzie artyści będą wznosili tymczasowe dzieła sztuki lub dawali występy. U podstaw tych działań znajduje się mobilność, specyficzność miejsca, zgodność z wymogami ochrony środowiska, artystyczna ekspresyjność oraz przenikliwość koncepcyjna.

Jewgienij Kasperski uważa, że istotną cechą sztuki jest eksploracja - rozszerzanie granic doświadczenia ludzkiego. Ma on nadzieję, że ekspedycja ta pozostawi po sobie pierwszy tego rodzaju i - długotrwały - ślad artystyczny.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



24.03.2017 | Internet LTE w Gorzowie Wielkopolskim bez tajemnic. Wybieramy najlepszą ofertę

Od czasu wprowadzenia na rynek telefonów z dotykowym ekranem sporo zmieniło się w sposobie korzystania z komórki.

Coraz rzadziej używamy najbardziej podstawowych funkcji takich jak wysyłanie SMS-ów, czy połączenia głosowe.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest Internet, który obecnie można mieć w każdym smartfonie. Miejsce SMS-ów zajęły wiadomości wysyłane za pośrednictwem internetowych komunikatorów.

Telefon stał się przenośnym komputerem, który pozwala korzystać z tych samych funkcji co jednostka stacjonarna. Możliwe jest więc wykonanie przelewu i sprawdzenie rozkładu jazdy z każdego miejsca, gdzie się znajdziemy. Wystarczy mieć dostęp do mobilnego Internetu.

+ więcej...
24.03.2017 | Lukratywny biznes: ile cyberprzestępcy zarabiają na atakach DdoS?

Eksperci z Kaspersky Lab zbadali usługi DDoS dostępne na czarnym rynku, ustalając zasięg tego nielegalnego biznesu oraz stopień jego popularności i dochodowości.

Niepokojące jest to, że zorganizowanie ataku kosztuje zaledwie 7 dolarów za godzinę, podczas gdy atakowana firma może stracić tysiące, a nawet miliony dolarów.

Poziom usług dotyczących organizowania ataku DDoS na czarnym rynku nie różni się wiele od poziomu usług w przypadku legalnej działalności.

Jedyna różnica polega na braku bezpośredniego kontaktu między dostawcą a klientem. 

+ więcej...
23.03.2017 | Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Trzykrotnie wzrosła liczba zainfekowanych telefonów komórkowych

W ciągu roku liczba cyberataków wymuszających okup wzrosła ponaddwukrotnie, a liczba zainfekowanych smartfonów nawet trzykrotnie – wynika z raportu CERT Orange Polska.

W 2016 roku zespół monitorujący bezpieczeństwo w sieci Orange notował blisko 50 poważnych incydentów bezpieczeństwa dziennie.

Eksperci alarmują, że w tym roku cyberprzestępcy nie odpuszczą.

Przewidują dalszy wzrost ataków z wykorzystaniem internetu rzeczy i mediów społecznościowych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 10 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 12 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij