Wiadomości

Loading


23.01.2015 | Nowe pakiety internetowe w roamingu w Plusie

Plus wprowadził nowe pakiety internetowe w roamingu, które pozwolą optymalizować wydatki na transmisję danych za granicą – w szczególności na obszarze Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii i USA. Nowe pakiety uruchomiono tuż przed feriami zimowymi ze szczególną dedykacją dla osób spędzających czas na nartach w regionie alpejskim.

Nowe pakiety Internetu mobilnego w roamingu dostępne są w dwóch opcjach:

·         Pakiet Atlantycki – obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Islandię i Lichtenstein oraz dodatkowo Szwajcarię i USA.

·         Pakiet Orientalny – obejmujący najpopularniejsze kraje Europy Wschodniej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu: Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Egipt, Turcja, Izrael, Chiny, Hong Kong, Tajwan, Kambodża, Korea Południowa, Tajlandia, Wietnam oraz Nowa Zelandia i sieć operatora Softbank Japonia.

Pakiet pozwala na realizowanie transmisji danych także w technologii LTE, która dla klientów Plusa dostępna jest w Holandii (KPN), Hiszpanii (Vodafone) i w Niemczech (Vodafone). Jeszcze tej zimy planowane jest uruchomienie Internetu LTE w roamingu również w Szwajcarii, Austrii, Włoszech i Francji.

Pakiety ważne są przez pełny cykl bilingowy. Po wykorzystaniu MB dostępnych w pakiecie opłaty za dalsze korzystanie z transmisji danych będą naliczane zgodnie z cennikiem właściwym dla oferty, z której korzysta klient, chyba, że posiada on inny pakiet internetowy w roamingu.

Z oferty pakietów mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi posiadający abonament w Plusie.

Kliknij aby powiększyć



23.01.2015 | FORTINET zabezpieczy największe w Europie data center firmy Telefónica

FORTINET – dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego – poinformował, że Telefónica Global Technology (TGT), dział firmy Telefónica zajmujący się obsługą i zarządzaniem jej systemami informatycznymi na całym świecie, wybrał rozwiązania FORTINET do zabezpieczenia swojego największego w Europie centrum przetwarzania danych w Alcalá de Henares (Madryt).

W ocenie firmy Telefónica rozwiązania FORTINET okazały się korzystniejsze od systemów firmy Check Point.

O wyborze zadecydowała ich wydajność, skalowalność, rozbudowane funkcje wirtualizacji i łatwość obsługi.

W ramach projektu wdrożonych zostanie łącznie 18 urządzeń FortiGate-5060, które będą pracować w dziewięciu klastrach. W każdej obudowie można będzie zamontować do sześciu modułów blade, co pozwoli uzyskać nawet 40 Gb/s przepustowości z pojedynczego firewalla.

 

+ więcej...
23.01.2015 | Pomysł podatku od smartfonów i tabletów oburzył internautów

Internauci negatywnie ocenili propozycję rozszerzenia opłaty reprograficznej, potocznie zwanej podatkiem od piractwa, na smartfony i tablety. Większość komentarzy w social mediach miała negatywny wydźwięk. Natężenie dyskusji o pomyśle ZAiKS przypadło na okres wyborów samorządowych. Zdaniem ekspertów IMM oddźwięk, jaki ona wywołała, mógł mieć wpływ na wybory internautów przy urnie.

Opłata reprograficzna jest pobierana od producentów i dystrybutorów urządzeń i nośników umożliwiających kopiowanie utworów. Ma ona z założenia rekompensować twórcom straty wynikające z korzystania z danego utworu na użytek osobisty. Jej  wysokość stanowi od 1 do 3 proc. ceny urządzenia i jest wliczana w cenę m.in. magnetowidów czy kserokopiarek. ZAiKS proponuje, by do listy urządzeń dołączyć smartfony i tablety. Podatek będzie dotyczyć producentów i importerów, ale ostatecznie pewnie zwiększy on cenę danego urządzenia, co odczują konsumenci. To wzbudziło wśród internautów największe kontrowersje.

+ więcej...
23.01.2015 | 9 mln Polaków 50+ nie korzysta z internetu. Koszty wykluczenia cyfrowego to 24 mld zł
Blisko 80 proc. z 13 mln Polaków powyżej 50. roku życia nie korzysta z internetu. Wykluczenie cyfrowe oznacza 24 mld zł strat dla budżetu państwa i gospodarstw domowych. Eksperci podkreślają, że szkolenia to za mało, by przekonać ludzi w tej grupie wiekowej do internetu. Trzeba te osoby odpowiednio zmotywować i pokazać im, jakie korzyści może przynieść sieć.

– Jeśli 9 mln Polaków w wieku 50+ przekonałoby się w jakimś stopniu do internetu, to wpłynęłoby to pozytywnie na naszą gospodarkę, bo ich nieobecność kosztuje nas rocznie 24 mld zł. Aby to się jednak udało, musimy wyjść do ludzi z ofertą, która nie będzie formalną edukacją, tylko czymś w rodzaju spotkań, podczas których postawimy wspólnie pierwsze kroki w internecie – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Krzysztof Głomb, prezes zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 99 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 35 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij