Wiadomości

Loading


09.12.2014 | Japoński oddział Yahoo! wdraża wysokowydajne firewalle FORTINET do ochrony nowej sieci dystrybucji treści - 32 urządzenia FortiGate-3700D zabezpieczą centra danych w Kanto i Kansai

FORTINET – dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego – poinformował o wdrożeniu przez Yahoo! Japan systemu złożonego z  32 firewalli nowej generacji FortiGate-3700D. Urządzenia pracują w obu centrach przetwarzania danych firmy w Kanto i Kansai. Zabezpieczają nową sieć dystrybucji treści (ang. Content Delivery Network, CDN), chroniąc ponad 800 000 połączeń z witrynami Yahoo! na sekundę.

Dzięki nowopowstałej infrastrukturze sieciowej Yahoo! Japan przygotowało się do wzrostu natężenia ruchu pochodzącego z urządzeń mobilnych. Serwery cache magazynujące statyczną treść umieszczone zostały w miastach Kanto (wschodni rejon Japonii) i Kansai (rejon zachodni). Dzięki rozproszeniu geograficznemu danych zmniejszył się czas odpowiedzi na zapytanie. Zmniejszeniu uległo także obciążenie serwerów.

Poprzednia sieć dystrybucji treści Yahoo! Japan utrzymywała przepustowość na poziomie 40Gb/s. Z serwerów korzystało m.in. Yahoo! Japan News i serwis aukcyjny. Firma zdecydowała się na modernizację CDN, by zwiększyć ruch z urządzeń mobilnych i umożliwić przeglądanie danych o dużej wielkości, takich jak filmy czy zdjęcia. Audyt switchy i routerów stanowiących trzon sieci odbył się na jesieni 2013 roku.

Ze względu na rosnący ruch zdecydowano się na wybudowanie wysokoprzepustowej sieci o prędkości 200Gb/s, a więc pięć razy szybszej od dotychczas posiadanej. Yahoo! Japan oczekiwało skutecznego firewalla, który nie będzie wąskim gardłem całej infrastruktury. Przy mocy obliczeniowej 800 000 połączeń na sekundę zapora miała gwarantować pełen zapis ruchu w logach nawet podczas najpopularniejszych wydarzeń, takich jak mistrzostwa świata w piłce nożnej. CDN miało dawać możliwość bieżącej obserwacji i analizy logów pod kątem bezpieczeństwa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w centrach danych ważna stała się także wielkość urządzeń oraz ich energooszczędność. Po porównaniu i przeanalizowaniu możliwości firewalli różnych producentów, Yahoo! Japan zdecydowało się na rozwiązanie FORTINET FortiGate-3700D.

FortiGate-3700D posiada cztery porty Ethernet 40Gb/s oraz 28 portów Ethernet 10Gb/s, a sumaryczna przepustowość osiąga 160Gb/s, umożliwiając przy tym przetworzenie 200 000 połączeń na sekundę bez utraty zapisów w logach zarówno przy protokole IPv4 jak i IPv6.

Aby osiągnąć wymagane 800 000 połączeń na sekundę, Yahoo! Japan wybudowało system z czterema zestawami po osiem jednostek FortiGate-3700D w obu centrach danych, w Kanto i Kansai. Większa liczba firewalli pozwoli firmie obsłużyć jeszcze większy ruch w kolejnych latach działalności i rozwoju.

FortiGate-3700D spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Charakteryzuje się bardzo niskim TCO i przygotuje nas na obsługę ruchu w protokole IPv6. Z niecierpliwością czekam na najnowsze rozwiązania FORTINET umożliwiające obsługę ruchu o przepustowości 100Gb/s – powiedział Shinji Yoshinaga, dyrektor ds. bezpieczeństwa sieci w Yahoo! Japan.

Jesteśmy zaszczyceni, że Yahoo! Japan wybrało rozwiązania FORTINET do ochrony swojej nowej sieci dystrybucji treści. Tak duży dostawca informacji nie może pozwolić sobie na żadne kompromisy. Wybierając nasz firewall, przedstawiciele Yahoo! byli przekonani, że zapewni on najlepszą ochronę przeciwko internetowym zagrożeniom oraz zlikwiduje wszystkie wąskie gardła sieci – powiedział Norio Kubota, Country Manager FORTINET w Japonii.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć



09.12.2014 | Serwery ASUS ESC4000 G2S zasilają najlepszy superkomputer z listy Green500

Klaster L-CSC wykorzystujący serwery ASUS ESC4000 G2S uplasował się na szczycie światowej listy Green500, która zbiera najbardziej wydajne energetycznie superkomputery. Znajduje się on w niemieckim centrum badawczym GSI, a zbudowany został przy współpracy z Frankfurt Institute for Advanced Studies (FIAS). Służy do przeprowadzania symulacji w dziedzinie fizyki teoretycznej z zakresu chromodynamiki kwantowej.

Wyposażony w 160 serwerów ASUS ESC4000 G2S, 224 podwójne moduły GPU AMD® FirePro™ S9150, 112 procesorów Intel® Xeon® E5-2690 v2 i 896 modułów pamięci 16GB 1.35v DDR3-1600, klaster L-CSC pozwala uzyskać stosunek możliwości do wydajności rzędu 5,27 gigaflopów (5270 megaflopów) na jeden wat. Wyniki te pozwoliły mu zająć pierwsze miejsce rankingu Green500.
 

+ więcej...
09.12.2014 | Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

Orange Polska oraz Huawei pomyślnie zakończyli pierwsze w Polsce testy agregacji 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Technologia ta pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych - w trakcie testów wyniosła ona aż 296 Mb/s.

Ponadto, technologia agregacji pasm częstotliwości poprawia elastyczność wykorzystania widma, zapewniając lepszą jakość usług i zarządzanie zasobami radiowymi.

- Z technologicznego punktu widzenia już dzisiaj jesteśmy gotowi wdrożyć testowane rozwiązania. Czekamy jednak na decyzje UKE w sprawie aukcji na pasma 800 & 2600 MHz, która jest głównym czynnikiem, niezbędnym do dalszych działań. Rozwój agregacji częstotliwości LTE stanowi część naszej średnio i długoterminowej strategii, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić testy w naszym Orange Labs wraz z Huawei - naszym partnerem technologicznym. Wyniki testów są bardzo obiecujące i jesteśmy przekonani, że technologia agregacji pasm częstotliwości będzie ciepło przyjęta przez naszych klientów w najbliższym czasie - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych.

+ więcej...
09.12.2014 | Przedstawicielka Netii w zarządzie ECTA

Nowym członkiem zarządu ECTA (Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji), organizacji o charakterze pan-europejskiej izby gospodarczej przede wszystkim operatorów alternatywnych, została wybrana Aneta Cielebąk, Dyrektor ds. Regulacyjnych w Netii.

Podczas głosowania w trakcie corocznego zgromadzenia członków ECTA, w skład zarządu tej organizacji wybrana została m.in. Aneta Cielebąk, Dyrektor ds. Regulacyjnych Netii.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 768 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,5 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 64 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij