Wiadomości

Loading


24.04.2015 | Ataki typu DDoS to coraz powszechniejszy problem. Jak chronić przed nimi swój biznes?

Cyberataki typu DDoS są powszechne już od dłuższego czasu. To co się zmienia, to niestety ich coraz bardziej zaawansowana forma. Obecnie taki atak może zamówić i przeprowadzić praktycznie każdy, ponieważ ich dostępność i cena nie stanowią już tak skutecznej bariery jak kiedyś. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów złośliwego unieruchamiania witryn i systemów internetowych. Jak się przed tym bronić?

Dla każdej firmy oferującej swoje usługi lub produkty przez internet straty biznesowe związane z przeciążonymi łączami dostępowymi i serwerami nie ograniczają się jedynie do strat wynikających bezpośrednio z braku możliwości obsługi klientów w czasie samego ataku. Problem dotyczy także ryzyka utraty zaufania, znacznych strat wizerunkowych, a co za tym idzie również finansowych, jak również potencjalnego konfliktu wewnątrz organizacji. Ochrona przed atakami typu DDoS stała się obecnie tak samo ważna, jak ochrona zasobów IT przed hakerami i wirusami komputerowymi.

Niestety, w Polsce firmy nadal rzadko zdają sobie sprawę ze skali strat poniesionych w związku z cyberatakami i nie zawsze skutecznie się przed nimi zabezpieczają.

– To, co sprawia, że ochrona przed atakami DDoS wymaga zaawansowanych rozwiązań, to ich specyficzny charakter. Klasyczne systemy zabezpieczeń mają często problem z odróżnieniem tych ataków od zwykłego ruchu na danej stronie. Atak polega bowiem na wysyceniu zasobów klienta, np. łączy internetowych. Dla skutecznej ochrony przez atakami kluczowe jest więc ich rozpoznanie i zatrzymanie już na poziomie infrastruktury operatora telekomunikacyjnego, który ma możliwość przyjęcia i neutralizacji ruchu potencjalnie niebezpiecznego dla klienta końcowego. Wszystkie te warunki spełnia oferowana przez ATM S.A. usługa ATMAN AntyDDoS – powiedział Robert Paszkiewicz, Dyrektor Działu Marketingu i Rozwoju Biznesu, ATM S.A.

Skuteczna ochrona

Aby skutecznie chronić zasoby swoich klientów przed znanymi, nieznanymi i ewoluującymi atakami wolumetrycznymi, w tym DoS i DDoS, firma ATM S.A. oferuje rozwiązanie ATMAN AntyDDoS. Charakteryzuje je automatyzm działania i eliminacja zawodnego czynnika ludzkiego, a także bardzo szybki czas reakcji (kluczowy przy atakach DDoS), ponieważ zagrożenie jest wykrywane i unieszkodliwiane w ciągu zaledwie kilku sekund.

Podstawowy model usługi ATMAN AntyDDoS zakłada instalację na łączu klienta dwóch urządzeń chroniących: Sensora i Filtra. Urządzenia te wraz z zainstalowanym oprogramowaniem monitorującym są przeznaczone wyłącznie do obsługi jednego klienta. Klient natomiast otrzymuje dostęp do zaawansowanego, a jednocześnie intuicyjnego panelu administracyjnego, udostępnianego jako aplikacja webowa, dzięki któremu może monitorować działanie i swobodnie konfigurować parametry rozwiązania.

Jak to działa

W systemie zostają zdefiniowane podsieci, które system ma obserwować. Po wstępnej analizie skonfigurowane zostają progi wolumetryczne (np. TCP 60 Mbps, 10 kpps), po przekroczeniu których wykrywana jest tzw. Anomalia. Do każdego z adresatów lub każdej z podsieci mogą być przypisane różne szablony Progów (Thresholds) i różne szablony Reakcji (Response).

Zadaniem Sensora jest analiza w czasie rzeczywistym całego ruchu produkcyjnego przepływającego przez łącze internetowe klienta. W przypadku gdy Sensor stwierdza przekroczenie progów uruchamiających ochronę, cały ruch do atakowanego hosta zostaje przekierowany z routera szkieletowego na Filtr. W ciągu kilku sekund następuje analiza filtrowanego ruchu (reguły są definiowane w panelu administracyjnym). Ruch odfiltrowany odsyłany jest do klienta oddzielnym kanałem zwrotnym, tzw. osobnym VLAN-em.

– Podstawowe zalety tak skonstruowanej architektury to m.in. gwarancja ciągłości działania na łączu podstawowym adresów niebędących celem ataku i brak wpływu ewentualnej niedostępności systemu AntyDDoS na usługę swobodnego dostepu do Internetu – wyjaśnia Robert Paszkiewicz.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć



24.04.2015 | Nowa seria punktów dostępowych ZyXELa - WAC6500 z technologią inteligentnych anten

ZyXEL zaprezentował punkty dostępowe z inteligentną technologią anten z serii WAC6500. Urządzenia oferują gigabitową przepustowość bezprzewodową o szerokim zasięgu, wysoką wydajność oraz wyjątkową odporność na zakłócenia dzięki systemowi inteligentnych anten. Seria WAC6500 umożliwia jednoczesne połączenia z większą ilością użytkowników i gwarantuje wysoką prędkość połączeń bezprzewodowych.

Wymagania te spełnia nawet w warunkach dużego zagęszczenia urządzeń w hotelach, szkołach, dużych przedsiębiorstwach oraz w innych miejscach, w których wysoka wydajność sieci bezprzewodowej jest niezbędna do efektywnego funkcjonowania firmy.

+ więcej...
24.04.2015 | SES DOCIERA DO 312 MLN GOSPODARSTW DOMOWYCH I DO 1,1 MLD ODBIORCÓW

Bezpośredni zasięg satelitów SES wzrósł z 106 milionów gospodarstw domowych z telewizją satelitarną w roku 2013 do 125 milionów.

Zasięg w sieciach kablowych zmalał o 3 procent, natomiast liczba domów korzystających z usług IPTV, dostarczanych za pośrednictwem satelitów SES wzrosła o 21 procent do 38 milionów.

Te liczby potwierdzają stale rosnące zasięgi satelitarne oraz wiodącą rolę dystrybucji satelitarnej jako metody transmisji.

+ więcej...
24.04.2015 | T-Mobile Poland przejął GTS Poland

Z dniem 1 kwietnia 2015 r. GTS Central Europe formalnie dołączył do Grupy Deutsche Telekom.

W związku z tym, spółki GTS Poland oraz T-Mobile Polska rozpoczęły proces integracji, którego celem jest połączenie eksperckiej wiedzy i rozwiązań GTS na rynku biznesowym z technologiami i nowoczesną infrastrukturą telekomunikacyjną T-Mobile

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 128 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 60 Mb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 600 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij