Wiadomości

Loading


13.03.2017 | Startupy, które zrobią biznes z Orange. Znamy finalistów 4. edycji Orange Fab

9 startupów – twórców rozwiązań z dziedziny IoT, energetyki, nauki języków i obsługi klienta – zostało zakwalifikowanych do finałowego etapu akceleracji w ramach 4. edycji programu Orange Fab. Orange Polska zamierza podjąć z nimi współpracę. 4 z nich mogą liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 70 tys. zł. 

Finaliści we współpracy z ekspertami i pod okiem mentorów stworzą wspólną ofertę z Orange Polska. Otrzymają też wiedzę praktyczną z takich dziedzin jak user experience, design thinking, agile czy relacje inwestorskie.

Duże firmy, aby skutecznie konkurować na rynku, muszą być innowacyjne – a nowatorskie, niekonwencjonalne pomysły często powstają właśnie w małych firmach. Dla nas współpraca z nimi to jest zastrzyk nowej energii, świeże spojrzenie i pomysły na wykorzystanie technologii. Natomiast dla startupów to dobra lekcja dojrzałego biznesu. – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. strategii i transformacji.

Do finału dotarły następujące projekty:

TakeTask – platforma i aplikacja do zlecania zadań w terenie (np. audyt, tajemniczy klient). Take Task Sp. z o.o.

Applica – oparta o sztuczną inteligencję automatyzacja procesów biznesowych wymagających semantycznej analizy tekstu, takich jak obsługa klienta za pośrednictwem kanałów tekstowych, reklama programatyczna online itp. Startup Applica Sp. z.o.o

Wandlee – algorytmy sztucznej inteligencji, wspierające automatyzację różnych obszarów marketingu, obsługi klienta czy sprzedaży. Startup Wandlee Sp. z o.o.

Tutlo – platforma i aplikacja do nauki języka obcego z native speakerem. Startup Tutlo Sp. w organizacji.

Dotsens Car Assistant –  system lokalizacji pojazdów pozbawiony opłat za transfer oraz wiele aplikacji www i mobilnych dostępnych dla użytkowników bez opłat. Startup Dotsens Sp. z o.o.

Lerta – system prosumencki, wykorzystujący technologię rozbicia zużycia energii na pojedyncze urządzenia,  oparty na pojedynczym punkcie pomiarowym, czyli inteligentnym liczniku. Startup Husar Labs Sp. z o.o.

Treesat.io – platforma operatora Internetu Rzeczy, będąca połączeniem rynku usług i Internetu Rzeczy. Startup Investcom Szymon Fiederowicz.

QuantoS Connect IoT – warstwa mediacyjno-software’owa znajdująca się pomiędzy urządzeniami IoT a platformą zarządzającą, która będzie zlokalizowana w Orange. Startup 8Q.

Tos – system do przesyłania faktur VAT (FV) w modelu B2B, eliminujący konieczność wydruku faktur. Startup Tosend sp. z o.o.

Orange Fab, akcelerator startupów stworzony przez Orange,  jest już znaną marką. W ciągu 3 lat funkcjonowania polskiej edycji programu wzięło w nim udział 550 spośród firm głównie z Polski i Europy Środkowo -Wschodniej. Dotychczas akcelerację przeszło 13 startupów, a 8 podpisało umowy komercyjne:  OORT, Hollo, InPay, Baked Games, CallPage. Orange Polska przeprowadził także testy rozwiązań Deskdoo, Sher.ly oraz  iWisher.

Poza Polską w Orange Fab uczestniczą Izrael, Japonia, Korea Płd., Tajwan, Hiszpania, Francja, Senegal i USA. Jest skierowany do innowacyjnych firm, z którymi operator wspólnie rozwija dojrzałe technologicznie usługi. Udział w programie umożliwia dofinansowanie, rozwój produktu, warsztaty i szkolenia, wsparcie mentorów, a także dostęp do sieci dystrybucji i dotarcie do klientów Orange.

Orange Fab działa także w formule non stop . Od początku 2016 r. startupy mogą zgłaszać projekty przez cały rok. Program stale się rozwija. Obecnie buduje sieć kontaktów w Europie Środkowej i Wschodniej. Współpracuje też z dużymi firmami.

Sprawdź Orange - Przedłuż umowę i zyskaj telefon w nowej cenie i jeszcze więcej internetu w prezencie

źródło: Orange

Kliknij aby powiększyć13.03.2017 | W przedsiębiorstwach bezpieczeństwo bierze górę nad prywatnością użytkowników

Przedsiębiorstwa chcą skutecznie chronić swoje dane, ale by to robić, muszą także monitorować uprzywilejowanych użytkowników.

Prawodawstwo, takie jak unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), czyni z tego wręcz wymóg prawny.

Kontrola nad pracownikiem w dzisiejszych czasach przybiera wiele różnych kształtów i różni się zasięgiem.

W świecie cyberbezpieczeństwa, monitorowanie użytkowników, którzy mają dostęp do systemów informatycznych przedsiębiorstwa, to bardzo ważny element funkcjonowania dużych firm, takich jak np. banki.

+ więcej...
13.03.2017 | #techhumanized powered by T-Mobile i Media-feed.pl

T-Mobile jest uczestnikiem ale i inicjatorem wielu istotnych projektów zmieniających cyfrową rzeczywistość.

By przybliżyć świat nowoczesnych technologii i wyjaśnić jak zmienią one codzienność podejmuje współpracę z Adamem Przeździękiem – trendwatcherem i autorem bloga Mediafeed.pl.

Mediafeed.pl prowadzony przez eksperta branży interaktywnej - Adama Przeździęka, to jedno z najbardziej opiniotwórczych polskich mediów o marketingu cyfrowym i trendach technologicznych.

Adam od ponad 10 lat doradza markom, obserwuje, analizuje i przedstawia nowe trendy w zakresie cyfrowych technologii, komunikacji oraz innowacji.

+ więcej...
13.03.2017 | CIA recenzuje niektóre programy antywirusowe

Na przeszło 8 tysiącach stron dokumentów ujawnionych we wtorek przez demaskatorski portal WikiLeaks, które pochodzą - jak utrzymuje portal - z centrum wywiadu cybernetycznego CIA znajdują się recenzje niektórych popularnych programów antywirusowych, informuje AP.

Jak wynika ze znajdujących się w dokumentach cytatów, centrum wywiadu cybernetycznego CIA zdaje sobie sprawę z mankamentów programów antywirusowych, które mają zapewniać użytkownikom sieci internetowe bezpieczeństwo.

Z wpisów tych wynika, jak podaje AP, że hakerzy pracujący dla CIA mają co zarzucić popularnym programom zabezpieczającym nasze komputery.

Jak zastrzega jednak agencja, dane opublikowane przez WikiLeaks nie są na tyle kompletne, by wyciągać na ich podstawie ostateczne wnioski.

+ więcej...

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij